Mededeling van de Politie! Veluwse Autoverhuur en Rijschool Qg CjlobC## 6 Dorp op de Veluwe, Zondag 25 Maart 1956. DE SUIKERPOT VIEL OM MAAR AJAX VERLOOR!! Op deze prille Maartdag vroeg ten bedde uit. Vandaag geen zoeken naar crocusjes en sneeuwvlokjes, maar op naar de Maasstad, want daar gaat 'n stukje historie herleven. En daar mag ik niet ontbreken. Spangen zegt iets aan ons, aan de Aja- cied van „toen Sparta en wij elkaar mores konden lerenen dat ook prompt deden. Vroeger, zo om de twintiger jaren. Het werd bovendien hoog tijd, dat ik de mannen aan de top van A eens zelf ging bekijken. Dag crocusjes, bonjour sneeuw klokjes, ik pak de „spoor" en trek naar de verre Maasdreven, naar het „kasteeltje" van Sparta, waar ik dikwerf door mijn (toen nog wasechte) blonde krullen streek, als een Rotterdamse kanonnade over de Ajax-veste bulderde Ik ben lichtelijk nerveus van de voorpret, doe linkse be wegingen en daar gebeurde hetik stiet tegen de suikerpot, welks inhoud een bergje zoetigs op het reine tafellaken spreid de Ajax wint! Wat 'n bof, dat niet het zoutvaatje omge- kiggeld isdacht ik zo in mijn provinciale lichtgelovigheid. Hoe gemakkelijk is het toch om gelukkig te zijn, wat? Terwijl ik zo hoopvol en in een behagelijke stemming door de Vale Ouwe spoor, bedenk ik, dat ik onze ploeg in zowat een jaar niet heb zien spelen en dat de dagbladpers en de sportpers samen heel weinig goeds te vertellen hadden over de laatste prestaties, ondanks we no. 1 staan. Ik ben dus brandend nieuwsgierig. Dank zij de goede zorgen van Marius Koolhaas tenslotte op mijn plaats beland, op dat mooie Spangen, waar het véél gezelliger is dan in het groteske Feijenoord-stadion, zoek ik naar oude bekenden. De eerste die ik ontdek, is de heer Meerum Terwogt, wiens melodieuze fluitist-loopbaan me uit vele wedstrijden als een herinnering aan schone dagen voor de geest komt. Deze krasse journalist-fluiter, ietwat ge kromd maar nog geestdriftig toeschouwerhet is één van de figuren, die ik had verwacht te zien. Vóór me zit een schare lieftallige dametjes en ik ben er gauw achter, dat dit alle vrouwtjes zijn met rood-witte hartjes. Naast me een dame, die de gehele wedstrijd door in opwin ding zou verkeren, met mond- en kniebewegingen! En voorts echte Spartanen, links en rechts. Zo gezegd zat ik tussen vriend en vijand! Het eivolle kasteeltje met vlaggen en muziek, met een heer, die door de Sparta-radio veel goeds zei over en voor het Ned. Olympisch Comité, ik met een vers opgestoken Nova Corona (voor de zenuwen) en daar gingen we met drie invallers. Dat was de eerste teleurstelling. Het klopte al niet met die suikerpot van hedenmorgen. Ik heb speciaal op „Rienus" gelet, de grote troef van Sparta. ,'n Waarlijk robuuste speler, doch lang niet de beste man van de Spartaploeg, die 'n goede indruk maakte en in die eerste speelhelft juist een tikje boven ons niveau lag. Ik moet zeggen, dat ik in de eerste 45 minuten tot de conclusie ben gekomen, dat er gaaf gevoetbald is en dat ik echt genoten heb van het middenveld-spel, doch dat ik noch bij Sparta, noch bij ons schutters van klasse heb kunnen ontdekken. De Spartanen schoten althans nog, zij het niet best, maar waar bleven onze hete kogels, die het hadden moeten doen? Het Sparta-goaltje was subliem en ik kan de hoogte van de sprong van die mijnheer naast me best appreciërenhet was een goed staaltje doorzetten van de eenling en wat een kei Nu, laat ik het maar zeggen: toen de eerste helft voorbij was, begon ik mijn suikerpot te wantrouwen! Ik vond Sparta ver diend voorstaan en ging thee drinken. Vanaf de tribune kijk je op dat mooie glazen gebouw van „thee-doet-je-goed"van de weduwe, U weet wel! Dus thee drinken. Verkwikt en altoos geladen met een vleugje hoop, begonnen we aan de tweede helft, maar behoudens dat kwartiertje, dat Sparta tegen de muur stondneen, ik vond er niet veel meer aan. Spanning genoeg. Rode gezichten en kloppende hartjes, maar geen voet bal meer van de hoofdklasse Ik moet zeggen, dat de Ajacieden wel gevochten hebben voor de gelijkmaker en dat zelfs na de ongelukkige botsing van de kwieke v. d. Kuil, doch de room was van de voetbal-melk en er valt niets anders te loven dan de brillante en afdoende wijze, waarop Pieters Graafland enkele boem-schoten onschadelijk maakte. Ere wie ere toekomtSparta was sterker dan Ajax met drie tot vier invallers. En toen kwam ik des avonds, moe en eigenlijk toch wel vol daan (maar niet helemaal, natuurlijk!) terug in mijn stille dorp en laat nou die suikerpot toch een beetje gelijk krij gen. Want de zware concurrenten verspeelden ook punten! Bovendien: nog wappert de Ajax-vaan aan de top. Keep fighting! En beterschap voor onze mannen op de ziekenlijst. VLOKKIE. Daar de Middenweg is opgebroken moeten Zondag a.s. voor de wedstrijd Ajax Limburgia houders van inrij-kaarten het Ajax-Stadion bereiken via Weesperzijde, Hartveldseweg en Middenweg. Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Alle wagens van 1955 en 1956 Verzekering: All Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag Weekeindt» Zaterdag 13 uur tot w ecKeinue Maandagm0rgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. „12.50,, „0.06 19.- „0.06 70. „0.06 „135. „0.06 f 13.—en f 0.06 p. km. 15. 0.06 22. 0.06 85.— 0.06 165.— 0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K.N.A.C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 6