BETER VOETBAL Buitenlandse correspondentie in de ERE-DIVISIE! IN MEMORIAM THEO BROKMANN Sr. 7 Wanneer de voortekenen niet bedriegen is de mogelijkheid groot, dat de voetbalenthousiasten in de aanstaande compe titie der ere-divisie de kans krijgen, beter voetbal te kunnen zien dan in het afgelopen seizoen. Het ligt voor de hand, dat een der voornaamste factoren tot verbetering van het spelpeil ongetwijfeld zal bestaan uit de minder massale degradatie dan in 19551956. De eerste acht waren n.l. zeker van hun plaats in het Wal halla en de nummers negen moesten met de kampioenen der eerste klasse vechten voor de twee resterende plaatsen. Dat er toch nog wel een behoorlijk verschil bestond tussen de kam pioenen van de eerste klasse en de bezetters van de negende plaats in de hoofdklasse, heeft deze promotiecompetitie duide lijk aangetoond. Zowel G.V.A.V. als N.O.A.D. hebben dit door hun prestaties overduidelijk gedemonstreerd en onze felicita ties met het behouden van hun plaats mogen hier dan ook niet ontbreken. De vier hooggeplaatsten hebben de strijd om het kampioen schap van Nederland zeer sportief uitgevochten en de zeer gunstige meningen die alom in de bladen over de kampioen Rapid J.C. zijn verschenen schenken ons de overtuiging dat de titel in de juiste handen is gekomen. Prima techniek en taktiek waren de grondslagen voor hun succes en een prima teamgeest completeerde het trio eigenschappen, dat een voetbalelftal nodig heeft om de bovenste trede van de competitieladder te mogen bestijgen. Het publiek, dat in het afgelopen seizoen als supporter van een bepaalde club, diverse minder goede wedstrijden nog wel voor lief nam, indien hun favorieten er maar enige punten rijker door waren geworden, zal in het aanstaande seizoen rekening houdende met het gedaalde percentage kopzorgen voor degradatie, haar eisen hoger gaan stellen. Vooral in een omgeving waar meer ere-divisieclubs ressorteren, zal de club die het minste voetbal vertoont, zulks aan haar recettes spoe dig kunnen merken. Aller streven voor beter voetbal zal dan ook op verbetering der techniek gericht moeten worden en wanneer hierdoor bin nen onze muren een peil bereikt is dat aan vroegere Ajax Feijenoord ontmoetingen doet denken, zal het publiek dat de tribunes verlaat, zeker zeggen: „In de ere-divisie zie je toch weer beter voetbal". Moge de eerste competitiewedstrijd ons Ajacieden ook reeds deze overtuiging schenken. C. E. de V. Hedenochtend kreeg ik het ontstellende bericht, dat ons ere-lid Theo Brokmann van Maandag- op Dinsdagnacht in de C. I. Ziekenverpleging te Am sterdam, was overleden. Velen van ons wisten, dat Theo korte tijd ge leden een ernstige lichamelijke inzinking had te doorstaan, doch niemand van ons kon vermoeden, dat deze het einde van zijn leven zou betekenen. Het is een harde slag voor onze vereniging. Immers, nadat Theo vele jaren als een van de beste voetballers zijn vereniging „Ajax" gediend had, werd hij een van de grote figuren in onze elftallen- commissie. De functie van elftallencommissielid oefende hij vele jaren uit, naast die van bestuurslid van onze vereniging. Zijn benoeming tot erelid was dan ook ten volle verdiend. Onze vereniging heeft zeer veel te dan ken aan Theo en wij dachten nog vele jaren van zijn wijze adviezen gebruik te kunnen maken. Helaas heeft dit niet zo mogen zijn. Wij hopen, dat de achtergebleven familie de kracht moge vinden dit ook voor hen zo zware verlies te dragen. Theo, rust in vrede. Namens A.F.C. Ajax, W. F. VOLKERS, voorz. 28 Augustus 1956. Uit Cranbrook (Canada) schreef Joe Smit aan redacteur De Vlieger: „Het is alweer lang geleden, dat ik in het clubblad een let tertje heb geschreven. Door drukte is daar helaas niets van gekomen, doch nu moet ik, naar aanleiding van het promo veren van ons geliefd Ajax naar de Ere-divisie, wel even schrij ven. Van harte gefeliciteerd! Tjonge, wat hebben we het hier benauwd gehad, want het ging niet erg best met ons Ajax. In het begin van de competitie liep alles naar wens, maar later werd het „Naatje". Gelukkig zijn we er gekomen. Met de lagere elftallen gaat het prachtig en kunnen we niet beter wensen. Doordat wij geregeld „Sport" en het clubblad ontvangen blijven wij met het interne leven van Ajax op de hoogte. Jammer is het echter, dat het clubblad al twee jaar lang naar Nelson B.C. wordt gezonden, inplaats van naar Cranbrook (B.C.). We ont vangen het nu een week later en jullie moogt het weten we zitten altijd naar het „Ajax-Nieuws" te snakken. Wij maken het hier best, zijn gezond en hebben volop werk. Ook de kinde ren in Nelson gaat het heel goed. Wat de sport betreft: in de zomer alles honkbal. Men gaat hier van ijshockey meteen over naar honkbal. In Cranbrook is men begonnen met voetbal. Gewoon een parodie, maar vermakelijk om te zien, zoals ze hier voetbal spelen is het begrijpelijk, dat er geen Canadees voor warm loopt. De lui die voetballen zijn haast allemaal ijshockey-spelers, nou, en de biggen die zij uitdelen gaan op dezelfde manier als op het ijs. Ik behoef jullie dus niets te ver tellen. Neen, dat is geen voetbal. Geef mij maar AjaxFeyen- oord! We hebben hier prachtig zomerweer. De winter was streng. Zes maanden lang rijkelijk voorzien van sneeuw. Daar krijg je wat van. Gelukkig, dat je in Holland daar geen last van hebt, want dan werden de velden aldoor afgekeurd. Ajax-vrienden, nu maar weer met frisse moed het nieuwe seizoen tegemoet. Wij hier, in dit verre land, hopen, dat het Ajax in alle opzichten goed moge gaan en dat hopen wij ook voor alle vrienden in Nederland, Goede gezondheid, veel voetbalvreugde, mooie matches en de hartelijke groeten van de familie SMIT, Cranbrook (B.C.), Postbox 668, Canada. Joe, onze hartelijke dank voor je schrijven, waaruit blijkt, dat je je oude club nimmer zal vergeten. We hopen, dat het jou en je familie voor de wind zal blijven gaan en wensen jullie „all the best". (Red. A.N.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 7