LAGEJA Op het groene laken Televisie - Radio-apparaten 9 clubs werden uitgenodigd Willem II, kampioen van Neder land 1915'16, N.A.C. en Wilhelmina voor een vriendschap pelijke match en sportief werden de uitnodigingen door deze clubs aanvaard. Van Willem II wonnen wij met 40, van N.A.C. met 62 en van Wilhelmina met 50. Gaarne geef ik deze clubs alsnog een ere-saluut voor hun sportief optreden. We zijn er echter nog niet, want het ene succes volgde op het andere en toen Go Ahead kampioen van Nederland was geworden, werd er in de pers stemming gemaakt voor een wedstrijd AjaxGo Ahead. Het zou een prachtig slot van een mooi seizoen zijn als Go Ahead twee wedstrijden tegen onze club wilde spelen om de hoogste voetbal-eer. Vooral nu Ajax zo goed in vorm was en helaas, niet kon promoveren. Laat Go Ahead, de kampioen van Nederland, die niets te winnen had en wel iets te verliezen, de uitnodiging nu accepteren. Wat een groot geluk voor de sport, dat er nog zulke verenigingen bestonden (en nog wel zullen bestaan) wat in die tijd niet van de N.V.B. gezegd kon worden. De houding van Go Ahead werd door heel Nederland toege- juichd. Ik kan U wel vertellen, dat er bij bestuur en spelers grote vreugde heerste toen het bekend werd, dat de Deventer club het duel wilde aangaan. Wij begrepen maar al te goed, dat het een grote eer zou zijn, als wij een goed figuur sloegen. In verband met het warme weer, het was midzomer, werden beide wedstrijden des avonds gespeeld. Op het oude stadion, aan de Amstelveenseweg, vond het eerste treffen plaats. Enige uren voor de aanvang kwamen bestuur en spelers in Café-Restaurant „De IJsbreker" bij elkander en werd er rustig en gezellig ge babbeld over de opgaande lijn van onze vereniging. Over de komende strijd werd vrijwel geen woord gesproken. Dat is mijns inziens ook beslist niet nodig. Een ieder van ons wist wat er op het spel stond en de ploeg kende haar eigen kracht. Het ver haal van die en die in de gaten houden, deze of gene goed af dekken en zus of zo spelen, was er bij ons beslist niet bij! We zouden wel zien hoe of het liep. Het is een goede, stevige en snelle wedstrijd geworden. Go Ahead speelde een zeer goed en gevaarlijk open spel, dat alle aandacht opeiste. Na tien minuten maakte ik een kleine ver gissing. Ik meende namelijk, dat ik tussen mijn broer Joop en Frits Terwee, een gevaarlijke opening zag, liep er naar toe om het gat te stoppen, maar rekende niet op rechtsbinnen Roetert. De Go Ahead-man had het door, plaatste heel handig een pass naar linksbuiten Haas Jr., waar ik net niet bij kon komen en voor ik mij had hersteld, lag de bal in ons net. Donderju, dacht ik bij mezelf, dat hebben ze handig bekeken. Niets aan te doen, borst nat maken en nog ernstiger de zaak bekijken. U bemerkt wel, hoe uitgekiend er in die tijd werd gespeeld. Spoedig maak ten we echter gelijk en nog voor de rust konden we een voor sprong nemen (2—1). Het is verder een boeiende, spannende kamp gebleven, maar de resp. verdedigingen hielden stand, zo dat de eerste ontmoeting met de kampioen van Nederland door ons verdiend werd gewonnen. De revanche te Deventer werd eveneens in hoog tempo door beide elftallen gespeeld, zat vol spanning, maar eindigde onbeslist (11). Volgens mij waren wij ook in deze match iets sterker geweest. U zult begrijpen, dat beide wedstrijden voor ons matches zijn geweest, die wij nooit zullen vergeten. Als kampioen van de tweede klasse, de kam pioen van Nederland door beter spel te verslaan, wil toch wel iets zeggen. De beste spelers van Go Ahead waren m.i. de ge broeders Haas, Hulsman, gebr. Pijpenbroek, Roetert en Putten. Opvallend is, dat Go Ahead na deze ploeg nooit meer zo'n sterk elftal in het veld heeft gebracht. De voornaamste bestuursleden en het elftal, die deze eer voor onze vereniging hebben behaald, waren de heren W. F. Egeman, voorzitter; H. D. Dade, 2e voor zitter; J. J. Grootmeyer, le secretaris; J. Smit, F. Pelser, F. Couton, H. Hordijk, J. Pelser, F. Terwee, J. de Natris, J. van Dort, Th. Brokmann, M. Lucas en W. Gupffert. Tot de volgende keer. FONS PELSER. Weteringschans 79 Telefoon 43617 Speciaal adres voor streden de vertegenwoordigers van Blauw Wit, D.W.S. en Ajax op de vooravond van BelgiëHolland, waarbij beslist zou wor den wie de winnaar werd van het Sparta-tournooi. Wij misten initiatiefneemster A.F.C. en Volewijckers. Beide verenigingen konden niet voldoende spelers naar Hotel Suisse krijgen. Zoals tot nu toe gebruikelijk, was het ook deze keer weer een zeer geanimeerde strijd, waar twee onzer clubavond commissieleden, de heren A. de Wit en F. Louwaard, zich dit maal niet in mengden en zich met de organisatiewerkzaamheden tevreden stelden. Je ziet op die avonden altijd oude bekenden, die een behoor lijk balletje getrapt hebben en de meest bekenden waren ditmaal Cor Wilders en Jan van Stokken, de oude tijd kwam vanzelf sprekend ter sprake en hun mening over het huidige voetbal liep niet over van enthousiasme. Met ruime meerderheid werden de Stadionbewoners winnaar: Blauw Wit 18, Ajax 12, D.W.S. 6 punten. Onze nieuwe clubavondcommissie is zeer actief, na de klaver jas- en dansavond voor de Paasdagen, deze biljartavond, Maan dagavond 9 April filmavond voor de jeugd en zeer binnenkort een avond op cultureel gebied voor alle categorieën. Wij vragen bij voorbaat Uw belangstelling voor de organisatie van dit ijverige quintet. Op zeer prettige wijze verrichtte de heer La Fleur de prijs uitreiking en de woordvoerder van Blauw Wit, de heer Drilling, liet duidelijk uitkomen, dat hij de organisatie op prijs stelde en in deze wedstrijdenreeks een continuatie der bestaande vriend schapsbanden met groot genoegen had geconstateerd. Moyenne en serieprijzen, douceurtjes voor prestaties in ne gende en vijftiende beurt vielen de spelers van alle verenigingen ten deel. Blauw Wit Moyenneprijzen 1. Kiersch 33% 2. C. Wilders 25% 3. Methorst 17% Serieprijs G. Obbes 12 9e beurt Marees 17 15e beurt Maas 5 Ad de Haas van D.W.S., die men nu niet bepaald de titel van mazzelman kan geven, blessures en ziekte hebben hem dikwijls parten gespeeld, was deze keer niet het „haasje" en zat in de goede hoek. D.W.S. Moyenneprijzen 1. Ad. de Haas 36% 2. KI. Bakker 25% 3. J. de Jager -0.10% Serieprijs G. Thuring 27 9e beurt K. Bosman 5 15e beurt Bijkerk 3 Onze jongere generatie was door W. A. Peltzer, J. de Wit en J. Zwart vertegenwoordigd en hun prestaties mochten gezien worden. Ajax Moyenneprijzen 1. Peltzer 103% 2. R. de Wit 42% 3. K. v. d. Toorren 40% Serieprijs J. Zwart 5 9e beurt L. Robert 3 15e beurt R. de Wit 10 Laatstgenoemde mocht in het geheel niet mopperen, zelf een doos sigaren en Moe een doos hopjes. Het zat weer rustig in huize De Wit. Tot een volgende keer maar weer, maar dan met A.F.C. en de Volewijckers. C. E. de V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 9