Productiviteitcijfers 12 De slijtageslag duurt voort in deze lijfsbehoudcompetitie. Elke club krijgt, evenals de wielrenner op de weg, „een tik van de hamer". N.A.C. en Stormvogels moeten de tik nu incasse ren, Eindhoven is misschien aan de beurt, V.V.V., Fortuna en Sparta hebben haar reeds geïncasseerd, en hopelijk zijn wij de klap na het gelijke spel tegen Amsterdam te boven. De minder prettige achterstand van meer dan 100 doelpunten op afd. B heeft 32 voorhoedespelers van onze afdeling blijkbaar geïnspireerd om 8 goals meer te maken dan hun 36 collega's in afd. B. E.B.O.H.Vitesse was n.l. uitgesteld. De totalen werden hierdoor 778 en 871. Van de 34 goals werden er 18 door ons district en 16 door onze Zuiderburen gescoord. De voornaamste wapenfeiten waren de eerste uit-overwinning van Roda Sport en de 41 nederlaag van N.A.C. tegen H.V.C. Het kwetsbare gedeelte van de D.O.S.-ploeg (ik memoreerde U dit reeds meer dere malen) heeft A.D.O. door een 53 overwinning goed uit gebuit. De cijfers 6356 tonen duidelijk de zwakke plek aan en misschien bieden deze omstandigheden onze voorhoede een kans om de minder prettige resultaten (1 goal in 4 wed strijden) door een flinke productiviteit een ander aanzien te geven. Het Zuiden met 6 vertegenwoordigers scoorde evenveel doel punten, (10) als de negen vuurlinies uit het Westen in afd. B. Plaatselijke rivaliteit zal wel de oorzaak zijn geweest, dat het reeds gedegradeerde Emma haar buur met 21 o.p. van D.F.C. klopte. Het gaat nu weer benauwd worden voor de oudste club uit de Lipsstad en de mogelijkheid dat Dordrecht haar drie ver tegenwoordigers kwijt raakt, is zelfs niet onmogelijk. Alkmaar met 3534 nam de achtste plaats maar vast over. Woensdagavond 25 April en Zondagmiddag 29 April moet er een volledig programma afgewerkt worden en wanneer er weer weinig of geen goals door onze ploeg gemaakt worden, ben ik bang dat wij nog tegen dezelfde 32 wedstrijdpunten opkijken. Voor vele Ajacieden die geen telefoon bezitten, zal de koude douche die hun om 11 uur 's avonds, dank zij de geringe radio activiteit, werd gebracht, niet stimulerend voor een goede nachtrust gewerkt hebben. Men is gaan rekenen, de laatste vijf wedstrijden één punt gehaald en één doelpunt gemaakt. „Het most niet magge". Aangezien 6 clubs geen kans zagen om doelpunten te fabrice ren, is het totaal van 26 doelpunten verklaarbaar. Het afdelings totaal werd 804. Met 2 vertegenwoordigers minder maakte het Zuiden één goal meer dan ons district, n.l. 12 en de overige 3 knikkers waren van Oostelijk fabrikaat. Van de achtste tot en met de dertiende plaats is een felle strijd gaande voor één plaats boven de demarcatielijn en wan neer ons elftal zich niet boven deze huidige depressie kan uit werken, zouden wij in deze strijd ook nog betrokken worden. Leider Sparta heeft maar 3 punten meer, maar Amsterdam 10 staat slechts 6 punten achter met een wedstrijd minder gespeeld. Afdeling B maakte met 29 goals de 900 vol, ook hier bleven 4 vuurlinies onmachtig en was van een opvallende productivi teit van één der districten geen sprake. W 13-9, Z 11-6, O 4-2, mm Bij de foto's Het kampioenschap van Ajax 3 Voorzitter Koolhaas feliciteert captain Van Dijk en zijn jongens met het behaalde kampioenschap Het „schaduwelftal" zorgde voor champagne Trainer Stroker en zijn „eerste-elftallers" klinken met onze president Het gedrang om de achtste en negende plaats is hier tot 5 clubs beperkt. Iedere wedstrijddag kunnen de ranglijsten een totaal ander beeld op de standen geven en Emma, dat als gezel schap van De Volewijckers te verwachten is, zal spoedig meer dere collega's, die gewogen en te licht bevonden zijn, als lot genoten krijgen. Definitief geplaatsten zijn er nog niet, maar de eerste geluk kigen zullen zich wel spoedig melden. De wedstrijd van de dag is op 29 April FeijenoordEnschede, de productiefste voorhoe den komen hier tegen elkaar. Enschede 76, Feijenoord 71 en ik geef de Rotterdammers een goede kans. In onze afdeling is geen enkele wedstrijd tussen de acht best geplaatsten vastge steld. Afd. B voelt blijkbaar veel voor een voorsprong van 100 of meer doelpunten op onze afdeling, de 4 ontbrekende goals aan het honderdtal werden ingehaald. Afd. A 26, afd. B 30. Totalen 830—930. Er is moed voor nodig om 's avonds na elke wedstrijddag te gaan puzzelen voor deze rubriek en over de productiviteit van eigen club slechts in negatieve zin te kunnen schrijven. 6 wed strijden, 1 goal. Met de beste wil kunnen wij van onze 4 dozijn goals en onze 32 wedstrijdpunten nog niet rentenieren. Het inhaalprogramma voor Woensdag a.s. geeft zelfs bij een overwinning van Amsterdam op V.V.V. de situatie, dat Amster dam en Stormvogels van plaats verwisselen, waardoor een stand zou ontstaan: 6. Ajax 9. Amsterdam 28 28 32 29 Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS In de laatste 6 wedstrijden: Fortuna, Excelsior en Stormvo gels thuis en Roda Sport, Eindhoven en A.D.O. uit zal er met zwaar geschut gewerkt moeten worden om de grote Ajax-schare de kans te bieden in het volgend seizoen, in eigen home wed strijden in de ere-divisie te kunnen aanbieden. Ook nu bleef het Westen onder de maat met 10 doelpunten, met 2 clubs minder maakte het Zuiden er 13 en het Oostelijk duo 3. Definitieve beslissingen bleven in beide afdelingen uit en de opvallendste prestatie leverde N.O.A.D., dat met 21 van D.O.S. won en zich hierdoor op de achtste plaats te nestelen met een negatief doelgemiddelde van 4248. De helft der verenigingen voldoet aan het afdelingsgemiddelde van 46. In afd. B was de Westelijke productie een stuk beter, waarvan de 16 goals getuigen, het Zuiden bleef met 7 ver onder de maat, terwijl het Oosten (4) en het Noorden (3) de ontbrekende goals voor hun rekening namen. Feijenoord stelde mij niet teleur en de 60.000 toeschouwers hebben waar en goals voor hun geld gehad. Na de inhaalwedstrijden van D.F.C. en M.V.V. op Woensdag avond zal ook in deze afdeling een betere kijk komen op de situatie rondom de demarcatielijn. Voor Zondag 6 Mei heb ik, evenals waarschijnlijk U, „geachte lezer" alleen maar interesse voor de wedstrijd Roda SportAjax. De inhaalwedstrijden werden naar 6 Mei verschoven en Roda Sport enz. naar 13 Mei. De vier inhaalwedstrijden in onze af deling leverden 14 doelpunten op, waardoor het afdelingstotaal tot 844 steeg en met 11 doelpunten uit twee wedstrijden kwam afd. B op 941. Amsterdam benutte de wedstrijd om op een gelijk aantal ge speelde matches te komen tevens door een 1-0 overwinning op V.V.V. om met N.O.A.D. gelijk in punten te komen. Dit duo deelt nu met 29 punten de achtste en negende plaats en verschilt slechts in doelgemiddelde, terwijl de zesde en zevende plaats met 32 punten door D.O.S. en onze club worden ingenomen. Van de drie wedstrijden, die in negen dagen tijd door ons gespeeld moeten worden, n.l. 13 Mei Roda SportAjax, 19 Mei Ajax Fortuna en 21 Mei EindhovenAjax, zal ontzettend veel af hangen of wij ons bij de eerste acht zullen plaatsen. Alleen de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 12