Reisbureau Maarse Kroon Productiviteitcijfers voor Uw uitwedstrijden in Europe 14 ro -7ë£. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS zag om te doelpunten, was het niet verwonderlijk, dat wij 17 doelpunten bij afdeling B achterbleven, waardoor deze afdeling haar voorsprong op meer dan 100 goals bracht, n.l. 703809. Acht Westelijke clubs moesten tevreden zijn met 9 doelpunten, waar onze 7 Zuidelijke vrienden 11 stuks tegenover stelden, ter wijl Vitesse met één doelpunt het totaal completeerde. 39 doelpunten is nu het gemiddelde in afd. A en met betere papieren dan onze club, heeft N.A.C. aan 34 doelpunten genoeg om zich op de derde plaats te nestelen. Acht clubs blijven onder dit gemiddelde, waarvan zeven onder de demarcatielijn. De 1 Aprilmoppen zijn niet uitgebleven en voor de erge club-en thousiasten, die reeds van een kampioenschap droomden, wil ik even de pijnlijke situatie die is ontstaan, met cijfers toelichten: 1. Ajax 24 31 47—30 8. Stormvogels 24 27 49—41 9. Amsterdam 23 24 4134 In het eerstvolgende programma kunnen N.O.A.D. en Excel sior in de dichtstbijzijnde omgeving van de negende plaats blijven. Dank zij een totaal van 15 doelpunten in een wedstrijd die een eenzijdig karakter droeg, n.l. Feijenoordde Volewijckers, kon ons district in afd. B met negen vertegenwoordigers aan 21 doelpunten komen, waar het Zuiden 11, het Oosten 3 en het Noorden 2 goals aan toevoegden. De helft der verenigingen voldoet aan het afdelingsgemiddel- Overtoom 477 bij de Zocherstr. - Tel. 85252 de van 45, zeven boven, één op en één onder de demarcatielijn. Door de uitgooier van 11 doelpunten is Feijenoord met 62 na Enschede met 68 de club met de productiefste voorhoede ge worden. Voor onze vrienden van over het IJ, die enkele weken goede resultaten boekten, zal het nu wel, onmogelijk worden om een „century" in deze competitie te voorkomen. De eerste acht plaatsen in onze afdeling worden door Zuid en West broederlijk gedeeld, in de andere afdeling blijft het aantal Westelijke clubs gelijk, het Zuiden heeft er drie en het Oosten 1. De kans op wijziging in deze verhouding is zeer groot, door een stuivertje wisselen van Alkmaar '54 en P.S.V. Sparta en Elinkwijk blijven thuis nog ongeslagen, Roda Sport, E.B.O.H. en Vitesse hebben voor vreemd publiek nog geen wed strijd gewonnen, terwijl Enschede de beste resultaten van alle hoofdklassers in uitwedstrijden heeft geboekt, 18 punten uit 11 ontmoetingen. De interlandzondag bood de K.N.V.B. gelegenheid om de in haalwedstrijd RigtersbleekE.B.O.H. te laten spelen, die in een klinkende 50 overwinning voor de thuisclub eindigde. Het afdelingstotaal steeg hierdoor tot 708. De resultaten van de tweede wedstrijdzondag in de grillige en grimmige maand April hebben onze club midden in de pu blieke gesprekken gebracht. De voornaamste reden is niet alleen de derde nederlaag in successie, maar nog meer de derde hatelijke nul voor onze aanvalslinie. Op de ranglijst zijn wij er door nederlagen van Amsterdam, Stormvogels, N.A.C. en Ex celsior nog goed afgekomen, maar een nederlaag tegen de Zwarte Schapen, gepaard gaande met overwinningen van V.V.V., D.O.S., N.A.C. en Stormvogels, zou ons bedenkelijk dicht in de gevaarlijke buurt brengen. De uitslag in Venlo is geen schande en misschien zijn we nu over het dode punt heen. Zet 'm weer eens op, jongens, het is hoog tijd. Twintig voorhoedespelers in onze afdeling zagen geen kans om vier keepers te verschalken, de overblijvende collega's fabri ceerden 37 doelpunten, waardoor het afdelingstotaal tot 744 steeg. Ons district nam er 21 voor haar rekening, het Zuiden stelde er 13 en het Oosten 2 tegenover. Aan het gemiddelde van 41 komen 10 clubs, waarvan U er 6 aan de goede en 4 aan de gevaarlijke kant van de ranglijst kunt vinden. D.O.S. blijft de sterkste voorhoede van de afdeling bezitten, staat met een eigenaardig gemiddelde, n.l. 6051 op de zevende plaats, maar moet haar meerderen in drie clubs van afd. B er kennen, ziehier de vijf besten: Enschede 69 Feijenoord 68 P.S.V. 61 Elinkwijk en D.O.S. 60 Roda Sport heeft de meeste tegenpunten in onze afdeling, n.l. 62. Om een juiste kijk op de ranglijsten te krijgen, is het m.i. dringend nodig om de achterstanden zo spoedig mogelijk in te laten halen. Acht clubs uit onze afdeling staan een wedstrijd achter, tegenover 6 in afd. B en M.V.V. met twee wedstrijden. Een zeer opvallend verschijnsel is het geringe aantal tegen punten van de Zuidelijke clubs, die goede plaatsen innemen Fortuna 25, V.V.V. 26, N.A.C. 27, Eindhoven 30. Afd. B had ook geen erge productieve dag en bleef nog een doelpunt achter, met 36 doelpunten werd haar totaal 845. De drie dozijn goals werden als volgt verdeeld: W 20-9, Z 13-6, O 2-2, N 1-1. Ook in deze afdeling voldoen 10 clubs aan het afdelingsgemiddelde, n.l. 47, alle verenigingen boven en twee beneden de demarcatielijn. Al enkele malen heb ik U het gevaarlijke en weinig over tuigende doelgemiddelde van Alkmaar gememoreerd en met 3434 is de negende plaats nu haar deel geworden. Elinkwijk heeft de minste tegenpunten, n.l. 27 en Emma, dat de onge vaarlijkste voorhoede bezit (21) is de eerste vereniging, die het „Walhalla" niet meer kan halen. In het programma voor 22 April schuilen m.i. veel verrassen de uitslagen, die de competitiestand danig kunnen wijzigen en wel speciaal in onze afdeling, oordeelt U zelf maar: StromvogelsFortuna, EindhovenRoda Sport, Excelsior Limburgia, A.D.O.—D.O.S., N.O.A.D.—V.V.V., H.V.C.—N.A.C., RigtersbleekSparta, E.B.O.H.Vitesse enAjaxAm sterdam. „Geef miji maar Amsterdam" hoor ik a.s. Zondag na afloop echter liever door Johnny Jordaan als door de supporters van de Zware Schapen zingen. C. E. de V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 14