7 Ajax 7 had, tegen C.D.W. 2, doelpunten honger (103) wat tegen Gold Star 2 lelijk opbrak. Met 24 lieten de „gouden sterren" onze jongens in hun rood-witte shirt staan. In het vervolg de goals beter verdelen, vrienden Voor het jeugdvoetbal verwijzen wij naar het relaas van de heer Middendorp, die, naar aanleiding van ons verzoek, de ver zorging van deze rubriek op zich genomen heeft. We zeggen „de man, die de moed had", hartelijk dank. Wie zend ons verslagen van (ze mogen kort zijn) de seniores elftallen? De laatste wapenfeiten. Aan de zege-reeks van het eerste elftal is een einde gekomen. Het zat er in! In Heerlen scoorden Van der Kuil en Bakker ieder een doelpunt. Niet voldoende voor een overwinning, daar de Rapid J.C.-lieden onze Eddy viermaal het nakijken gaven. Zwak spel van onze aanvallers enige fraaie kansen werden gemist is aan deze nederlaag niet vreemd. Er zal door deze linie uit een ander vaatje getapt moeten worden, willen wij in de strijd voor de beste plaatsen iets te vertellen hebben. Ajax 2 hield K.F.C. 2 met 40 op afstand. Hoogerman, De Wit, Dollee en Van Wegen, speelden een beste partij. Wol- terink moest met een schouderblessure het veld verlaten. Beterschap, Jan! Ajax 3 klopte U.V.V. 2 in Utrecht met 3—5, een prestatie, die er wezen mag. De rood-wit-geblokten zijn in eigen huis altijd moeilijk te overwinnen tegenstanders. Door deze overwinning gaan de „drielingen" ongeslagen aan het hoofd van de rang lijst. Goed zo, vrienden! Ajax 4 is na het goede begin enigszins afgezakt. Het gelijke spel in Wormerveer werd opgevolgd door een nederlaag thuis nogwel tegen D.W.V. 2. De geel-zwarten lieten onze doelman vijfmaal de bal uit het net halen, zodat de vier goals van de Ajax-aanvallers, geen zoden aan de dijk zetten. Ajax 5 deed het kalm aan wat de doelpunten betreft en versloeg D.J.K. 2 met 31. Ongeslagen zijn onze „eeuwige kam pioenen" dus nog steeds. Geen bezwaar tegen, vrienden! Ajax 6 liet zich door Yboys 3, noch een half ei, noch een lege dop in handen stoppen. Zeven eieren (ballen) kwamen in een net. Vijf voor Ajax en twee voor de boys. Alles is nu eenmaal niet gelijk verdeeld in deez' waereld! Op het voetbalveld is dat niet zo heel erg! Ajax 7 ging met het bootje naar Schellingwoude. Voor menig veteraan in zijn kinderjaren een verre reis. Echt een dagje uit! En een lol dat ze dan hadden. Schellingwoude 2 en ons zevende hadden er lol in om de punten te verdelen (11), zodat, net als vrQeger, niemand met een zuur gezicht naar huis ging. Allerlaatste nieuws! Zondag 27 October j.l. een prima dag. Alle Ajax-elftallen, die in het veld kwamen, gingen met de overwinning strijken. We geven U de victories van boven naar beneden: Ajax 1 Elinkwijk 1—0, H.V.C. 2—Ajax 2 0—4, Z.F.C. 3—Ajax 4 0—2, Energia 2Ajax 5 23, Ajax 6—Blauw-Wit 5 31, D.G.C. 1 Ajax juniores 1 A 29, De Spartaan 2Ajax juniores A 2 112, N.F.C.Ajax juniores A 3 23 en Blauw-Wit 4Ajax juniores B 3 16. De tegenstanders van onze juniores waren natuurlijk ook jeugdploegen. Dit voor de goede orde. De overwinning van ons eerste elftal was natuurlijk zeer welkom, maar verdienddat zullen we liever in het midden laten. Het eerste kwartier heeft een behoorlijke zege binnen het bereik van ons team gelegen. De Elinkwijkers waren toen beslist in de minderheid. Een prachtig doelpunt van Bleyen- berg was de bekroning van het overwicht, maar daar er niet meer werd gescoord een paar fraaie kansen gingen de staan- tribune in is het uiteindelijk een heel moeilijke match voor Van Dijk c.s. geworden. Dank zij Van Mourik (weer Ger!), Geelhuyzen, Bakker, Anderiesssen, Van Dijk en natuurlijk Pie- ters-Graafland driemaal had Eddy geheid keepersgeluk (lat en paal) bleef ons doel maagdelijk. We mochten niet mop peren! Wim Bleyenberg speelde een goede match, had, doordat ons aanvalsquintet als droog zand aan elkaar hing (beter is: stééds hangt) en fout op fout stapelde, weinig of geen steun, maar wist, niettegenstaande deze handicap, het Kraak en zijn mannen nog aardig lastig te maken. Het wordt tijd, dat we Het bestuur der A.F.C. „Ajax", geeft met groot leed wezen kennis van het overlijden van onze donateurs, de heren D. Pels en J. H. Diekman. Zij rusten in vrede. weer eens een voorhoede krijgen, die werkelijk een aanval is. Nu lopen er vijf spelers met de lijfspreuk „op hoop van zegen"! over de grassprieten, waarvan de tegenpartij profiteert en waardoor onze halflinie en achterhoede overbelast worden. Elinkwijk wist er niet van te profiteren 't scheelde enige malen een haar maar er zitten zwaardere „jongens" in de afdeling. Laten we dat vooral niet uit het oog verliezen. Ajax 2 heeft onze waarschuwing in het vorig clubblad ter harte genomen. H.V.C. 2 op eigen veld met 40 verslaan is keurig werk! Ook de verrichting van Ajax 4, in Zaandam nog wel, mag er zijn. Z.F.C. 3 in de Zaanse klei verslaan valt nooit mee. Onze jongens speelden het klaar, waarvoor onze hulde! Ajax 5 schijnt het tegen Energia 2 niet gemakkelijk te heb ben gehad. De score 23 wijst hierop, maar dat Ajax 6 met 31 van Blauw-Wit 5 zou winnen, zullen de mannen van het zesde ook niet hebben gedroomd. Ze wonnen toch maar! Knap werk! Dat onze jeugdtroepen het ook weer prima deden, ziet U wel aan de uitslagen. De heer Middendorp vertelt er in het volgende clubkrant je wel van. So long! Het clubblad is weer „rond". Tot de volgende maand. BROWN. Ajax—M.V.V. Bleyenberg probeert het in alle standen!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 7