Sportmagazijn Leo van de Kar De Algemene Vergadering Goede prestaties CEINTUURBAAN 149-153- 155 Telefoon 72 89 87 Huldiging Marius Koolhaas Op 28 Juni is in de benedenzaal van ons stadion de algemene vergadering gehouden, waar het bestuur rekening en verant woording over het afgelopen jaar heeft afgelegd en de regle mentaire verkiezingen hebben plaats bevonden. In zijn openingsrede deelde onze voorzitter Koolhaas mede, dat het afgelopen jaar een gunstig jaar voor onze vereniging was geweest. Het belangrijkste feit noemde hij het bereiken van de hoofdklasse door het eerste elftal. Ajax behoort zeker, ge zien zijn geschiedenis, in deze klasse thuis, maar ja, we hebben toch wel enige benauwde dagen mede gemaakt. Ook andere elftallen hebben bewezen dat het hun ernst is geweest, om het mooiste te behalen wat voor een elftal te bereiken is, .n.l. het kampioenschap van hun afdeling. Een indrukwekkende rij aan voerders hebben de mooie kampioenstegels voor hun spelers in ontvangst mogen nemen. Dat hieronder vele jeugdelftallen wa ren, stemde tot grote voldoening. Immers wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Moge dit voor ons rood en wit in de toekomst resultaten afwerpen. Daarna ging de voorzitter in op zijn besluit de voorzitters hamer neer te leggen. Hij achtte zijn tijd gekomen en dat hij met veel vreugde terugzag op de 40 jaar die hij als bestuurslid heeft mogen medewerken aan de groei en bloei van Ajax. Na het jaarverslag van onze eminente secretaris Jan Elzenga, dat als altijd een overzichtelijk en duidelijk overzicht van de belevenissen van het jaar gaf (het was O.K., Jan), kreeg onze penningmeester, Ferry Dukker, het woord. Dit verslag, dat als altijd met veel spanning wordt tegemoet gezien, is voor een amateur, die dit werk in zijn vrije tijd en in korte termijn heeft moeten klaarstomen, was prima verzorgd. Ajax heeft geen slecht seizoen gehad, dat bewezen wel de cijfers die onze pen ningmeester heeft voorgeschoteld. Hieruit bleek duidelijk, dat het serieuse financiële beleid ons een vrij stabiele positie heeft bezorgd. Een voorstel van Hemmen c.s. om in de toekomst de redactie commissie van ons clubblad wederom door de algemene vergade ring te doen verkiezen, werd nadat enige sprekers vriendelijke en minder vriendelijke woorden hadden gesproken, ten slotte aangenomen. De bestuursverkiezing. Zoals reeds hierboven vermeld, had onze voorzitter zijn mandaat ter beschikking gesteld. Bij monde van Arie de Wit werd Koolhaas bedankt voor alles wat hij voor onze vereniging had gedaan. Maar wij hadden de wens van Koolhaas te respecteren. Als enige candidaat voor de belangrijke functie als voorzitter was Wim Volkers opgegeven. Hij werd bij acclamatie als zo danig gekozen, waarmede onze gelukwensen. De overige aftredende bestuursleden werden herkozen, even eens bij acclamatie, daar geen tegencandidaten waren binnen gekomen. De stemming en herstemming voor het driemanschap dat de sectie betaald voetbal zal leiden, bracht Keijzer, Vun- zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding weet wat U nodig heeft derink en Beumer uit de bus. Veel wijsheid en succes het komen de seizoen, heren. Het overige deel der vergadering verliep vlot. Wim Bruynesteyn prolongeerde weer voor een jaar zijn functie als secretaris elftallencommissie. Ook de elftallencommissie voor de amateur-afdeling bleef onveranderd. Zie hiervoor de lijst van functionarissen elders in dit blad. De rondvraag verliep vlot, zodat te circa 24 uur 15 de ver gadering werd gesloten. J. K. Op 30 Juni 1956 heeft het bestuur een receptie gehouden ter gelegenheid van het feit, dat onze voorzitter voor 40 jaren zijn intrede in het bestuur deed en op Donderdag 28 Juni in de Al gemene ledenvergadering als zodanig aftrad. De leden, dona teurs en belangstellenden waren in de gelegenheid om die mid dag afscheid van Koolhaas te nemen en hem tevens geluk te wensen met zijn bestuursjubileum. Het is een grootse middag voor de jubilaris, zijn vrouw en kinderen geworden. Nadat de familie door het bestuur was ont vangen in het bestuurshuisje, werd zij tussen een haag van wel pen naar de receptiezaal geleid, alwaar de jubilaris met applaus werd begroet en op het podium plaatsnam. De receptie werd geopend door ceremoniemeester Arie de Wit, die daarna onze nieuwe voorzitter Wim Volkers het woord gaf. Deze memoreer de het vele wat Marius voor de vereniging in al die veertig jaren heeft gedaan en wenste hem nog vele jaren in goede gezondheid toe. Ondergetekende had daarna het voorrecht om namens alle leden en donateurs de scheidende voorzitter te mogen toespre ken en hem namens hen een televisietoestel benevens een twee tal fauteuils aan te bieden en hem dank te brengen voor wat hij voor Ajax heeft betekend. Inmiddels was de toeloop van bezoekers zo groot geworden, dat reeds gelegenheid werd gegeven tot persoonlijke geluk wensen. Vele figuren uit de sportwereld waren aanwezig, waar onder enige bestuursleden van de K.N.V.B., die bij monde van de vice-voorzitter Martens hun waardering voor alles wat Kool haas voor de K.N.V.B. heeft gedaan, niet onder stoelen of ban ken staken. Ir. Hopster, de voorzitter, die wegens een lichte on gesteldheid momenteel niet in functie is, gaf ondanks dat acte de présence. Het bestuur der afdeling Amsterdam was vertegen woordigd door de heren Roskam en Hauber. Inmiddels was de wethouder van Amsterdam, Mr. Van Wijk, aangekomen en deze sprak namens Burgemeester en Wethou ders van Amsterdam de jubilaris toe. Hij begon te vertellen dat hij vermoedelijk niet aanwezig zou zijn geweest, maar dat de Burgemeester wegens het officiële bezoek van prinses Beatrix, verhinderd was, maar dat het hem veel genoegen deed op deze vertrouwde bodem aanwezig te mogen zijn van een uniek feest. Na 'n puntige rede kwam de wethouder tot de climax, namelijk dat het Hare Majesteit had behaagd Marius Koolhaas te bevor deren tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. U zult be grijpen, dat deze aankondiging een storm van bijval ontving. Het was dan ook een indrukwekkend moment, niet alleen voor de „geridderde", maar ook voor ons allen, die daarin toch wel een bewijs mogen zien, dat ook de regering gelukkig de sport een warm hart toedraagt. Vele sprekers voerden nog het woord, o.a. de gezamenlijke eerste en tweede klasseverenigingen uit Amsterdam, Stichting Voorland, de E.H.B.O., Wilskracht, onze leden Hemmen en Grootmeyer, maar ook vanuit de provincie willen we even me moreren de hartelijke woorden die de heer Mees van B.V.V., de heer Keur van Sparta en anderen hebben gesproken. Namens Excelsior uit Rotterdam bood Cor de Vlieger nog een electrische straalkachel aan met de volgende woorden: „Door Uw besluit om afscheid te nemen, zullen de werkzaam heden belangrijk afnemen en wanneer U aanstonds in één Uwer vertrekken nu misschien met een bordje erboven „Grote Neder landers in hun werkkamer", eens rustig vertoeft, is de kans op koude voeten groot." Het behoeft wel geen betoog, dat onze oud-voorzitter elke spreker op zijn welbekende wijze heeft beantwoord en bedankt. De leden van zijn club in het bijzonder voor de vele vriendschap die hij en zijn vrouw in zo ruime mate mochten ontvangen en die hem steeds een grote steun zijn geweest. Te 6 uur sloot de ceremoniemeester deze welgeslaagde re ceptie. J. K. Permanente camping show Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 2