6 moet worden hetgeen voor een „keeper", met zijn beperkte vrij heid, niet mogelijk is. Maar denk vooral niet dat men de beste speler ook als aan voerder moet kiezen want het is niet altijd gezegd dat hij ook een goede „captain" is. Een speler die de vriend van het gehele elftal is, zowel bin nen als buiten de lijnen en bovendien goed op de hoogte is met de spelregels en die de belangen van zijn medespelers bij bestuur en E.C. weet te behartigen, een speler die op het meest kritieke moment nog een grapje weet te lanceren maar toch door zijn onvermoeide werken een bezielend voorbeeld is voor zijn mede spelers, kijk, dat is de ware „captain". Zó'n speler wordt door zijn vrienden op de handen gedragen enwordt gehoorzaamd. Voor mij is een vriendenelftal altijd nog voor 50% de basis van de overwinning want alleen 11 vrienden zijn in staat om in een zware wedstrijd als het ware een onverbrekelijke ketting te vormen, waartegen elke tegenstander te pletter loopt. En het is de taak van een aanvoerder zo'n elftal te formeren. J. H. M. Ajax 1. Afgezien van die nare nederlaag tegen Volendam, is het ons eerste elftal de afgelopen maand weer aardig voor de wind gegaan. De club uit de lichtstad, „Eindhoven", bleek niet bij machte Van Dijk en zijn makkers van de overwinning weg te houden en ook M.V.V. kon het in de Meer niet verder brengen dan een nederlaag. In Eindhoven was de strijd binnen een kwar tier practisch al beslist. Twee knappe aanvallen brachten de verdediging der tegenpartij zo in het nauw, dat Loek den Edel, tweemaal zijn armen juichend kon strekken en daarna de be kende schouderkloppen mocht incasseren. Eindhoven is toen met man en macht de kracht van onze defensie gaan aftasten, maar aangezien dit gedeelte van de ploeg beslist niet het zwak ste is, bleef de score ongewijzigd. Dat Bleyenberg, kort voor het einde van de strijd de stand op drie nul bracht, was voor de uit slag onbelangrijk, doch verhoogde wel de vreugde. Zij, die onze kleuren verdedigden waren: Pieters-Graafland, Van Mourik, Geelhuyzen, Van Dijk, Anderiesen, Bakker, Van der Kuil, Michels, Bleyenberg, Den Edel en Swart. Laatstge noemde, verleden jaar nog junior, speelde het eerste kwartier fantastisch goed, maar trad daarna minder op de voorgrond. Jaak is nog jong, de sprong naar de ere-divisie uiteraard groot, maar het zal o.i. al heel raar moeten lopen, als deze knaap die afstand niet haalt. Succes, boy! De uitblinkers in deze wedstrijd waren: Pieters-Graafland, Van Mourik, Anderiesen, Van Dijk en Bakker. De gevaarlijkste man uit de voorhoede: middenvoor Bleyenberg. Thuis tegen M.V.V. is er het eerste halfuur practisch, zoals dat heet, met de rug tegen de muur gestaan. Een zeer fel en bovendien prima spelende tegenpartij gaf onze achterhoede handenvol werk. Onze voorhoede kwam er vrijwel niet aan te pas, wat nu niet bepaald een teken van weelde genoemd kon worden en in feite toch wel te denken gaf en nog geeft. Dank zij buitengewoon doelverdedigen van Eddy, prima spel van Van Mourik en Bakker en onvermoeibaar zwoegen van Geelhuyzen, zijn we dat benauwde halfuurtje zonder kleerscheuren doorge komen. We konden er dankbaar voor zijn. Dat ons team er dank baar voor was bewees Piet van der Kuil, door uit een zeer ver warde situatie de M.V.V.-doelman te passeren. Het doelpunt betekende, zoals achteraf bleek, voor de Maastrichtenaren een geweldige domper, want hun enthousiasme was ineens sterk afgekoeld en van hun glanzend spel viel niet veel meer te be kennen. Wim Anderiesen, die hoe langer hoe beter ging spelen, kon het, geassisteerd door Bakker en Van Dijk, nu gemakkelijk klaren en had er van ons aanvalsquintet meer kracht uitgegaan, dan was het niet bij 20 (een prachtig doelpunt van Bleyen berg) gebleven. De twee doelpunten waren echter voldoende om de kop van de ranglijst tien punten uit vijf wedstrijden ste vig in handen te houden. Helaas, raakten we goalgetter Den Edel in de tweede helft van de strijd kwijt. Hij werd vervangen door Postma, die het lang niet onaardig deed. Drie spelers stonden er nu op de „kneusjes-lijst" en daar Van Mourik een ongeluk overkwam (botsing tussen bromfiets en auto), konden we met vier invallers aan de bekerwedstrijd tegen Volendam beginnen. Het werd een smadelijke 42 neder laag, waardoor we voor de beker zijn uitgeschakeld. Ouderland (de beste man van onze aanval) en Bleyenberg scoorden. De rest van ons team, met uitzondering van Geelhuyzen, speelde al heel zwak, waaraan èn de gedachte we winnen toch wel èn het meer dan*stevige spel der tegenpartij niet vreemd ge weest is. Ajax 2 herstelde zich enigszins, door in een slechte wedstrijd tegen Volendam 2 gelijk te spelen (11) en in Hilversum van het zwakke 't Gooi 2 met 17 te winnen. Zij, die in het tweede elftal onze kleuren verdedigen zijn: Van Drecht of Hoogerman, doel; Wolterink en De Wit, backs; halflinie: Haarms, Elzer, Van Wegen en voor: Ouderland, Fransz, R. Dukker, Postma, Van Dekken of Bfrokx. Ajax 3 trok naar Hilversum om Donar 2 een paar punten lich ter te maken. Het lukte door een 03 zege. Zij, die voor de overwinning zorgdroegen, waren: Kluft, Draayer, Van Dijk, Hilster, Dollee, Visser, F. Dukker, Waayer, Bartelsman, Van der Linde en Post. Ajax 4 verspeelde het eerste punt, door in Wormerveer gelijk te spelen. W.F.C. 2, thuis altijd een lastige tegenstander, stond onze jongens geen overwinning toe. Uitslag 22. Ajax 5 kreeg bezoek van St. Pancratius 2. Beide partijen scoorden er lustig op los. Negen tegen vijf in het voordeel van onze ploeg. Het elftal van de honkballers Kraan en Walker, weet hoe je goals moet fabriceren. In drie matches 21 doel punten. Als de voorhoede van het eerste zo schotvaardig wasVan Mourik en zijn medeverdedigers hadden het heel wat rustiger. Ajax 6 leed de eerste nederlaag. Van Neerlandia 2 werd met 32 verloren. Een misstap, die geen afdwalen van het goede pad betekende, want tegen R.K.V.V.A. herstelden onze club genoten zich. Met 31 werden de Amstelveeners terugge wezen. Ajax 4—D.W.V. 3 Deze wedstrijd werd door ons team met 4-5 verloren

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 6