Sportmagazijn Leo van de Kar Goede prestaties CEINTUURBAAN 149- 153- 155 .Telefoon 7289 87 4 VAN HONK TOT HONK. Door de fraaie prestaties van de nationale honkbalploeg in Rome is de honkbalsport thans op een (hoogte)punt aange land dat vele verplichtingen met zich zal brengen. Nu onze sport zich in een grote belangstelling van dagbladpers en sportbladen mag verheugen, zal het ijzer heet gesmeed moeten worden en zal meer dan ooit op de verrichtingen van onze nationale ploeg worden gelet. Als Ajacieden zijn wij verheugd, dat twee van onze clubge noten „hun steentje" tot het veroveren van het Europees honk balkampioenschap hebben bijgedragen. Herre Kok was o.a. de beste slagman van het nat. team in Rome en het zal niet alleen voor hem maar voor de gehele ploeg een grote voldoening zijn geweest dat op zijn honkslag de „benauwde" 10 zege op de Belgen werd behaald. Ap Hordijk had tot taak voor een „reis zonder zorgen" van het gezelschap en was in Rome bij div. wedstrijden de bonds coach (de heer Keulemans) behulpzaam bij zijn verantwoorde lijke taak. Proficiat mannen. Op 5 Augustus j.l. „incasseerde" de K.N.H.B. de eerste vruchten van het Europees kampioenschap, want voor een record aantal bezoekers werd op ons veld de interland tegen België gespeeld. In deze match stelden de Belgen in vele op zichten zeer teleur. De homerun van Herre Kok die twee punten opbracht konden de bioscoopbezoekers nogmaals bewonderen in het jour naal. Kansloos verloren de Belgen met 91. De returnmatch op 26 Augustus in Antwerpen zal m.i. de Nederlandse ploeg voor grotere moeilijkheden plaatsen want onze zuiderburen zijn op revanche belust. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de honkbal afdeling van P.S.V. speelde op 15 Juli in Eindhoven ons team een demonstratie wedstrijd tegen Sparta. De vele facetten die honkbal rijk is werden door beide clubs voor het voetlicht gebracht en vielen bij het talrijke publiek zeer in de smaak. Van P.S.V. ontvingen wij een aardige herinnering aan deze wedstrijd. COMPETITIE. In de returnmatch tegen Kennemerland hebben onze club genoten lange tijd met de rug tegen de muur gestaan. Zes zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft Permanente camping show Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig innings lang probeerden de roodzwarten een overwinning te forceren doch door goed veldwerk bleef de score echter dub- belblank. In de zevende slagbeurt kregen onze mannen vat op het werpen van Hofstra en honkslagen van resp. Prins, Kraan, Van 't Hof en Walker leverden ons evenzoveel punten op (40). Kennemerland gaf toen de moed op zodat in de resterende innings de stand nog op 50 kon worden gebracht. Zo behaalde een geblesseerde Herre Kok zijn tweede no-run zege in dit seizoen. Tegen E.H.S. behaalde ons team opnieuw een overwinning. Het vertoonde spel was echter van matig gehalte. Reeds in de tweede inning was er een 31 voorsprong genomen die uitein delijk in een 82 zege werd omgezet. Wim Prins noteerde in deze match zijn derde homerun tijdens dit seizoen. Opnieuw bleek dat de velden op Voorland te klein zijn voor onze sport maar er moet nu eenmaal geroeid worden met de riemen die wij hebben. In de wedstrijd tegen H.H.C. in het Noordersportpark kregen wij opnieuw een stevige nederlaag te incasseren (111). Vooral in het begin werden div. veldfouten gemaakt zodat wij na 4 in nings reeds een 80 achterstand te aanschouwen kregen. Daar na speelde de ploeg veel rustiger. Rien van 't Hof redde nog de eer voor zijn team. Jan Smidt een van de werpers van de nationale ploeg was prima in vorm wat duidelijk tot uiting kwam: 15 x 3 slag met slechts twee honkslagen tegen. Tegen T.IJ.B.B. werden evenals de vorige maal de punten broederlijk gedeeld. Ditmaal werd het 4-4. De beide werpers hielden de slagploegen goed in bedwang, doch speciaal van onze zijde was dit resultaat enigszins teleurstellend. Ajax zou van O.V.V.O. gewonnen hebben als een honkbal wedstrijd op acht innings was vastgesteld, want tot op dat ogenblik had onze ploeg een 10 voorsprong. Maar in de laatste inning wisten de O.V.V.O.-ers zes punten te scoren. Honkslagen van Regeling en Rozendaal alsmede een homerun van good old Charles Urbanus deden alle hoop bij ons vervlie gen en bij O.V.V.O. herleven. Hugo Walker was tegen Hannv Urbanus prima in vorm want onze nationale pitcher moest drie honkslagen van Hugo toestaan. Tegen Sparta trad ons team met drie invallers aan. Boven dien was Herre Kok zodanig geblesseerd, dat iedere stap hem grote moeite kostte. Voor 2000 toeschouwers zagen de Rot terdammers hun stadgenoten een verdiende 71 zege behalen, zodat zij kranig revanche namen voor de destijds met 43 geleden nederlaag. Onze laatste competitiewedstrijd, tegen R.C.H., ging wegens de grote goedgeefsheid van pluvius niet door. NIEUWS VAN 'T TWEEDE. Het „tweede" team is er steeds beter in gekomen nadat na enige weken een goede opstelling was gevonden. Tegen Rivalen werd een grote 238 overwinning behaald terwijl tegen V.V.G.A. eveneens een fraaie 110 zege werd geboekt. In deze wedstrijd speelde Arnold Rijnsburger een prima partij. Onze volgende thuiswedstrijd ging tegen het na zeven wed strijden nog ongeslagen K.B.V. In een door onze hele ploeg uitstekend gespeelde wedstrijd moesten de K.B.V.-ers met een 40 nederlaag hun eerste twee verliespunten incasseren. Ook tegen de reserves van Quick eigenlijk is dit team het eerste negental van deze vereniging want het zogenaamde all-star team waarin div. prominenten uit vroeger jaren zijn opgenomen speelt in de competitie als Quick I werd een zege behaald. Met een 2310 overwinning keerden onze reserves van het Olympiaplein huiswaarts. De wedstrijd tegen the Catchers ging niet door wegens de „zomerse" regenbuien. Door bovenstaande resultaten is ons reserveteam inmiddels op de tweede plaats aangeland. Jammer dat vooral in het begin div. punten verloren gingen want anders was er nog een fraaie kans op de bovenste plaats geweest. JEUGDNIEUWS. Zoals reeds eerder in ons clubblad vermeld, hebben wij van onze jeugd heel veel plezier beleefd. Zowel in de competitie als in de div. tournooien werden aar dige successen geboekt. Gelukkig kunnen wij het jeugdteam het volgende seizoen grotendeels intact laten wat zeer vele voordelen heeft. Tegen de reserves van T.I.W. werd een 143 overwinning behaald terwijl tegen the Catchers revanche genomen werd voor de destijds geleden nederlaag. Onze jongens wonnen met liefst 24—11. Van T.O.G. werd echter met 74 verloren. Dat was een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 4