De Globe Voet balherinneringendoor Fons Pelser Autoverhuur en Rijschool Fons Pelserdie in een zestal artikelen zijn voetbalbelevenissen vastlegde. Onderstaand het slot van zijn memoi res, die zeer lezenswaardig waren, vooral omdat zij werden geschreven door een lid van de „Gouden Ploeg", een Ajacied, die op het veld enorm veel heeft bijgedra gen tot de groei en bloei van onze club. Fons, namens de redactie, onze harte lijke dank voor de medewerking. Het sluitstuk van mijn „Voetbalherinneringen" zal dan gaan zoals ik in het vorig clubblad beloofde over onze toppres tatie, n.l. het behalen van het ongeslagen afdelingskampioen schap en het verwerven van de titel „Ongeslagen kampioen van Nederland". Een ieder zal begrijpen, dat deze prestatie voor ons, spelers van het in die dagen zo bekende elftal, de kroon van onze voetballoopbaan is geweest. Nu, jaren later, schrijf je zo gemakkelijk „ongeslagen kampioen", maar het laat zich denken, dat het behalen van zo'n titel beslist niet eenvoudig is. In het begin van dat gedenkwaardige seizoen had niemand van ons team enig idee, dat het zo'n mooi en interessant voetbaljaar zou worden. Maar in de loop van het seizoen groeiden wij naar ons succes toe. Men moet zich echter even realiseren, wat het be tekent, iedere Zondag weer met een overwinning voor de dag te komen. De matches werden steeds zwaarder, want zoals be grijpelijk, al onze tegenstanders waren er op gebrand de eersten te zijn ons te kloppen. Voor een nederlaag voelden wij echter niets en men zal begrijpen, dat het ons zware offers heeft ge kost ongeslagen te blijven. Regelmatige training en de goede geest die er bij ons heerste hielden het elftal in het rechte spoor. Toen dan ook bij het vorderen van de competitie bleek, dat we haast niet te kloppen waren, kregen we er hoe langer hoe meer plezier in, onze tegenstanders er onder te houden. Ongeslagen wilden en moesten we blijven en toen de laatste match was ge speeld, stonden we met de volgende cijfers aan de top van de ranglijst: 22 gespeeld, 19 gewonnen, 3 gelijk, 0 verloren, 41 pun ten, 70 doelpunten voor en 11 tegen. We waren geslaagd! Een mens wil echter altijd meer en dus namen we ons voor, ook in de strijd om het kampioenschap van Nederland ongeslagen te blij ven. Vanzelfsprekend, een zeer moeilijke opgave! Onze tegen standers uit die kampioenscompetitie hebben dan ook geweldig partij gegeven, maar konden toch niet verhinderen, dat we zegevierend uit het strijdperk traden. Van de acht matches won nen we er vijf, speelden er drie gelijk, behaalden dus 13 punten met 16 doelpunten voor en 6 tegen. U begrijpt, dat dit wapenfeit èn voor ons elftal èn voor Ajax, de mooiste gebeurtenis in ons voetbalbestaan is geweest. Tot nu toe is er geen vereniging (in Nederland), die op zo'n succes kan bogen. Dat wij nog vaak over dit geweldige succes spreken is logisch en het elftal, dat onze prestatie herhaalt of verbetert, moet m.i. nog geboren worden. Ik vrees, dat wij op dat wonderelftal nog lang kunnen wachten. Mocht het echter nog eens voorkomen, dan zullen wij de eersten zijn, die de spelers van dat succesrijke elftal komen gelukwensen. Maarik moet het nog zien. Hiermede ben ik aan het einde van mijn „voetbalherinneringen", die ik in ons aller Ajax mocht beleven. Ik hoop, dat ik voor vele clubgenoten met deze krabbels aangename herinneringen heb opgehaald, herinneringen aan onze goede oude tijd, aan de prettige sfeer en de gezellige jaren, toen onze club haast geen cent in kas had en wij allen toch veel sportvreugde beleefden èndoor volhou den en clubliefde Ajax groot hebben zien worden. De gedachte aan die prachtige tijd is de reden geweest, dat ik in de pen ben geklommen en zo een bescheiden bijdrage heb geleverd, de „oude garde" al die glorieuze voetbalbelevenissen nog eens voor te leg gen. Voor het merendeel van onze leden is Ajax het Ajax van vroeger niet meer. Het „betaald voetbal" heeft zijn intrede ge daan, een feit, dat wij zeker 25 jaar geleden al zagen aankomen. Het kon niet uitblijven en is dan ook gekomen. Onze club met haar veel geld eisende accommodatie moest wel meegaan. Voor vele leden viel de verandering niet mee. Vooral voor de oud leden niet. Begrijpelijk! De amateuristische geest, waarin de oudere leden waren opgegroeid en waaruit het gezellige club leven was ontsproten, heeft plaats moeten maken. Plaats voor het zakelijke! De toekomst ziet er heel anders uit dan het ver leden. Het grootste gedeelte van het publiek gaat nu naar het elftal of de club kijken, die de beste waar levert. Precies als bij het theater of de bioscoop. Daar waar de beste artisten spelen, komt men kijken. Voor alle verenigingen is het nu zaak de beste spelers naar zich tóe te trekken, waarmede men vanzelfspre kend al druk bezig is. De taak van bestuursleden, die de gemoe delijke tijd hebben meegemaakt, is niet benijdenswaardig, vooral niet voor hen, die tegen „betaald voetbal" waren. Laten we hopen, dat er steeds mensen voor de „baantjes" te vinden zullen zgn en dat we, óók al door de nieuwe omstandigheden, nog vele mooie matches op ons veld mogen aanschouwen. Tot slot bedank ik ons aller populaire redacteur Frits de Bruyn voor zijn spontane opname van mijn vertellingen en spreek ik de hoop uit, dat hij ook een afstammeling van de oude Ajax-glorie de lust en de tijd moge vinden onze vereni ging in haar nieuwe gedaante te blijven steunen. MM MM Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Verzekering: All Risk Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Alle wagens van 1955 en 1956 TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag WppkfMndf» Zaterdag 13 uur tot W eeKeinae Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. „12.50,, „0.06 19.- „0.06 70.- 0.06 135.— 0.06 f 13.— en f 0.06 p. km. 15. 0.06 22. 0.06 85.- „„0.06 165.- 0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K.N.A.C. V-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 12