HONKBAL 6 de heer Miener, voor de vaak haast vaderlijke zorgen, waarmede hij ons deze twee Pinksterdagen heeft omringd. Tot ziens H. SMIT. Het talrijke publiek, dat op de eerste dag van het Blauw Wit tournooi veel en vooral goed voetbal zag, heeft ook onze jongens in hun beste vorm aangetroffen. In de strijd tegen de sterke ploeg van Düsseldorf (om de derde en vierde plaats) welke de 2e Pinksterdag plaats vond, hebben onze jongens dit nog eens extra onderstreept. In een snelle en harde strijd werden de Duitsers kansloos verslagen. Reeds direct was er maar één ploeg, die het tempo aangaf en dat was Ajax. „Snel en strijdvaardig", was het parool van onze jongens. Succes kon niet uitblijven en drie prachtige doelpunten waren de beloning. Na rust begonnen de Duitse jongens iets feller te spelen, maar onze achterhoede sloot als 'n bus en gaf geen enkele kans. Do nald Feldman schoot na 'n mooie aanval keihard de stand op 40. Door 'n penalty kon Düsseldorp de eer redden, maar een fraai doelpunt van Swart bracht het einde van 't schietfestijn. Jongens, het was dik in orde, jullie hebben in dit zo sterk bezet tournooi de kleuren van onze club waardig gedragen. A. A. M. KNIJN. Wij Nederlanders zijn hard op weg om de „achterstand" in 't gokken op de Engelsen in te halen. Kijk maar eens naar de totalisator bij de paardenraces en de diverse voetbalpools. Voor al dit laatste heeft een grote omvang aangenomen, want als men zo hier en daar om zich heen kijkt, zijn het de „pools" die in vele handen „branden". „Men moet het ijzer smeden als het heet is," zegt een bekend spreekwoord en met deze gedachte voor ogen organiseerde de vereniging A.B.C. als eerste in ons land een honkbalpool. Alles volgens het bekende recept. Ook bij O.V.V.O. heeft men plannen om met een pool te beginnen. M.i. zal echter de honkbalpool bij lange na niet die omvang aannemen als die van de „voetbal resultaten". Ditmaal op 30 April organiseerde A.B.C. weer haar inmiddels traditioneel geworden tournooi om de „Bevrijdingsbeker", waar aan deelnamen: A.B.C., Blauw Wit, V.V.G.A. en Ajax. Evenals de vorige maal waren ook ditmaal de weersomstandigheden nu niet bepaald van „zomerse" kwaliteit. Wel probeerde de voor zitter van A.B.C., de heer Disselkoen, nog door het opzetten van een zonnebril het weer te veranderen, maar het resultaat was dat het zelfs in de namiddag nog ging regenen. Door een 10 overwinning op V.V.G.A. wist A.B.C. de finale te bereiken, terwijl door een 72 zege op Blauw Wit ons team dit eveneens gelukte. Deze finale was een spannende wedstrijd, want via 10 voor A.B.C., werd het 11, daarna 21 voor Ajax, toen weer 22; het werd in de zesde inning 32 voor A.B.C., maar opnieuw werd de stand weer gelijk, 33. De laat ste kansen waren echter voor de A.B.C.-ers. Met drie honken vol en slechts één man uit wist onze werper H. Kok in een druilerige regenbui zowel Tromp als Kraal door 2x3 slag uit te schakelen. Overeengekomen werd gezien de weersomstandigheden de wedstrijd niet te verlengen, maar op een nader te bepalen datum over te spelen. Speciaal zij nog vermeld, dat de dames van onze leden zich deze dag kranig hebben geweerd, want ondanks de regen bleven zij „de mannen" krachtig aanmoe digen. VAN HONK TOT HONK. Een lang gekoesterde wens is in vervulling gegaan. Door be middeling van enige clubgenoten is de slagkooi er dan toch ge komen, mede door een extra greep van penningmeester Dukker uit de kas. Nu maar hopen, dat zowel cricketers als honkballers in de komende competitiewedstrijden de „rente" van deze kooi zullen incasseren. Voor de aanvang van de wedstrijd tegen H.H.C. werd aan onze oud-aanvoerder Jan ter Heide een presse-papier met Ajax- kop en een herinneringsplaatje overhandigd voor de vele jaren, dat hij actief aan het honkballen heeft deelgenomen. Als 14- jarige jongen had destijds ons eerste team een nieuwe catcher nodig en sindsdien is Ter Heide dat altijd gebleven. Jan, wij hopen dat dit geschenk, dat ik jou namens de hele vereniging - onze voorzitter Koolhaas was door een ongeval verhinderd - ter hand stelde, een prettige herinnering moge zijn aan de tijd dat je de rood-witte kleuren hebt mogen dragen. COMPETITIE. E.H.S.Ajax. Onze eerste competitiewedstrijd ging ditmaal tegen de oud landskampioen uit Haarlem, E.H.S. Nadat de eerste inning puntloos was verlopen, kon in de 2e inning door een honkslag van aanvoerder Kraan, Mossing Holsteijn zijn ploeg met 10 de leiding geven. In onze vierde en vijfde slagbeurt werd deze voorsprong vergroot tot 40 door veilige slagen van resp. Neefjes, Prins en Herre Kok. E.H.S. wist toen door Heemskerk, die door 4 x wijd op de honken was gekomen, de achterstand te verkleinen (41). In de achtste en negende inning scoorde onze ploeg er danig op los. Een „echte" homerun van Kok en een „technische" homerun (de bal rolde net onder een hek door) van Prins, brachten vier punten op, terwijl tussen de bedrijven door de honkslagen van diverse clubgenoten drie punten noteerden. Alles bij elkaar werd het dus een 111 overwinning voor Ajax. Ajax—H.H.C. Deze wedstrijd is van onze zijde wel een van de slechtste ge weest die door ons in jaren is gespeeld. Drie innings lang was het een aantrekkelijke match, waarbij de toeschouwers van goed honkbal konden genieten. Na twee fouten in ons binnenveld zakte toen onze verdediging als een slappe pudding ineen. Fout op fout werd gemaakt en mede door de fraaie honkslagen van de uitnemende slagploeg van H.H.C. kon zij de score opvoeren tot 160. Als excuus moge misschien naar voren gebracht worden, dat vrouwe Fortuna zeker ditmaal niet onze zijde had gekozen, het blijft echter als een paal boven water staan, dat deze nederlaag naar voren bracht dat aan „vechtlust" aan ohze zijde nog danig tekortkomingen zijn. O.V.V.O.—Ajax. Met bovenstaande nederlaag nog in de benen ging de volgen de wedstrijd tegen landskampioen O.V.V.O. Al bij voorbaat achtten onze jongens zich geslagen (wat natuurlijk altijd fout is), want er werd bijna de gehele wedstrijd zonder enig enthou siasme gestreden. De „winst" aan onze zijde was, dat in deze match veel minder veldfouten (vier stuks) werden ge maakt dan in de vorige wedstrijd, maar het leverde de O.V.V.O.- ers punten op. Ook het werpen van Herre Kok was lang niet van die kwaliteit zoals wij dat van hem gewend waren. Slechts E. Staller wist een veilige klap te plaatsen, terwijl verder het veldwerk van O.V.V.O. van goede kwaliteit was. Verder zij nog vermeld, dat Dik van der Berg in de wedstrijd als catcher in het eerste debuteerde en dit zeker niet onvoldoen de deed. Twee nederlagen, clubgenoten, brrr VAN HET „TWEEDE" FRONT. De eerste wedstrijd die het tweede moest spelen tegen Quick, bracht nu niet direct datgene wat wij ervan hadden verwacht. Het grotendeels uit jeugdige spelers bestaande team miste een heel belangrijk element, dat men „verantwoordelijkheid" zou kunnen noemen. Het waren de wat oudere spelers die de jónge ren op de ernst moesten wijzen, dat een wedstrijd maar niet zo „tussen de bedrijven door" gespeeld kan worden. Mede door het foutloos veldwerk van Quick konden onze reserves weinig gaten in de verdediging van Neerlands oudste honkbalclub vinden. Maar liefst 10 vangballen werden op goede wijze door de Quickers benut, terwijl onze vier veldfouten en de honkslagen van onze tegenstanders op het voor haar goede moment kwa men, zodat het uiteindelijk een 92 overwinning voor Quick werd. JEUGD. Voor onze jeugd werd op een vergadering van de Amster damse Rayon Commissie een andere indeling gemaakt. De tegenstanders zijn nu: The Catchers, D.C.G., T.O.G. en Zeebur- gia. Op 18 Mei speelden onze juniores reeds tegen The Catchers. Aangezien de copy al voor deze tijd ter plaatse moet zijn, kan ik U hierover nog niets melden. Over het bezoek op de training van onze jeugd kunnen wij echter zeer tevreden zijn. En hier mede besluiten wij maar weer dit overzicht in de hoop U prettiger nieuws te kunnen brengen in het komende clubblad. W. N.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 6