25 REMBRANDT 3 luchtpijpen zetten uit, gelijkblaasbalgen. En dat alles geschiedt onder het spiedend oog van supporters en elftalcommissieleden. Ajax leeft weer, Ajax maakt zich gereed voor het komende seizoen. Een seizoen, dat wat ons eerste elftal betreft, behoor lijk zwaar zal worden. Vermoedelijk niet zo zwaar als het ge passeerde, maar toch zal van start tot finish alles in het werk moeten worden gesteld om een behoorlijk resultaat te bereiken. Geen punt kan of mag cadeau worden gedaan, want, we hebben het voor kort nog kunnen zien, één onnozel verloren puntje kan fataal zijn. Dat het de leiders van de sectie „betaald voetbal" menens is, blijkt uit de manier waarop de zaken worden aan gepakt.- Twee nieuwe spelers werden aangetrokken, t.w. de heren Bleyenberg en Schmidt (ex-leden van Rigtersbleek en Eindhoven), die we van deze plaats welkom heten en waarbij we de wens uitspreken, dat beide heren in onze club op prettige wijze hun weg zullen vinden. Vijf spelers, het grootste gedeelte reeds vele jaren lid van Ajax, verlieten door de gewijzigde omstandigheden onze club en zijn, naar wij hopen, de gele deren van andere verenigingen gaan versterken. Wij wensen deze ex-clubgenoten veel succes in hun nieuwe omgeving. Verder werden twee oefenmatches gespeeld tegen buiten landse clubs. Fortuna, Düsseldorf en First Vienna F.C., Wien, waren onze gasten. De eerste match trok een dikke tienduizend liefhebbers, die waar voor hun geld hebben gehad. Zij zagen een zeer behoorlijke match, vier doelpunten (Piet v. d. Kuilen scoorde tweemaal) en beleefde de sensatie van twee penalties. Eén moest Eddy laten gaan, het doelpunt betekende een voor sprong voor de Fortunezen, maar de andere stopte onze doel man fabuleus. Hij kon de bal echter niet klemvast krijgen en werd toen gedwongen, nogmaals een miraculeuze save te ver richten. Eddy deed het, tot grote verbazing en bewondering van alle aanwezigen. Ook de match tegen Vienna stond op behoor lijk peil en eindigde in een 21 zege voor Van Dijk en zijn mannen. Vienna F.C. bestond in 1954 zestig jaar al een heel oude relatie van onze club, speelde het bekende Oosten rijkse spelletje. Vlot combineren, bal langs de grond, goed positie kiezen, maar van schieten nog steeds geen kaas ge geten. Piet van der Kuil scoorde wederom tweemaal. Zijn tweede doelpunt, dat even voor het einde van de match de zege tot een feit maakte, was min of meer een cadeautje van de goed spelende doelman der Weense club. Een onverwacht hard schot van kleine Piet glipte onder zijn handen en tussen zijn benen door, zodat ons team enigszins goedkoop aan de over winning kwAm. Voor de Vienna-doelman jammer, maar weer eens een bewijs, dat de laatste hinderpaal voor de vijandelijke aanval, steeds het spel met volle aandacht moet volgen. Al met al heeft ons eerste team geen slechte start gehad en als de voortekenen niet bedriegen, kunnen we van onze voorhoede, Receptie Donderdag 20 September 1956 van 3—5 uur Oesterbar, Leidseplein 10 die o.i. nog niet geheel op poten (figuurlijk) staat, plezier be leven. Bleyenberg is een stevige middenvoor, een doorzetter a la wijlen Frans Rutten en Schmidt een handige voetballer, die naar onze smaak te veel naar binnen dwaalt. Piet van der Kuil, in uitstekende vorm, schiet in alle standen en is belust op doelpunten. Wie uiteindelijk de links- en rechtsbinnenplaats zullen bezetten is nog een vraag, die om een oplossing vraagt. De halflinie, bestaande uit Van Dijk, Anderiesen en Bakker, deed het tegen Vienna beter dan tegen Fortuna en zal vermoe delijk in deze samenstelling wel op de nieuwe competitie wor den losgelaten. De verdediging, Van Mourik, Bijker, Pieters Graafland, is de sterkste die wij kunnen samenstellen en zal ook dit seizoen wel haar weg weten te vinden. Begin September gaat de bel voor de eerste ronde. Het roem ruchte N.A.C. komt dan naar de Meer. Een heet voetbalgevecht staat ons te wachten, een voetbalgevecht, dat misschien door een uitverkocht huis wordt bijgewoond. Laten we hopen, dat het „uitverkochte huis" een goede sportieve kamp zal zien en dat de sterkste ploeg de victorie mag wegdragen. BROWN. Sigarenmagazijn G. J. Hulscher Halvemaansteeg 21 Telefoon 37835 Ajax-verband werkt, om de gang van zaken zo efficient moge lijk te doen verlopen. Onze contract-spelers gaven tot op heden blijk hun vereni ging goed te willen dienen, gezien het behaalde resultaat van de laatste wedstrijden. Het gevoel van tevredenheid komt boven en dat geeft moed. Is het anders, dan zullen wij dit ook durven zeggen. Niemand van ons kan vlooien horen hoesten, waarmede ik maar wil zeggen, dat het onmogelijke nooit bereikt wordt. Op de laatste algemene vergadering, heb ik stemmen ge hoord over uitbreiding van onze terrein-accomodatie en ver zorging van de kleedkamers. Wat het eerste betreft kunnen wij u mededelen, dat wij voor lopig een open zittribune hebben gehuurd met een capaciteit van 1200 A 1320 plaatsen. Deze tribune komt voor de reeds be staande open zittribune en zal gescheiden worden op 4 meter van de krijtlijn (voorschrift K.N.V.B.) door een hek, zoals voor de overdekte zittribune staat. Voor uitbreiding bestaande tri bunes krijgen wij momenteel geen toestemming. Wij willen trouwens eerst even aanzien hoe de publieke belangstelling zich ontwikkelt, omdat het investeren van grote bedragen, ontegenzeggelijk hiermede gemoeid, wellicht niet direct ver antwoord zou zijn. Onze terrein-commissie is al vele uren bezig geweest met het opnemen van eventuele vernieuwingen, reparaties en ouderhoud van ons stadion. Hun conclusie is, dat er zeer veel aan gedaan moet worden. Zij schatten een en ander op tienduizenden gul dens. Er is de laatste jaren, om welke reden dan ook, zeer weinig aan ons stadion gedaan. Alleen al wordt het herstellen van de ruiten op meer dan 2000,geschat. Wij moeten dan ook ten strengste verbieden, dat balspelen in den vervolge in het indoortrainingslokaal plaats vinden. Hier zijn vele ruiten stuk en zitten er grote gaten in de muren! Dit kan toch niet sportvrienden! Negen bomen, die een gevaar vormen voor ons stadion, zullen vakkundig verwijderd worden. Zo moet ik tot mijn spijt onze jeugd vermanen. De douches in het Ajax-stadion, jongens, zijn er niet om acrobatische toeren aan te verrichten!, doch alleen om te baden, misschien is dit jullie ontschoten, maar zo is het. Het moedwillig beschadigen van de Ajax-eigendommen zal op de dader volledig worden verhaald. Waar ze ontbraken zijn in de kleedkamers weer spiegels op gehangen. Plannen voor het maken en inrichten van een volle dig Sauna-bad in het Ajax-stadion zijn in een vergevorderd stadium. Wij hebben het Sauna-bad in het Olympisch-stadioii mogen bekijken, waarbij de heer Chris Berger (hoofdopzichter) ons zeer duidelijk toelichtte. De heer Dick Bessem (dir. St.) dank voor deze gastvrijheid. Wij moeten er aan denken, waarde sportvrienden, dat wij thans op grote schaal niet alleen commerciële plannen moeten uitdenken maar ook uitvoeren. Naast het sportieve element, hetgeen o.i. moet prevaleren, is er een grote mate van zakelijk heid bij ons allen nodig. Gezonde zuinigheid is geboden. Zo, dit is er weer eens uit. Wij hopen van harte, dat elk lid van onze vereniging zal medewerken het de leiders zo gemak kelijk mogelijk te maken, opdat wij allen zoveel mogelijk plezier van onze vereniging hebben. W. F. VOLKERS.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 3