(13) behielden we de derde plaats op de competitieladder en bestaat er nog een kansje een verdieping hoger te komen. Proberen die étage te berijken, mannen Ajax 5 schijnt toch nog iets voor het kampioenschap te voelen. D.E.C. 2 werd met 31 en De Meer 2 met 16 verslagen, waar door Z.S.G.O. 3 nog het enige elftal is, dat meer punten ver gaarde dan onze ploeg. Er; is nog een kleine kans, vrienden, dusgrijpen! Ajax 6 kwam driemaal in het veld, won van Energia 2 met 36, speelde gelijk tegen leider R.K.V.V.A. 2 (11) ein delijk weer een heel goede prestatie en verloor van Z.S.G.O. 5 één van de mindere goden met 20. Hoger dan de vierde plaats zullen onze jongens het dit seizoen niet brengen. Ajax 7, dat dit jaar maar heel matig voor de dag komt, boekte de gepasseerde maand twee overwinningen en een neder laag. Van Schinkelhaven 2 werd gewonnen (23), van D.W.V. 6 met 13, maar Blauw Wit 5 was te sterk voor ons team, zodat de nederlaag (01) nog meeviel. Juniores Al is aan de eindronde zoals men vermoedelijk weet, spelen de bovenste clubs van de ranglijst om het kam pioenschap begonnen en klopte na de zege op Watergraafs meer (28), D.C.G. met 20 en Spartaan met 13, zodat we in ieder geval weer uit de ruif meepikken. Juniores A2 was tegen N.F.C. nogal duidelijk (72) thuis en uit drie tegen zes. Blauw Wit 2 is echter onbereikbaar voor onze boys, zodat dit juniores team wel met het kampioenschap schoot zal gaan. Juniores A3 won van Volewijckers 2 (23) maar verloor van Blauw Wit 3 we winnen nu eenmaal heel moeilijk aan de Am- stel veenseweg met 41. De topplaats van de ranglijst bleef echter in handen van onze boys, doch oppassen blijft de bood schap. Juniores A4 trok naar Uithoorn en werd daar door een 25 overwinning de tweede Ajax-kampioen van dit seizoen. Gefeli citeerd, boys! Juniores A5 raakte door een nederlaag tegen Zeeburgia 3, medegegadigde voor het kampioenschap, het ongeslagen record kwijt. Met 12 wonnen de boys uit de Kruislaan en kwamen daardoor practisch gelijk met ons elftal. Van Fokke, ook nog een liefhebber voor de eerste plaats, werd echter gewonnen (12), zodat Zeeburgia of onze knapen de kampioensvlag kun nen hijsen. Juniores A6 deed een aanval op de toppositie van Swift 2. Het mislukte door een gelijk spel (33) en toen een week later tegen A.S.V.K. 2 eveneens gelijk werd gespeeld (44) was de kans helemaal verkeken. De grote overwinning op Arsenal (27) kon niet meer baten. Juniores BI schoot met scherp. Volewijckers op eigen veld een 36 nederlaag, D.W.V. in de Meer de kous op de kop (62) en A.F.C. terug naar de Wandelweg met een 30 aan de voetbal broek. Blauw Wit blijft echter goed volgen, dus uitkijken, boys! Juniores B2 verloor in Weesp van Rapiditas met 2—1, maar stuurde Spartaan 2 met een zesnul nederlaag naar de polder terug. Juniores B3, de eerste Ajax-kampioen, had geen medelijden met Meteoor 3. Met 012 vielen de Meteoortjes op de voetbal- aarde. Juniores B4 verspeelde door een nederlaag tegen de Vole wijckers 5 (40) de kans op het kampioenschap. De Spartaan 4 en Watergraafsmeer 4 konden daar niets aan doen, maar moes ten het schijnbaar toch ontgelden. Zij verloren resp. met 80 en 90. Niet leuk! BROWN. club, blijft U met verlangen uitzien naar de jaarlijkse samen komst in huize Sweering. De clubavondcommissie liet zich de afgelopen weken ook niet onbetuigd. Zij organiseerde een clubavond in ons stadion, waar ook de dames toegang hadden en te oordelen naar de reacties die wij opvingen, zou een reprise zeer zeker in aanmerking komen. Peins er eens over, luitjes! Verder verrasten de heren met de mededeling, dat zij beslag hadden gelegd op de film „Wereldkampioenschap Voetbal 1955" en inderdaad zagen ruim honderd, meestal jeugdige, Ajacieden, hoe uiteindelijk Duitsland wereldkampioen werd. Een woord van dank aan de heren van het comité en aan de heren Wim Meyer en Tinus Middendorp eerstgenoemde had zijn filmtoestel ter beschikking gesteld en Tinus trad op alsi technicus is hier zeker op zijn plaats. Zoals te doen gebruikelijk sprak voorzitter Koolhaas bij de opening en aan het slot van de avond, de Ajacieden, die er voor hadden gezorgd, dat wij de buitenlandse voetbal-corypheën aan het werk konden zien, toe en liet daarbij uitkomen, dat de amateur-afdeling bij ons niet in het vergeetboekje raakt. Om het eens heel origineel te zeggen: „Houden zo!" In ons vorig clubblad stelde de heer D. Knegt de vraag, of een voetballer, door bruut geweld geblesseerd, zich tot de rechter mag wenden om de tegenstander, die het misdrijf pleegde, te laten vervolgen. Hij vroeg, of wij over dit punt licht konden geven. Licht, alhoewel een heel klein vlammetje, kunnen we geven, maar of de heer Knegt er mede tevreden is, wagen we te betwijfelen. Naar onze bescheiden mening zit de zaak zo. In iedere vereniging worden Statuten en Reglement door de al gemene vergadering doorgenomen en uiteindelijk goedgekeurd. Alle leden hebben zich dus te houden aan hetgeen het Reglement voorschrijft. Zo ook de leden van onze bond en aangezien de K.N.V.B. in zijn Reglement, doorgenomen en goedgekeurd door de leden dus de aangesloten verenigingen een bepaling heeft opgenomen, die inhoudt, dat men bij voorkomende ge vallen zich niet tot de< rechter kan wenden, maar de K.N.V.B. een dicisie neemt, m.a.w. de straf bepaalt, ligt het voor de hand, dat men (reglementair) de rechter „buitenspel" laat. Doet men dat niet, dan bestaat de mogelijkheid, dat men door de bond voorgoed „buitenspel" wordt gezet. De pap wordt nooit zo heet gegeten Iets anders is het, als de politie ingrijpt en proces verbaal opmaakt. Daar kan de K.N.V.B. natuurlijk weinig of niets aan doen en krijgt het recht zijn (burgerlijk) beloop. Tot zover onze visie. We zouden natuurlijk de mening van onze Ajax-jurist kunnen vragen, weten bovendien zeker, dat hij gaarne bereid is om voorlichting te geven, maar aangezien er momenteel op het door de heer Knegt aangehaalde gebied zoveel narigheid is, lijkt het ons beter er maar niet verder op in te gaan. Misschien ko men we er op terug als de wateren minder woelig zijn. Konden we in ons Maart-nummer er nog prat op gaan, dat ons eerste elftal in vijftien wedstrijden ongeslagen bleef, thans, een maand later, kunnen we het trieste verhaal doen van drie nederlagen in successie. Gehandicapt door blessures van Bak ker, Michels en Bijker, voor het eerst in dit seizoen moest het elftal worden gewijzigd kregen we het tegen Sparta al heel moeilijk en verwonderde het feitelijk niemand, dat het ongesla gen record de mist in ging. Als we bedenken, dat tijdens de strijd Piet van der Kuil het veld moest verlaten botsing met de heer Terlouw viel de uitslag (10) nog mee. Tegen N.A.C. speelde ons team al heel slecht twee doel punten werden met een vlot gebaar cadeau gedaan zodat we een nederlaag kregen te slikken, die van onze trotse positie aan de top van de ranglijst al heel weinig overliet. Als troost kon misschien gelden, dat de concurrentie ook punten verspeel de, maar onze voorsprong op nummer acht Stormvogels was lelijk teruggelopen en toen we, naar veler mening onver diend, van V.V.V. verloren, was het verschil met de IJmuidena- ren tot vier punten gereduceerd. In deze knock-out-competitie een kwaad nummer. Weliswaar maken onze concurrenten voor de zo fel begeerde acht plaatsen elkander het voetballeven al heel zuur, maar daar künnen en mógen we niet op speculeren en zijn we meer dan ooit genoodzaakt onze eigen boontjes te doppen. Op het moment, dat we deze regels schrijven, staan er nog negen matches op het programma. In deze negen wedstrij den moet alles worden gegeven wat er aan voetbalcapaciteiten en uithoudingsvermogen kan worden opgebracht. Doen Van Dijk en zijnj mannen dat, wel, dan gaat de deur naar de Ere- afdeling voor onze club open. Mannen van het eerste elftal, de strijd zal uiterst moeilijk en heel zwaar worden, maar moeilijk heden zijn er om overwonnen te worden enheel Ajax rekent op jullie. Play-up! BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 3