Dierdorp De groet Erkende Bonds-Auto-Rijschool Meeuwsen - Confectie Van de Voorzitter Prijs per voi lesuur f 6.— te 3 Ik weet niet hoe het U vergaat met de tijd, maar het is net of alles vlugger gaat dan toen ik nog van 9—12 en van 2—4 uur in de schoolbanken zat. Die dagen duurden na mijn gevoel eeuwig; thans heb ik het idee dat de maanden omvliegen. Im mers, het is al weer de tijd, om mijnerzijds ons clubblad een entremets" te geven, ofschoon het is of ik pas een paar dagen geleden mijn vorige stukje voor ons September-nummer schreef. Ons eerste elftal heeft in de afgelopen periode dan eindelijk de tik gehad, die wij onvermijdelijk achtten. De boog kan niet altijd gespannen zijn. Alleen dit jongens, laat je niet ontmoe digen als er verloren wordt van een leidende ploeg. Aanvaardt een nederlaag sportief. Trouwens, de sportiviteit gebiedt jullie in alle omstandigheden fair te blijven, al zit er een materiële kant aan het spel, dat men speelt. Zondag 21 dezer in de ochtend ons eerste amateurselftal (3e elftal) te Utrecht tegen U.V.V. 2 zien winnen met 52. Een goede prettige wedstrijd. De stemming vóór de wedstrijd was prima en dat betekent veel. In 't veld wordt wel eens te veel „gesproken", dat moet er uit jongens. Er in moet echter nóg meer samenspel en de bal nóg meer het werk laten doen. Mis schien kunnen we dan nog eens een wonderteam als tegenpartij voor jullie uitnodigen. Hierna als een haas naar Ajax 2K.F.C. 2, welke wedstrijd door onze jongens met 40 werd gewonnen. Jammer, dat ik vlak na het begin J. Wolterink met een elleboog uit de kom naar het O.L.V. Ziekenhuis moest brengen. Gelukkig gaat het hem weer goed. Een spoedig geheel herstel Jan! Het was een faire wedstrijd. Wij zien nog niet genoeg in, dat het voetbalspel een spel is, waarmede je gezamenlijk tot succes moet komen. Men laat in 't algemeen te veel zien wat men doet. Er is een economisch motief dat hierop neerkomt, met minimum inspan ning een maximum bereiken. Denk hier eens goed aan jongens Tracht altijd te doen, wat de tegenpartij niet verwacht. Nu over iets anders. Wij hebben aanmerking van scheids rechters gekregen, dat bij de wedstrijden op de voorvelden het publiek geregeld over de outlijnen in het speelveld gaat staan. Dit kan natuurlijk niet. Volgens K.N.V.B.-voorschrift moet een afstand van minstens 4 m in acht worden genomen. Wij hebben daarom een afscheiding langs de velden gemaakt. Werkt U mede, dat de wedstrijden op de voorvelden regelmatig kunnen plaats vinden. U kunt dus van achter de omheining kijken. Tenslotte kan ik onze jeugdcommissie mededelen dat ik, naar aanleiding van haar verzoek op onze bijeenkomst dd. 15 Octo ber j.l., het Bondsbestuurslid, de heer Martens, tijdens mijn bezoek aan de Bondsvergadering van 20 dezer, heb gevraagd, te komen tot een jeugdcompetitie, zoals er vroeger al eens een was van K.N.V.B.-juniores. Zo'n competitie zou m.i. kunnen leiden tot spelpeilverbetering. Dit vraagstuk heeft de volle aan dacht! En als de heer Martens dit zegt, dan kunnen wij er van overtuigd zijn, dat hieraan veel aandacht zal worden besteed. W. F. VOLKERS. 25 October 1956. Gedipl. Instr. 2e Jac. van Campenstraat 99, Tel. 94439 Schipperstraat 8, Tel. 46645 aan het Weteringcircuit Kostuums met 2e Pantalon 108.— Sportcolberts39.50 Pantalons, kamgaren (wol). 29.50 Alléén: Weteringschans 181, Telefoon 39807 De tijden veranderen. Wie niet wee gaat met zijn tijd is eigenwijs of dom. Het is peddelen tegen zware stroom om tenslotte toch onder te gaan. We hebben ons in ons dierbaar landje eerst zo erg ver zet tegen rugnummers. Alsof rugnummers iets te maken zouden hebben met amateurisme of zouden indruisen tegen sportieve elementaire begrippen. Belachelijk. En nu hebben we in Nederland nog clubs, die zich halsstarrig verzetten tegen de groet, een han deling die onzes inziens slechts kan bijdragen de sfeer van een wedstrijd en de mentaliteit van het kijkersgilde tegenover de spelers, vooral de bezoe kende, op niveau te brengen. We herinneren ons, hoe we voor de eerste maal in Santiago de Chile, bij een interlandwedstrijd ChileUruguay, de vlag gegroet zagendie grote indruk op ons maakte. Hier bracht vóór de aan vang van de wedstrijd de bezoekende club een groet aan het gehele volk, aan de natie. Het en thousiasme was groot. Met onze nuchterheid (ten slotte zijn we échte Hollanders!) staan we vreemd tegenover zulk een demonstratie, maar bij enig nadenken is de symboliek van het gebaar lang niet gek. We geloven, dat niemand van de toeschou wers, die zich het etiket van beschaving mogen opspelden, zou spotten wanneer ooit het gebruik van de vlaggegroet zich in Europa zou inburgeren. Maar waarom zouden we nu aanstoot nemen aan de eenvoudige groet van het team, dat zich enkele ogenblikken opstelt en zich voorstelt aan de toe schouwers? Het is een zuivere beleefdheidsgeste, die beslist een sympathieke indruk maakt en die al evenmin iets te maken heeft met professionalis me als de vlaggegroet in de Latijns-Amerikaanse landen, waar het sterk ontwikkelde nationaliteits gevoel in overeenstemming is met zulk een gebaar. De gedachte van de tegenstanders gaat (foutief) uit naar vergelijking met circusgewoonten, waar de tableau de la troupe aan de voorstelling vooraf gaat. De vergelijking gaat geheel mank, hetgeen al blijkt uit de parade, met welke de Olympische Spelen worden geopend. Hier brengt de „groet" (mèt vlaggen!) de Olympische sfeer (sport-sfeer) tot uiting, de verbroedering, éénheid der jeugd. Het is meer dan een groet, het is een symbool. Laten we dit als voorbeeld nemen en laten de clubs, die de spelersgroet niet (nog niet) invoerden, hier lering uit trekken. D. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 3