Van de Voorzitter 2 In het vorig clubblad hebt u ons (collega De Vlieger en onder getekende) misschien gemist, misschien ook niet, maar in ieder geval lieten wij door vacantie-moeilijkheden we kunnen in deze waterachtige zomer toch moeilijk van vacantie-vreugde spreken verstek gaan. De heer Koomen, stond dus voor de prettige taak u iets over de huldiging en het afscheid van de heer Koolhaas te vertellen en (en passant) de jaarvergadering „mee te nemen". Jan, deed het. U hebt zijn verslagen in het Juli-nummer kunnen lezen, 't Scheelde ons aan clubblad arbeid de bekende slok op het nog meer bekende kelkje. Toch willen we op die jaarvergadering nog even terug komen, n.l. op het punt „verkiezing voorzitter". Zoals u allen weet werd de heer W. P. Volkers, bij acclamatie tot president van de A.F.C. „Ajax" gekozen. Als we zo in onze geest de ledenlijst de revue laten passeren, dan geloven we niet, dat er in de grote Ajax- familie een betere candidaat aan te wijzen valt, dan, om met de heer Le Marché te spreken, „Willem de Veroveraar". Na tuurlijk zal het onze nieuwe voorziter niet meevallen, de heer Koolhaas, routinier in het vak, te doen vergeten, maar Wim is ook niet voor één gat te vangen en zal zich met bedrevenheid door ervaring (ex-penningmeester) en met behulp van zijn be kende flair, wel rustig door eventuele moeilijkheden heenslaan. Neen, de rood-witte-schare had o.i. een slechter keus kunnen Ajax-Fortuna (Düsseldorf) Tussen twee Fortuna-spelers ziet men Bleyenberg (9) en Loek den Edel een „dans om de bal" uitvoeren doen. Van deze plaats wensen we onze nieuwe president succes en een lange regering toe, maar het bloed kruipt (u kent de zin) we houden ons aanbevolen voor zo nu en dan een clubblad-krabbel. Wat van hogerhand komt wordt altijd gaarne gelezen. Dat geldt dus ook voor ons blaadje. De start met be trekking tot de clubkrant is goed geweest. Voorzitter laat het zo blijven! Ingevolge het besluit van de Algemene Vergadering heeft het bestuur per 1 Augustus 1.1. een administrateur aan onze vereniging verbonden. Uit de vele candidaten koos ons hoogste college de heer H. R. Stoett, die al meer dan dertig jaren dona teur van onze club is. Uiteraard kent de heer Stoett vele Ajaeie- den persoonlijk, weet de gang van zaken in onze vereniging zo van om en nabij, zodat we veilig kunnen aannemen, dat ons bestuur geen „Vreemdeling in Jeruzalem" binnen de Ajax- muren heeft gehaald. Van deze plaats roepen we de heer Stoett een hartelijk welkom toe en hopen, dat hij de Ajax-zaken vele jaren op de juiste wijze zal behartigen, waaraan wij, gezien zijn antecedenten, oud-commissaris van Politie, adf. Vreemde lingendienst, geen ogenblik twijfelen. Voor de goede orde maken wij er op attent, dat voortaan alle correspondentie, bestemd voor onze vereniging, gericht moet worden aan de heer Stoett, wiens kantoor gevestigd is in ons stadion. Ook worden aange legenheden, zoals b.v. diploma's -leden en -donateurs, reclame, plaatsbewijzen etc. in overleg met secretaris en/of penning meester, door de heer Stoett geregeld. Men wordt dus beleefd doch dringend verzocht de heren Elzenga en Dukker over bovengenoemde aangelegenheden zo min mogelijk lastig te vallen, waarvoor bijvoorbaat de dank van beide functionarissen. Komende gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit! In ons stadion doen zij dat al bijna een maand. De grasmat van ons hoofdveld ligt er bij, om zo je voetbalschoenen aan te trekken. Jan Lens, heeft weer eer van zijn werk. Binnenshuis wordt hier en daar iets gerepareerd volgens onze nieuwe president is er een kleine ton nodig om alles piekfijn voor el kander te krijgen, dus moeten we het nog seffens zonder „piek fijn" doen de onoverdekte tribune wordt uitgebouwd, of beter, groter gemaakt, zodat, als we het wel hebben, ongeveer 1300 voetballiefhebbers meer, twee gulden mogen neertellen, om een Ere-divisie-match te kunnen aanschouwen. Als me vrouw en de kinderen meegaan, wordt het voor de heer des huizes een duur voetbalmiddagje! (U hebt gelijk, de directie van een bioscoop, circus of theater geeft het ook niet cadeau Op de bijvelden is het een drukte van belang. De heren Humenberger en Stroker, staan bij seniores en jeugd zwaar in de belangstelling. Ponden overtollig vet worden vakkundig weggewerkt, stijve spieren gaan in de olie en borstkassen plus Het kan voor u, geachte Ajacied, interessant zijn eens te lezen waarmede ons bestuur al zo doende is. Om uitgebreid in te gaan op de werkwijze van onze secties betaald- en amateurvoetbal zou m.i. te veel zijn gevergd. Wel kan ik u mededelen, dat mijn mede-bestuursleden in bedoelde secties alles in het werk stellen, alle spelers met animo en eer de rood-witte kleuren van onze vereniging te doen vertegen woordigen en verdedigen. De training wordt goed bezocht. Onze trainer, de heer Hu menberger, heeft ons beloofd niet grotendeels op ausdauer te trainen, zoals verleden jaar door de „moordende" competitie gewenst was, doch nu ook het accent te leggen op de zo hoog nodige techniek van het voetbalspel. De heer Stroker, onze trainer voor de lagere elftallen, zijn eerzucht is o.i. van dien aard, dat hij ons dit jaar wederoip, tot tevredenheid zal nopen, zal ook het zijne er toe bijdragen zijn pupillen klaar te stomen voor hogere regionen. Immers, deze spelers zullen wij straks hard nodig hebben om onze topspelers te vervangen. Wij zullen trachten, dat er een zo nauw mogelijk contact komt tussen bestuur, elftallen, jeugd-commissie, trainers en iedereen die in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 2