bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS 18 zaten, geen der Ajacieden kans zag zich door de Neerlandia- verdediging heen te werken. De juiste manier in zo'n geval, niet door het midden, maar via de vleugel werd tenslotte suc cesvol. Goed aangegeven ballen van rechtsbuiten Vree ressor teerden in twee doelpunten, waar tegenover Neerlandia slechts kans zag Joosten éénmaal te passeren. De B5 .still in the running" overwon Blauw Wit 5 met 40, doch had vandaag de handen vol aan D.W.V. 5. Voor die 10 was het hard werken geblazen. Bravo. Zo'n hard bevochten zege geeft ook weer een grote voldoening! Dat was het dan weerT. M. (Vervolg van pagina 16) FEI JEN OORDA JAX 7—3. leven had gezien, hierbij speciaal doelende op de F.linkervleugel. Van grote invloed op de score in de eerste helft meende hij onze ongelukkige doelman te moeten aanwijzen. Ondanks de hoge score bewonderde hij ons fair blijvende spel. De goed leidende scheidsrechter, v. d. Meer, had het hierdoor niet moeilijk gehad en bezat naar zijn mening natuurlijke gave en inzicht om een wedstrijd niet moeilijk te laten worden. De terugtocht kon jammer genoeg niet volledig aanvaard worden, daar Loek den Edel naar het Wilhelminagasthuis in Amsterdam gebracht moest worden, in verband met stoornissen in zijn hoofd. Loek een spoedig en algeheel herstel toegewenst. Feijenoord bedankt voor uw gastvrijheid, uw lichtverteerbare show en wanneer onze jongens er dezelfde lering uit zullen trekken, die uw team er na de 40 nederlaag tegen D.O.S. uittrok, danook nog bedankt voor deze nederlaag die mis schien op het juiste tijdstip is gekomen. Revancheplannen worden vanzelfsprekend reeds overwogen, we zullen natuurlijk ons uiterste best doen, maar mocht het niet lukken, dan bij voorbaat reeds proficiat, Rotterdammers. C. E. de V. SCHELLINGWOUDE 2—AJAX 7. Op Zondag, 21 October van dit jaar traden bovenstaande elftallen in het veld om hun krachten met elkaar te meten. Dit meten moest, wat kracht betreft, absoluut ten gunste van Schel- lingwoude uitvallen, want deze jongens waren stuk voor stuk flinker dan de onzen en konden tegen een behoorlijk stootje, doch wat begrip voetbal aangaat, konden zij een voorbeeld nemen aan de oude geroutineerde, en goed voetbal spelende linkshalf. Ook de midhalf kon na de rust mijn bewondering opwekken, doch de rest kan toch niet de reserves van een eerste elftal voorstellen. Enkele spelers kunnen beter een scheenbeen of een enkel van de tegenpartij bewerken dan dat zij de bal behoorlijk kunnen raken. Ons elftal speelde zeer zeker niet slecht, maar de meesten van ons hadden een groot ontzag voor het onbesuisde spel (dit wordt tegenwoordig ook wel enthousiast genoemd!) van de tegenpartij. Op het effectvol veld van Schellingwoude lieten wij voor de rust een behoorlijk spelletje zien en als MassingHolstein wat meer geluk met zijn schoten had gehad, zou de score hoger zijn geweest dan 10. Deze 10 voorsprong was een cadeautje van een der achterspelers van Schellingwoude, die op de keeper wilde terugspelen en pas bij het terugspelen bemerkte, dat de doelverdediger zijn doel had verlaten. Met dit fortuinlijke doel punt namen wij de leiding. Na de rust probeerde de tegenpartij om aan dit voetbalspel letje een meer mannelijk karakter te geven en zij had hier mede een dusdanig succes, dat velen van ons het beter achtten om deze mannetjesputters maar hun gang te laten gaan. Door een scrimmage voor ons doel, waarbij de gehele achter hoede hun gewone doen even kwijt was, trof een kopbal van een der voorwaartsen van Schellingwoude doel. Talloze aanvallen van ons elftal stuitten daarna echter op het uitstekende spel van de spil van Schellingwoude en tot een schot kwam onze voorhoede niet. Van onze schutters waagde alleen de veel besproken Mas singHolstein eens een schot, terwijl Michels naar zijn vorm liep te zoeken. MassingHolstein mag echter niet nalaten om als binnenspeler eens terug te komen, want tot nu toe speelden wij steeds met een vierman'svoorhoede, waar niet altijd succes uit voortspruit. Al met al mochten wij echter blij zijn, een gelijkspel uit het vuur te slepen, want de vonken vlogen er zo nu en dan af. Met lof mag nog het spel van Spanjaard worden genoemd, die het altijd presteert, de gehele wedstrijd te zwoegen, te rennen en goede passes te geven, die vaak onbenut blijven. Met belangstelling wachten wij thans de volgende match af, en hopen, dat wij nu eens een echte voetbalwedstrijd kunnen spelen. Hierover hoop ik u de volgende keer eens meer van te vertellen. JAN DE WIT. UITSLAGEN. 11 November 1956. FeijenoordAjax 73 Ajax 2Zeist 2 31 D.O.S. 3—Ajax 3 3— 5 Rivalen 2Ajax 5 19 Jun. A. K.B.V. 2—Ajax 4 1— 6 Jun. B. D.C.G. 1—Ajax 1 0—13 Rapiditas 2Ajax 4 16 18 November 1956. Ajax—Willem II5—0 D.W.S. 2—Ajax 2 2—5 Ajax 3—H.M.S. 2 2—1 Volendam 3Ajax 4 21 Ajax 5Blauw Wit 6 42 Lijnden 2Ajax 6 41 Rapiditas 3Ajax 7 23 Jun. A. Ajax 2Volewijckers 2 90 LijndenAjax 3 1— 5 Ajax 5O.V.V.O. 3 9— 2 Jun. B. Ajax 1Zeeburgia 1 51 D.E.C.—Ajax 2 0—12 Ajax 3—D.W.V. 3 9—0 Ajax 4Neerlandia 2 21 Ajax 5—D.W.V. 5 1—0 Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 18