Diendorp Erkende Bonds-Auto-Rijschool Welkom jeugd! Prijs per voi lesuur f G.-- Welpenvoetbal 12 Het doet ons een bijzonder genoegen hiermede alle nieuwe jeugdleden die het a.s. seizoen de Ajax-geleder en komen ver sterken, van harte welkom te heten bij hun toetreden als lid tot onze vereniging. Uit het feit dat wij ook dit jaar weer uit een paar honderd spelers keus moesten maken en uiteindelijk slechts enige tien tallen hebben kunnen aannemen zullen jullie wel begrijpen, dat het nog steeds als een grote eer beschouwd moet worden, lid van Ajax te mogen zijn, niet waar? Beseffen jullie eigenlijk wel wat het betekent lid van Ajax te zijn? Wij denken van niet en daarom zullen wij jullie eens een voorbeeld geven. 25, 30, 40, ja zelfs 50 jaar geleden bestond Ajax al en dezelfde leden, die toen, precies als jullie nu, als adspirant bij Ajax kwamen voetballen, zijn thans nog lid van onze vereniging. Weliswaar voetballen ze nu niet meer, maar een groot aantal van deze trouwe leden verzetten reeds tal van jaren in diverse functies bergen werk om de Ajax-machine geruisloos voort te stuwen in het belang van alle spelende leden, dus ook in jullie belang. Vinden jullie niet dat wij voor al deze harde werkers, die vanaf hun prille jeugd, hun leven lang, wat er ook moge ge beuren, lid van Ajax blijven, even heel diep onze pet moeten afzetten? En als ik jullie deze leden tot voorbeeld stel dan begrijpen jullie misschien ook wat ik met mijn vraag „beseffen jullie wel wat het betekent lid van Ajax te zijn" bedoel. Een goed Ajacied beseft dat „lid van Ajax zijn" betekent de vereniging DIENEN! Een echte Ajacied vraagt niet alleen naar rechten, hij kent in de eerste plaats zijn PLICHTEN! Plichten die hij vrijwillig op zich heeft genomen toen hij lid van Ajax werd. Laten wij steeds voor ogen houden, luitjes, dat wij ons alle maal, van hoog tot laag, ondergeschikt moeten maken aan het geheel. Jullie moet het als een grote eer beschouwen onze rood-witte kleuren in het veld te mogen verdedigen, doch besef daarbij tevens dat, zodra je het Ajax-shirt om je schouders laat glij den, het met je EIGEN-IK gedaan is, want vanaf dat moment ben je het visitekaartje van onze vereniging en dien je jezelf, bij alles wat je zegt of doet, af te vragen of dat wel in het belang van je club is. Dat is heus niet altijd gemakkelijk, jon- Gedipl. Instr. 2e Jac. van Campenstraat 99, Tel. 94439 Schipperstraat 8, Tel. 46645 gens, want soms drukt zo'n Ajax-shirt je als lood op je schouders. Laten we bijvoorbeeld eens veronderstellen dat je het op een gegeven moment niet eens bent met de beslissing van de scheidsrechter en je hem graag eens de waarheid wilt zeggen. Maar je voelt dat je een Ajax-shirt aan hebt en dus. hou je je mond! Of je wordt door een tegenstander „unfair" genomen, je voelt je flink en zou o zo graag eigen rechtertje willen spelen en die vent een opstopper terug geven. Maar je doet het natuurlijk niet want je denkt immers aan het belang van je club! Dan toon je tenminste over de nodige zelfbeheersing te be schikken en ben je in onze ogen een echte sportjongen. En wanneer jullie dan bovendien gedurende de training de adviezen van de oefenmeester serieus opvolgt (want onze mooie voetbalsport is inderdaad waard serieus beoefend te worden), des Zondags keurig netjes in het veld verschijnt en je ge draagt je als een stel fijne sportkerels, dan, ja dan pas kunnen wij zeggen dat jullie één van de vele visitekaartjes van ONS AJAX bent! Afgesproken jongens? Goed zo! Namens de Jeugdcommissie, J. H. M. Nu de zomerrust voor de voetballers bijna voorbij is, gaan we ons voorbereiden op het nieuwe wedstrijdenseizoen, dat in September a.s. aanvangt. Iedere Woensdagmiddag om 13.30 uur training, onder leiding van de oefenmeester. Zorgt op het vastgestelde uur aanwezig te zijn, komt regelmatig. Zij, die niet trainen, kunnen natuurlijk ook niet in een elftal worden opgesteld. De a.s. competitie. Aan de wedstrijden, vastgesteld door de welpencommissie District Oost van de K.N.V.B. afd. Amsterdam, zal door onze vereniging met twee elftallen worden deelgenomen. Deze wed strijden worden op Woensdagmiddag gespeeld. De training wordt dan, zodra deze wedstrijden beginnen, naar de Zaterdag middag verschoven. Het aanvangsuur zal dan nog nader wor den medegedeeld. Deelneming aan wedstrijden: Voor het spelen van deze wedstrijden komen in aanmerking zij, die: 1. voor de voetbalsport zijn goedgekeurd door het bureau voor medische sportkeuring (kaart zenden naar de heer El- zenga) 2. in volledig Ajax-tenue kunnen uitkomen. Bericht van verhindering voor het spelen van wedstrijden op Woensdagmiddag moet ten spoedigste aan mij worden op gegeven adres Reguliersdwarsstraat 10 huis, telefoon 35430 (na 19.00). Gebruik kleedlokalen en douches: De ondervinding heeft mij geleerd dat sommige knapen (ook Juniores!) zich in de kleedlokalen niet altijd even voortreffelijk gedragen. Goede raad is duur, zegt men. Deze raad van mij aan jullie is echter goedkoop en kost niets: gedraag je behoorlijk in de localiteiten van onze eigen vereniging en in die van de tegenpartij. En dan nog dit. Wanneer er in de douchekamers „waterballetten" worden aangericht, wordt de warmwatertoe voer onheroepelijk afgesloten. Een ieder neme deze waarschu wing ter harte! M. VAN ENS. Weteringschans 185- 223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 12