•J Oil** (I voetbal AJAX VAMI 2-2 VAMI Restaurant - Lunchroom 17 In de afgelopen weken hebben we kunnen constateren dat, wat betreft de conditie der velden, we midden in het „seizoen" van de afkeuringen zitten; 4 November j.l. was „de A.V.B. er helemaal uit" zoals de vakterm bij de heren van de terrein keuringen luidit. Toen we vanmorgen de gordijnen open schoven (we schrijven Zondagavond 18 Nevember 1956) lachte de zon ons dóór de verdwijnende mist een vriendelijk „goeden morgen" toe. Jawel, dat deed ze op 28 October j.l. ook, maar toen gingen er maar 4 van de 10 wedstrijden door. Pluvius was echter de laatste dagen niet zó royaal geweest, zodat uit een blik op „de lijst" al spoedig bleek dat er voor van daag volop te genieten viel. A propos. Sprekende over de periode sinds ons laatste over zicht mag gezegd worden, dat onze jeugd het prima deed tot op heden. Een prettig geluid voor ons allen; voor de Jeugdcommissie en trainer Stroker in het bijzonder. Want, van de 22 wedstrijden er evenzovele winnen met een score van 16217, wel, U zult met mij eens zijndat mag er zijn. Doch jongens, nu niet de borst té veel vooruit en den ken„we komen er wel". Wij zijn alleen maar op de goede weg enhet gaat niet altijd van een „leiendakje"Het parool luidt: „Je best blij ven doen! We lazen laatst over een van onze grootste sportfiguren o.a. pas dan bevrediging vond in de sportbeoefening, wan neer zij het zo goed deed als maar enigszins mogelijk was." Onthouden dit! OVERZICHT. Ajax Al tegen D.W.V. Al startte matig. De achterhoede had er goed het oog in, maar voor vlotte het niet erg. Voornaamste oorzaak hiervan was, dat men de bal te lang bij zich hield. Toen de rust met 11 aanbrak waren we het er over eens dat er in de tweede helft anders zou moeten worden aangepakt. Welnu, dat gebeurde ook. Door het uitvallen van Vonhoff werd onze aanvalslinie gewijzigd en waar opeens een veel betere combinatie werd uitgevoerd bleef succes niet uit. Tegen het einde bleek bovendien, dat onze jongens meer lucht hadden en toen kwamen de Nieuwendammers er geheel niet meer aan te pas. Het werd, pas op131. Tegen D.C.G. uit werd ook met flinke cijfers gezegevierd. Met 92 trokken onze jongens aan het langste einde, vooral weer door de betere combinatie. Ajax A2 keerde met 31 winstcijfers terug van V.V.A. 2, ter wijl aan de Spaarndammerdijk de Spartaan met 121 sneu velde. Op Voorland moest de doelman van de Volewijckers A2 negen maal vissen, terwijl vriend Besanger zijn doel voor het groen witte aanvalsquintet gesloten hield. Een zware wedstrijd had Ajax A3 te Bovenkerk tegen N.F.C. Wel nam Ajax een 20 voorsprong, doch door fouten in onze achterhoede werd het 22. Weer vonden onze jongens het N.F.C.-net en daarmede kwam de rust. Na de hervatting was het al N.F.C. wat de klok sloeg. Rood-wit stond met de rug tegen de muur. De verdiende gelijkmaker bleef echter uit, het geen ook weer een compliment betekent voor onze verdediging. Jammer voor doelman Dick v. d. Bosch van N.F.C. Het wil n.l. dat wij bij dezelfde K.L.M. werken (vrachtbedrijfEn Dick is ook, zoals velen, gebrand op een overwinning op Ajax. De ge hele week had hij bij voorbaat zijn doel al dichtgespijkerd. Maar helaas voor hem! Onder leiding van de heer Ziegler togen onze jongens van daag de Haarlemmermeer in om in Badhoevedorp de Lijnden- juniores partij te geven. De club van voorzitter Ronday moest ervaren dat Ajax was gekomen om de puntjes mede te nemen (15). Aan het succes namen deel: Boerma, Pusters, Jobse, Lases, Severijnse, Pronk, v. d. Meijde, Drost, Drieman, Moos en Boerkoel. Ajax A4 klopte in Buiksloot de Volewijckers met 71. Aan het Jaagpad werd de strijd aangebonden tegen het nog ongeslagen K.B.V. 2. Onze jongens hebben daar ondubbelzin nig bewezen de sterkeren te zijn. Met 61 werd dit duidelijk gemaakt. Uitstekend! Ajax A5 zagen we in actie tegen N.F.C. 3. De Bovenkerkers verschenen met 8 man. En waar bleek dat er bij deze acht nog waren die beslist niet in de A-afdeling thuis horen, was de lol er voor beide partijen al gauw af. Als wij vertellen dat het 200 werd, dan begrijpt U dat wel. Door de verschillende afkeuringen werd daarna alleen nog gespeeld tegen O.V.V.O. 3. Onze aanvalslinie bestaande uit v. Rhijn, De Haan, De Man, Wiertz en Piller trof negen maal de roos, waartegenover O.V.V.O. slechts twee doelpunten kon stellen. Ajax BI tegen D.C.G. BI aan de Velserweg, had op papier een spannende wedstrijd moeten worden. Op een „spekkerig", maar overigens goed bespeelbaar veld, startte onze B-ers zeer over tuigend en doelpunten bleven dan ook niet uit. Toen de arbiter einde blies was het maar liefst 13Q. Een mindere, maar niettemin overtuigende, score werd be reikt tegen Zeeburgia thuis. Onder het oog van vele belangstel lende vaders en moeders (welk een prachtig weer ook!) zege vierde ons eerste B-team met 51. De B2 herstelde zich van de nederlaag tegen Volewijckers en sloeg het lang niet zwakke Neerlandia met 51. Bij de thee hadden wij over de stand van zaken (hoewel 21 voor) nog geen gerust gevoel. Het klopte niet erg. Een omzetting, door Krop rechtsback te zetten en De Vries in de halflinie, bleek de oplossing. Want de jongens van paptain Oldenziel gaven Neer landia geen kans meer, terwijl onze aanval nog driemaal het net van de tegenstander vond. Tegen D.E.C. uit werd het maar liefst een 120 zege. Niet alleen onze voorhoedespelers namen elk een of meerdere goals voor hun rekening (Oldenziel 2, Martens 1, Te Slaa 1, Goud smit 3, P. Keizer 3) doch ook onze kanthalfs De Vries en Mid dendorp wisten ieder de D.E.C.-doelman een keer te passeren. Conclusie van ons team over deze wedstrijd na afloop: „niks an". Ook de B3 ging op het pad der overwinningen voort. Op een der velden nabij het Olympisch Stadion moest Blauw Wit 4 een nederlaag incasseren. Als volgend slachtoffer viel D.W.V. 3, dat de ervaring opdeed dat onze jongens grote plannen hebben, gezien de uitslag 90. De waarschuwing in het begin van deze regelen geuit, dat het heus niet altijd zo makkelijk zal gaan beschreven wij reeds in het overzicht van de A3 (N.F.C. uit). Onze spelers van de B4 en B5 ondervonden dat ook. De B4, na een goede 30 overwinning op D.W.V. 4 en een pittige 61 zege op Rapiditas 2 te Weesp zagen we hard ploe teren tegen Neerlandia 2 om beide puntjes binnen te halen. De tweede helft was reeds ver, en nog steeds de stand dubbel blank. Het spel der onzen was absoluut beter, maar de blauwhemden waren qua lichaamsbouw in het voordeel en dat imponeerde schijnbaar zo, dat, hoewel we geregeld op de vijandelijke helft Wat AJAX is voor de Meer (Een gezellig stadion) Is de V.A.M.I. voor de Kalverstraat (Een gezellige lunchroom) Kalverstraat 171 - Telefoon 45027 PACHTER VAN DE AJAX-BUFFETTEN

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 17