Een Ajax-elftal uit de oertijd. Vijfde van rechts de heer Hemmen hier nu aanbieden en waar u van links naar rechts de volgende spelers op terug kunt vinden: Hommes, F. van der Lee, Brandt, D. Roodenburgh, Schutte, K. Reeser, Hemmen, P. van Os, Hommes, Rauss. 1914 was een dieptepunt in velerlei opzichten. Ajax degra deerde en een oorlog woedde langs onze grenzen. Rumoerige vergaderingen deden de animo om een bestuursfunctie te blij ven vervullen danig verminderen en de mobilisatie deed de rest, waardoor een einde aan zijn bestuursloopbaan kwam. Enkele jaren kascommissielid completeerden zijn staat van dienst. Men kan moeilijk verwachten dat iemand die vijftig jaren lid van een vereniging is, alle hoogtijdagen en opzienbare wapenfeiten nog in zijn hoofd heeft, maar de mij genoemden wil ik u hier vermelden: Fusie met Holland in 1909. Gezellige clubavonden in de Bisschop en de Karseboom. Een wedstrijd tegen Concordia in Delft, waarvoor good old Tric-Trac (Jan Schoevaart) een lied maakte: Ga je mee, ga je mee, naar de club van Jan Thomee. Jan Thomee, een zeer bekwaam schutter had voor de wed strijd een 30 overwinning voor zijn club voorspeld, het werd inderdaad 30 maarvoor Ajax. Gouden ploeg. Ongeslagen kampioenschap van Nederland. Een 71 overwinning (met 5 invallers) op een volledig Feyenoord op ons oude veld. Opening Ajax-stadion en Gouden Feest. Zijn grootste respect gaat uit naar de namen van vele ge neraties die bereid zijn geweest het werk van de oprichters voort te zetten, te verbeteren om Ajax steeds hechter en ster ker te maken, waardoor in de loop der jaren in Gezonde Eerlijke Harmonie een Ajax is ontstaan, dat zich een reputatie heeft weten te verwerven om in het afgelopen seizoen het hoogst mogelijke te bereiken, n.l. een plaats in de ere-divisie. Het zal velen niet gegeven zijn de mijlpaal van vijftig jaren lidmaatschap onzer vereniging te bereiken, maar tot de onmo gelijkheden behoort dit, gezien de meerdere veertigjarige leden en hoger, geenszins. Moge de laatste categorie in goede gezondheid de 50 halen en jubilaris Hemmen, die ik evenals zijn vrouw in prima con ditie aantrof er in slagen om de gouden vijftig" in een „dia manten zestig" te veranderen. C. E. de V. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 9