bij Harry S Oh kom er eens kijken Sen Plotske Uit de ziekenkamer 12 Er is nadat ons nationaal team uit Amerika is teruggekeerd al heel wat critiek geleverd op de gang van zaken in het honk balwereldje. Men behoeft maar de dagbladen of het officieel orgaan van de K.N.H.B. op te slaan om vele malen artikelen aan te treffen die div. punten behandelen, waarmede men het niet eens is. Het meest opvallend was wel een artikel van de heer Gé Hoogenbos, in een ochtendblad, dat als opschrift droeg: „Nederlands honkbal niet meer dan een veredeld kastie." Een niet-ingewijde zal door deze aanhef de indruk krijgen, dat het met ons Nederlandse honkbal zeer droevig gesteld moet zijn. „Hoe is dat te rijmen met het pas veroverde Europese kampioenschap" zal hij zich afvragen. Ik heb het gevoel, dat de schrijver van het hierboven aangehaalde artikel, het „prof" honkbal met het „amateur" honkbal is gaan vergelijken en dan krijgt men vanzelfsprekend grote verschillen. Natuurlijk zijn er in ons (amateur) honkbal nog div. punten, die voor verbetering vatbaar zijn, maar men moet met zijn critiek steeds voor ogen houden, dat de gewenste wijzigingen ook uitvoerbaar zijn. En dat moet zeker het geval zijn met de lichamelijke opvoeding, want op dit punt hebben wij en dit zijn niet alleen onze honkbalspelers een achterstand op onze Europese tegenstanders. Maar, zoals de heer Gé Hoogenbos het in zijn artikel laat voorkomen, neen zo droevig staat ons honk bal er niet voor. Velen hebben zich afgevraagd wat moge nu plotseling van al deze vaak felle artikelen de oorza(a)k(en) zijn want het ging er toch altijd vrij rustig toe in onze sport. M.i. is hierop slechts één antwoord n.l.: „Het internationaal contact". Laten wij nuchter blijven en de zaken niet teveel door een Amerikaanse honkbalbril bekijken. Dat lijkt mij het beste. Een dezer dagen is er bij de N.V. Uitgevers Mij. „Kosmos" een boek over honkbal verschenen. Het boek dat voorzien is van vele tekeningen en foto's is geschreven door de heer G. Hoogenbos, met medewerking van de heren H. Urbanus, J. Smidt en M. Jole. De voorzitter van de K.N.H.B. de heer D. Beets schreef een voorwoord. De prijs van dit gebonden boek bedraagt 5,90. Binnenkort worden er weer nieuwe Amerikaanse honkbal films verwacht. Het zijn: World Series 1955; Democracy of Baseball en Double Play Kings. De kans is zeer groot dat in Januari a.s. deze films in combinatie met een gezellige avond van de clubavondcommis sie vertoond zullen worden. Hoewel het nog enige weken zal duren alvorens wij de trai ning weer gaan hervatten, maak ik onze spelers er nu reeds op attent, dat ongeveer half Januari zal worden aangevangen. W. N. Enorme sortering St. Nicolaas cadeaux Alle le klas merksigaren Luxe dozen sigaretten, 50 of 100 st. Thuis bezorgen door de gehele stad HARRY SACKSIÖNI RIJNSTR. 63 TEL 72655e de Amsterdamse textielkoning Geeft alle sportvrienden op vertoon van deze advertentie 5 pet extra korting alleen Nieuwendijk. 121, Telefoon 49765 Kinkerstraat 91, 347-349 De heer A. de Wit Sr., die, zoals bekend, reeds vele weken ziek is, gaat gelukkig goed vooruit en hoopt binnenkort het ziekbed te verlaten. Arie, all the best! Junior Gerrie Worst, die enige tijd ziek is geweest mevrouw Worst zegt langs deze weg hartelijk dank voor de betoonde belangstelling (en de mooie fruitmand) heeft alweer pech. Een gebroken onderarm! De voetbal had er echter geen schuld aan, daar het ongeluk in de gymnastiekzaal gebeurde. Gerrie, een spoedig en algeheel herstel toegewenst en voortaan iets voorzichtiger. Ajax—Willem 11 Wim Anderiesen, in prima vorm, is Koopal (7), die er in ons stadion al heel weinig van terecht bracht tè vlug af. Scheids rechter Horn (achtergrond), uitstekend en met vaste hand de match leidend, ziet rustig toe of het duel volgens de regels plaats vindt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 12