„Blauw Wit" Pinkstertournooi 5 Het jaarlijkse hoogtepunt van het junioresvoetbal (want dit evenement kan men gerust zo noemen) is weer achter de rug. Allereerst de bezetting: Poule AEverton, Engeland; Duisburg, Duitsland; Kopenha gen Boldklub, Denemarken; Z.F.C., Zaandam; Ajax. Poule B: West Bromwich Albion, Engeland; Düsseldorf, Duitsland; La Gantoise, België; A.F.C.; BlauwWit. In dit zeer sterke tournooi sleepten onze jongens de derde prijs in de wacht. Een pracht prestatie, daar is een ieder van overtuigd, die de verschillende wedstrijden van dit tournooi heeft gezien. Jongens, jullie mogen beslist trots op deze verrichting zijn! Onze eerste wedstrijd (het waren 2 x 15 minuten wedstrijden) ging tegen Z.F.C. en volgens de regels der voetbalkunst klopten wij onze Zaanse vrienden met 20. De tweede wedstrijd had een heel ander karakter. Onze tegen stander, Duisburg, liet onmiddellijk zien, dat het semi-prot voetbal in Duitsland al iets langer bekend is, want met snel en vrij fors spel nam zij direct ons elftal onder handen. Maar ook onze knapen weten, hoe dit spelletje gespeeld moet worden. Ik heb onze jongens voetbal zien spelen, zoals ik ze dit seizoen nog niet heb zien doen. Goede combinaties, een prachtige hoeveelheid geestdrift en... doelpunten. Na een formidabele uittrap van Bert Hoogerman, nam Bennie Dijkstra, direct op volle snelheid, de bal mee en na een korte ren kogelde hij hem met zijn linkervoet langs de Duitse doelman. Na de doelwissel, wist Jan Amende ons met een prach tig vleugelschot een 20 voorsprong te geven, juist in een pe riode, dat Duisburg met alle macht trachtte gelijk te maken. Hier bleef het bijJongens, bravo Toen kwam de derde wedstrijd en wel tegen Everton. Deze match is echter een verhaal apart. Wij verloren met 20, maar geen van de jongens treft hierbij enig verwijt. Zij hebben gege ven, wat zij op dit moment konden geven. Maar dat was helaas beperkt, door omstandigheden. Deze wedstrijd werd gespeeld om 15.20 uur en de match tegen Duisburg was om ca. 11.45 uur! afgelopen. Wij hadden dus ca. 3 V2 uur rust. En hierin ligt m.i. de oorzaak van deze betrekkelijk kansloze nederlaag. Terwijl de spelers van Everton deze (onge veer gelijke) rust benutten om zich ,,en groupe" in een restau rant buiten het Stadion te concentreren, hingen en slenterden onze jongens de volle 3 uur rond het steeds warmer wordende veld. Dit was fout en ik ben eigenlijk blij, deze fout o.a. zelf te hebben gemaakt. Een volgende keer mag ons dit niet meer ge beuren, zeker niet als wij dergelijke sterke tegenstanders te be kampen krijgen! Daar EVerton ook van Z.F.C. won, hadden wij dus alleen maar de kans op een tweede plaats in onze afdeling. Hiervoor moesten wij echter winnen of gelijk spelen tegen Kopenhagen Boldklub. Ook deze knapen speelden fris van de lever, maar wij waren intussen weer een beetje „ontdooid" en namen met 10 de lei ding door goed volhouden van Jac. Swart, zodat Theo Perrier (die Klaas van der Veen niet onverdienstelijk verving) de bal in het verlaten doel kon plaatsen. Een klein foutje in onze defensie was even later indirect de oorzaak dat de Denen gelijk konden maken. En hier bleef het bij. Voor het verslag van de wedstrijd tegen Düsseldorf, de no. 2 van de andere poule, zal de heer Knijn het een en ander ver tellen. Rest mij nog alle Blauw-Witters die dit tournooi zo fantas tisch hebben georganiseerd, speciaal namens onze spelers, har telijk te danken. Persoonlijk dank ik de ons toegewezen leider, Ajax 5, de „eeuwige" kampioen, slaagde ook dit seizoen er weer in de vlag in top te brengen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 5