Autoverhuur en Rijschool [^0 C? lohC## Ajax 1. Na het gelijke spel tegen B.V.C. Amsterdam", leefde in onze gelederen de hoop, dat ,,de weg terug" gevonden was. Het Utrechtse D.O.S. maakte op de avond van 25 April 1.1. al heel duidelijk, dat we ons over die teruggevonden weg niet al te veel illusies moesten maken. Met 30 werden we volgens de regelen van de kunst keurig aan de donkere kant van de score gezet en was Eddy niet zo geweldig op dreef geweest, dan hadden we met halftime al tegen een dikke achterstand aange keken. Nu werd bg de stand 10 (een mazzeltje voor de kana ries) de rust aangekondigd. Na de thee ging het even goed, zwijnde de D.O.S.-goalie éénmaal meer dan behoorlijk, maar toen het niet lukte, flauwde het Ajax-offensief af en was het voor D.O.S. bekeken. Tweemaal verdween de bal nog achter Eddy, hetgeen dus een mooie maar ook zeer verdiende overwinning voor de mannen uit de Domstad betekende. De geelhemden speelden een prima partij volgens Utrechtse in siders waren ze nimmer tevoren zo goed voor de dag gekomen werkten ontzettend hard, waartegenover het spel van ons team al heel ongunstig afstak. Voor vriend Mackaay en zijn mannen was dat natuurlijk heel prettig, maar voor ons minder lollig. Enfin, de Zondag die enige dagen later kwam, zou voor onze club wel meer zoden aan de dijk zetten. Limburgia reisde naar de Meer, wat volgens Jan en alleman met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid twee punten voor Ajax inhield. Het is weer anders uitgekomen. De strijd begon met een ver woed aanvallend Ajax, maar het schieten was zo zwak en het spel zo onsamenhangend, dat de doelman der Limburgers er geen warme handen van gekregen heeft. Éénmaal moest hij gestrekt naar de hoek van het doel om een doelpunt te voor komen en éénmaal had hij geluk toen een kogel van Piet van der Kuil tegen de deklat beukte. In feite had Piet deze prachtige kans niet mogen missen! Een goal was op dat moment goud waard geweest, want de Limburgers waren in het begin van de strijd nogal aan de onzekere kant. Na een kwartier werd dat anders. De voorhoede der Zuiderlingen begon zich te roeren en liet heel duidelijk weten, waarin haar kracht school. Het be kende recept: harde lange trappen en niet dralen, werd onze verdediging voorgelegd enhet had nog succes ook. Een verre pass belandde bij de rechtsbuiten, meteen ging de bal naar ons doel, Elzer sprong niet hoog genoeg, Eddy bekeek de situatie verkeerd en via het hoofd van een Limburger verdween de knikker in ons net (01). Die tegenslag is onze ploeg niet meer te boven gekomen. Wel is er van alles geprobeerd om de neder laag te ontgaan, maar onmacht en ook een beetje pech Bijker schoot van korte afstand tegen een tegenstander aan, die daar mede, zonder dat hij het wist, de gelijkmaker voorkwam en Den Edel trof, buiten bereik van de doelman, de lat kon de hate lijke nul niet wegwerken. Het was en het bleef 01. Als de ge vaarlijke voorhoede van de Limburgers nog één of twee schoten langs Eddy had gejaagd, was dat heus geen wonder geweest, want die heeft onder de bedrijven door beslist niet stil gezeten. Vooral de invaller-linksbuiten was actief en Van Mourik, die weer een beste partij speelde, had aan deze knaap de handen vol. Twee punten waren we dus weer kwijt en de fatale streep een stap dichterbij. Als we de uitwedstrijd tegen Roda Sport ver loren, werd het bereiken van de ere-divisie al heel moeilijk. Door een inhaal-programma was er voor ons team een Zondag com petitie-rust. Die dag werd benut om een andere opstelling te proberen. In Doetinchem bij De Graafschap, vond het experiment plaats. Het werd geen mislukking. Wel verloren we met 43, maar er waren enige lichtpuntjes naar voren gekomen en met het volgende elftal trokken we naar Roda Sport: Pieters Graaf land, Van Mourik, Geelhuizen, Van Dijk, Elzer, Haarms, Van Dekken, Van der Kuil, Goedkoop, Michels en Den Edel. Na moeizame strijd wonnen we met 12, maar was Jan van Drecht, die na halftime de geblesseerde Pieters Graafland verving, niet zo enorm op dreef geweest, dan hadden we diep in de put ge zeten. Roda Sport nam de leiding, Van der Kuil maakte gelijk en in de laatste minuut scoorde Den Edel de winnende goal. Voor Roda Sport, dat alles had gegeven om ons elftal met een neder laag naar huis te sturen, een bittere teleurstelling. Op de valreep te verliezen is niet prettig, maar dat Van Dijk en zijn mannen, toen het eindsignaal klonk, daarbij niet hebben stil gestaan, laat zich denken. Jan van Drecht redde in 1950 te Arnhem (Vitesse Ajax) onze club van degradatie misschien herinnert U het zich nog zou Jan het daar in Kerkrade weer hebben gedaan Misschien, maar zijn clubgenoten namen hem na afloop van de match te Kerkrade maar alvast op de schouders. Doordat de concurrentie hier en daar puntenverlies leed, bleef de voorsprong op nummer negen van de ranglijst, n.l. vier pun ten, gehandhaafd en als we nu op eigen veld van Fortuna won nen Fortuna, of beter Cor van der Hart, heeft ons wel heel dui delijk gemaakt, dat er het een en ander aan ons spel ontbreekt. Vrijwel kansloos werd ons team naar een 14 nederlaag ge speeld en had Eddy er niet zo goed het oog in gehad aan de vier goals had hij geen schuld dan was de score nog hoger geweest. Toch had o.i. het verloop anders geweest, als bij het eerste doelpunt niet zo'n enorme dekkingsfout was gemaakt, Michels, bij de stand 02, een doodeenvoudige kans niet had gemist (Fortuna speelde toen in paniekstemming) en het al heel gelukkig gescoorde derde doelpunt uitgebleven was. Natuurlijk, Fortuna speelde beter, maar om te zeggen groots, neen, beslist niet. Cor van der Hart is de „grote man", De Munck een goed doelman en de rest een stel voetballers, dat heel goede Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Alle wagens van 1955 en 1956 Verzekering: All Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag Weekeinde Zaterdag 13 uur tot W ecKemue Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. „12.50,, „0.06 19.- „0.06 70.— „0.06 „135.- „0.06 f 13.— en f 0.06 p. km. 15. 0.06 22.- 0.06 85.- „0.06 „165.— „„0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K.N.A.C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 2