„PALERMO" J. C. van Dijk „Titaiiia" José Boren a Bert Visser Financiering van Auto's, Motoren en Bedrijven 13 deugd te horen, dat het trio De Bruijn, Koomen en De Vlieger- speciale aandacht voor het jubilé heeft. Egeman in ons historie. Slechts de oudere leden van Ajax het zijn er tientallen herinneren zich de rol, die onze ere-voorzitter in de club heeft gespeeld. Vooral in de jaren dat ons eerste elftal links en rechts klappen uitdeelde: ongeslagen kampioen van Nederland werd en meer dan 100 doelpunten scoorde. Dat was te veel voor onze benijders die onze hele club voor een stelletje beroepsvoetbal lers uitmaakten en wij daarentegen juist een schatbewaarder- hadden, die elk dubbeltje vijf keer omdraaide voor het uit te geven. Niet het minst Egeman, die als keiharde zakenman, de centen hielp oppotten voor een groot, nieuw stadion. Maar de achterklap was er en gaf menig journalist aanleiding er de spot mee te steken. Egeman, de man van de gouden horloges, had het gedaan! Snapt u dat wij ons flauw lachten als wij bijvoor beeld het volgende stukje onder onze neus kregen?: Gisteravond, na een bevallige sprong op het achterbalcon van een tram trof ik mijn oude vriend Job. ,,Ik ben beniewd, hoe Ajax zich in 't Noorden houden zal," zei ik argeloos. Ajax?! Bah!! De toon, waarop hij deze woorden uitsprak, bezorgde mij een kouwe rilling. Wat bedoel je?, stamelde ik. Beroepsvoetballers zijn 't, dat weet toch iedereen! Allemachtig! En ik, die er geen flauw vermoeden van had! Wie wie is hun werkgever? Toen boog hij zich geheimzinnig naar mij over en fluisterde mij met huiveringwekkende stem één enkel woord in het oor: Egeman! Ik stond paf. Met blijkbaar welgevallen nam hij de indruk waar, die zijn onthullingen op mij maakten. Toen vervolgde hij, steeds fluisterend: Wil je wel geloven: in AjaxI waren verscheidene, nou, laten wij het maar zeggen, gewone burgerjongens en nou hier kwam hij weer met z'n mond vlak bij m'n oor en nou zie je ze allemaal lopen als piek-fijne heren, met eenACTETAS onder d'r arm! Een acte-tas? Afgrijselijk! En de schenker van die vette baantjes Egeman! Hoe is 't gosmogelijk! Triomfantelijk knipperde hij met z'n ogen. En weet je wat ik laatst weer hoorde vertellen Ik antwoordde, dat ik daar geen flauw benul van had. Die lui van Ajax I krijgen voor elke goal, die ze maken, een motorfiets van Egeman? Juist! En nu ze weer kampioen van Nederland zijn, ont vangen ze alle elf, bij wijze van souvenir, eenprachtige villa op Zandvoort. Het duizelde mij. <m//m Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS Een werkelijk duivelse grijns ontsierde het gelaat van mijn anders zo zachtmoedige vriend. En die meneer Egeman, vervolgde hij op een echte samen- zweerderstoon, diezelfde meneer Egeman en niemand anders, heeft de Nederlandse Elftal-Commissie omgekocht, omgekocht zeg ik je. Want anders zouden ze Gupffert en Hordijk nooit ge kozen hebben. De tram stopte, Job sprong van de wagen, zonder goeie avond te wensen. Wel keek hij mij vuil na en riep toen de tram wegreed: Egeman èn die Grootmeijerbah! Dat èn Egeman èn wij tranen gelachen hebben bij lezing van het grappige stukje snapt vooral onze oude garde! En nu de werkelijkheid Toen wij bijvoorbeeld omstreeks 1910 geen warm water ter beschikking hadden voor onze spelers na afloop van de training en onze trainer op dat warme water erg gesteld bleek, hebben wij Egeman 's avonds tientallen emmers heet water zien slepen naar de kleedkamers. Dat was Egeman op zijn best! Grand-man Sir William Egeman met emmers water!! Geen prachtige villa's in Scheveningen of Noordwijk en ook geen motorfietsen voor elk doelpunt. Wel emmers heet water om de „burgerjongens" in top vorm te krijgen. Inderdaad, heel wat clubliefde en opoffering is er nodig ge weest Ajax naar de nu werkelijk beroepsvoetbal-af deling te> leiden. Naar het semi-beroepsvoetbal, ons opgedrongen om met succes onze tientallen elftallen van zuivere amateurs op mooie velden, onder goede leiding te leren voetballen. En wat de gouwe klokkies aangaat? Ach arme! Bah!! JAN GR. Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Orchestre Vocaliste met zang van Zondag mat. 4-6.30 uur Voor al Uw verzekeringen Assurantie kantooi Willem de Zwijgerlaan 50, Tel. 86673

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 13