Het „schaduwelftaF'-feest een groot succes! 'Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS 6 Misschien is het U bekend, misschien hebt U er nog nooit van gehoord, maar in onze goede stad hebben we een schaduw-elftal. Echt geen elftal van jongens, die in het donker voetballen of op de achtergrond leven. Integendeel, ze gaan vrolijk door het leven, houden van een lolletje èn zijn verwoede Ajacieden. Hon derd-procent donateurs, die niets vragen en alleen maar klaar staan voor de club, als er iets te doen valt. In een lollige bui kwamen zij op het idee om eens iets bijzonders te doen, als het eerste elftal de ere-divisie haalde. Toen de bui opkwam, was de ere-divisie nog ver, zelfs heel ver weg, maar optimisten als de heren zijn, kreeg het plan concrete vormen. Een blauwdruk werd aan ons bestuur voorgelegd en in principe accoord bevonden. In 't kort kwam het hier op neer, dat aan spelers, bestuur en alle commissieleden een feest zou worden aangeboden, dat lang, heel lang moest nagalmen. Met het halen van die ere-divisie ging het niet zo vlot. Dat weet U (misschien voelt U het nog aan Uw hartslag?). Maar toen die ere-divisie dan werkelijkheid was geworden, kwamen de mannen van het schaduw-elftal uit de schaduw. Alleen kwam er even een kink in de kabel, doordat de „Betere Ik's" in het zonlicht gingen staan, m.a.w. ook aan het feest wilden deelnemen. Daar zat wat in, want om honderd voetballers negen uur lang aan de praat te houden, is beslist geen kinderachtige opgave. „Niet dat benauwde," zeiden de schaduw-mannen en dus doen de dames ook mee! Luttele dagen na de strijd tegen Stormvogels vonden vele Ajacieden een keurig uitgevoerde convocatie in hun resp. brie venbussen, waarop vermeld, of ze Maandag 11 Juni 's avonds zeven uur maar naar het Ajax-stadion wilden komen. Ze kwa men! Zegge en schrijve liefst 165 mensenkinderen met rood- wit-hart. Als nummer één van het lijvige programma kregen zij een voetbalmatch van tweemaal tien minuten voorgescho teld. Het schaduw-elftal tegen oude-glorie. De oude glorie liep in de volgende volgorde het veld op: Suikerklontje, Touw Blok, Theeproever, Kiezeltje, 40 plus, Elke dag 'n glaasje, De posito, 't Bier is weer best, Horregaas, Piraat en Edelachtbare. Met het oog op het komende nachtfeest kwamen ze in het blauw aanlopen (niet aangelopen!). Uit de schaduw kwamen: Bar-groots, Broekenspecialist, Melkkoetje, Kiekerekie, 't Verse cadetje, Oestertje, Hofnar, In mannequins, Con Amore, Spe- ciaaltje en Jansen Tilanus. Voor het onderscheid stelden ze zich op in rood-witte shirts (lees vanwege de omvang tenten). Scheidsrechter was de heer Lekke pijpen. De namen vonden we een beetje vreemd, in ieder geval niet alledaags, maar ze stonden in het programma, dus het zal wel goed zijn geweest. De strijd was bijzonder spannend en fraai. Speciaaltje trad al spoedig uit de schaduw en versloeg Suikerklontje met een spetter van een schuiver, 't Bier is weer best, nam dat niet en liet zien, dat doelman Bar-groots wel bar maar niet groots was, dus 11. Speciaaltje deed toen iets speciaals met de bal, wat Con Amore zo machtig mooi vond, dat hij de klontjes-man voor de tweede keer liet vissen. De heer Lekke pijpen werd moe en liet draaien. Na de draai flitste Piraat hij had veel weg van een pijlsnelle rechtsbuiten uit lang vervlogen tijden langs de schaduw-defensie en dat betekende 22. Edelacht bare, met schaarbewegingen la James, ging toen in de schijn werper der publiciteit lopen, door nummer drie langs de Bar keeper te pillen. Van schrik viel melkkoetje flauw, wat voor de in onderbroek en borstrok gestoken ballen jongens aanleiding was (zie foto) om een draagbaar te gaan hanteren. De strijd werd meteen gestaakt en de deuren van ons restaurant zwaai den open. De bovenzaal was niet meer te herkennen. Keurig versierd, gezellig aangeklede engoed gestoffeerde tafels, fonkelende glazen, een dansvloertje en op een geïmproviseerd podium een orkest. Het „Titania"-orkest uit Palermo, bestaande uit Wim Jongbloed piano, Aad Zegveld accordeon, Theo Koppes bas, Arie Hessing drum en Bert Visser, bekend door de radio zang. Na enige nummers van het orkest nam de captain der schaduw-ers, de heer Verwoest, het woord. In een goede speech zette hij het doel van deze avond uiteen en hoopte, dat het een prettig en geslaagd feest zou worden. „U bent onze gasten," zei spreker en liet er heel wijsgerig op volgen „een matig mens is zijn vrijheid waard". Het ligt niet in onze bedoeling om het feest tot in de finesses te gaan verslaan. We konden -net van een verre reis terug helaas niet blijven, maar het is een fantastische avond plus nacht geworden. Kostja van Katwijk, conferencier, zorgde voor de vrolijke noot en annonceerde de nummers die komen gingen. Dat waren er nogal een paar. In de eerste plaats was daar dan Tante Leen, van het Jordaancabaret, begeleid door Jan Schalig. Zei U wat? Verder waren er alle medewerkenden van het Franse cabaret „Saint Germain des Pres", t.w. Jan Blaaser, Herbert Joeks, Sacha Denissent, Frans Berkhout, imitator, Dik Engelbrecht, onder leiding van Karei Kamlag en als klap op de vuurpijl werd bij de opening bekend gemaakt, dat Johnny Jordaan tegen middernacht uit België naar het Ajax-stadion zou komen. Johnny is gekomen! Zei U nog wat Het programma vermeldde niet de rondgang van de chefkok van de Oesterbar met een geweldig uitgebreide hors d'oeuvre. Hij deed het toch maar en kreeg natuurlijk een dankbaar ap plaus. Verdiend (we kunnen er een beetje over oordelen) Zoals reeds gezegd, kunnen we het feest niet in details ver slaan. We volstaan dus met nog een kleine resumé. Na de con ference, drie nummers voor de danslustigen, dan een nummer cabaret en weer driemaal zweven enz. Dat de inwendige mens niet werd vergeten, wilt U wel van ons aannemen. Om één uur kwam dan de beroemde Johnny. „Geef mij maar Amsterdam"... en toch bleven alle feestgangers in de voormalige Watergraafs meer. Om vier uur in de nacht waren ze er er nog allemaal voor de polonaise, met Tante Leen en Johnny voorop. Het hele Ajax- stadion werd bekeken. Om zes uur gingen de laatste fuifnum mers naar huis. Spelers en bestuur met een aandenken en mede werkenden met een herinnerings-tegel. Geschonken door het schaduw-elftal, dat we toch voorgoed uit de schaduw willen halen. Hier komt hetvan links naar rechts de heren Zeilerhof Grüneveld, D. Bindt, J. Bindt, Mercelis, H. Hoopman, Hulscher, Hooghiemstra, Verwoest, J. Voigt en Deegens. Van deze plaats willen we genoemde heren dankzeggen voor alles wat zij reeds voor onze club deden en voor de zo juist door ons verslagen feestavond, die fantastisch was, buitengewoon goed georgani seerd en in alle opzichten een prettig verloop had. Mannen op de achtergrond, namens alle uitgenodigden, hartelijk dank BROWN. Moderniseren - Bontbewaring Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 6