dingen doet, maait er ook heel vaak lelijk naast zit. Haal Van der Hart uit het elftal en er blijft een middelmatige ploeg over. In ieder geval speelden de Fortunezen die Zaterdagavond goed genoeg om ons team een stap dichter bij; de fatale streep te brengen en daar de liefhebbers voor de „bovenste acht" het er beter afbrachten, moest de strijd in Eindhoven, tegen de club van die naam, worden gewonnen, wilde de situatie met betrek king tot de ere-divisie niet heel precair worden. Henk Elzer, die in de strijd tegen Fortuna een gebroken enkel opliep spoedig algehele beterschap, Henk werd vervangen door Wim Ande- riesen, Bijker kwam weer op de linksbackplaats, Geelhuizen in de halflinie en Klaas Bakker in de vuurlinie terecht. Het is geen misgreep geworden, want na uiterst spannende strijd haalden onze mannen de punten binnen. Loek den Edel opende al spoedig de score, Bakker maakte er 02 van, maar even voor halftime scoorde Eindhoven tegen. Kort na dei rust werd het gelijk en, zoals we achteraf hoorden, gaven vele Ajax-supporters toen geen cent meer voor onze kans. Het gejuich van de Eindhoven- aanhangers was nog niet verstomd, of de stand was al weer 23 voor ons team. Loek den Edel werd de held van alles wat iets voor het rood-witte shirt voelt. Vanaf de aftrap ging de bal naar het Eindhoven-doel, waarin Loek, zonder blikken of blozen de knikker keilde. Heel Eindhoven is toen in de aanval ge gaan, maar Van Mourik, Bijker, Eddy, Geelhuizen en vooral niet te vergeten Wim Anderiesen, verdedigden de voorsprong met hand en tand in de laatste minuut voorkwam Van Mourik op wonderbaarlijke wijze de gelijkmaker en toen het eindsignaal klonk (als muziek in de oren, nietwaar Klaas waren twee heel kostbare punten binnen. Dat er vreugde in het Ajax-kamp heerste, laat zich denken. Supporters konden opgelucht adem halen en waren weer in staat een sigaret op de juiste manier te behandelen(er waren lieden, die practisch anderhalf uur lang sigaretten hebben opgegeten inplaats van opgerookt). Drie zware wedstrijden scheiden ons nog van de ere-divisie. Als dit blad verschijnt, is AjaxExcelsior achter de rug. Man nen van het eerste, heel Ajax rekent op jullie! (Is gebeurd en wel met 40. Bravo! Red.) Doordat we op vacantie gaan, hebben we deze maand niet veel tijd voor het Ajax-Nieuws beschikbaar. We zullen dus over de verrichtingen van de andere elftallen erg kort zijn. Ajax 2 is nog steeds geen kampioen. Twee overwinningen zijn voldoende om de vlag in top te krijgen. Maandag 2e Pinksterdag hebben onze mannen de kans laten schieten door in Alkmaar met 42 te verliezen. Twintig minuten voor het einde had ons team nog met 02 de leiding, toen zakte het in elkaar. Alkmaar profiteerde er gretig van en scoorde in no time vier doelpunten. Ajax 3 is kampioen. Elders in ons blad vindt U enige foto's van de ploeg. Onze hartelijke felicitaties, vrienden Ajax 4 is geëindigd als nummer twee op de ranglijst. Een zeer verdienstelijke prestatie van deze clubgenoten. Ajax 5 heeft in een geweldige eindspurt nog net op tijd Z.S.G.O. 3 kunnen bereiken en door een 3—0 zege op dit elftal de ere-titel ook dit jaar weer in de wacht gesleept. Hulde, vrien den! Ook dit elftal vindt U „levensgroot" in dit blad afgedrukt. Het jeugdvoetbal is voor dit seizoen haast gebeurd. Nog enige competitie-matches en tournooien staan op het programma, maar dan is het ook afgelopen. Hoe onze jeugd het er heeft afgebracht, hopen wij U in het volgend „Ajax-Nieuws" uit gebreid te vertellen. Voor de resultaten van de laatste weken verwijzen wij naar het uitslagen-lijstje, waarop U ook de tour- nooi-successen vermeld vindt. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 3