Stabiliteit in onze club óók na de oorlog W elpenvoetbal IN MEMORIAM Kemp de Boer 7 Wanneer dit epistel onder jullie ogen komt, hopen we, ijs en weder dienende, weer met de competitie te zijn begonnen. Op verzoek van de welpencommissie district Oost K.N.V.B., deel ik de spelers van ons welpenelftal het volgende mede. Op enkele punten in Oost de juiste adressen kunnen jullie bij mij te weten komen hangen, bij afkeuring van de terreinen, bordjes waarop de afgelasting der wedstrijden vermeld staat. Wanneer dus deze bordjes niet zijn geplaatst, gaan de wedstrijden door. Het is dan overbodig en voor de bewoners tevens zeer hinderlijk, wanneer toch weer wordt gevraagd of de wedstrijden doorgaan. De bordjes worden om 12 uur 's middags geplaatst. Bij afkeu ring in ieder geval naar het Ajax-stadion komen; de training gaat altijd door, hetzij buiten of binnen. Uitrusting. Draagt zorg dat schoenen, shirt enz. enz. altijd in prima staat verkeren. Sommigen gooien er nog wel eens met de pet naar! Reserves. Zij, die een aanschrijving krijgen met de vermelding „reserve", dienen zich als gewoon speler te beschouwen. Dus op tijd aan wezig, verkleden en een trui of jasje over je shirt aantrekken. Wegblijven, zonder bericht van verhindering gestuurd te heb ben, wordt onherroepelijk aan de secretaris van de jeugdcom missie doorgegeven. Strafschoppen. Het komt in een wedstrijd nogal eens voor, dat er enig „tu mult" ontstaat wie de penalty zal nemen! De enige persoon die hierover beslist, is de aanvoerder. In dit verband moge ik jullie er tevens nog op wijzen, dat alle 22 spelers in het veld zijn onder worpen aan de beslissingen en aanwijzingen van de scheids rechter. Bovendien hebben de spelers van een elftal zich ook aan de beslissingen en aanwijzingen van hun aanvoerder te onder werpen, wanneer deze tenminste niet in strijd zijn met de leiding van de scheidsrechter. Ik verzoek alle welpen hiervan goede nota te nemen en er naar te handelen. M. v. E. Het weekblad „Sport en Sportwereld" heeft zich de moeite getroost, het voorbeeld van Engeland te volgen, teneinde de lezerskring op de hoogte te houden van de clubprestaties na de oorlog. U kunt zich natuurlijk wel voorstellen, dat het geen eenvoudig klusje is geweest om van 95 verenigingen uit te vissen, wie de beste prestaties na de oorlog hebben geleverd. De 37 beste resultaten zijn gepubliceerd en hoewel een absoluut zuiver beeld onmogelijk is, in verband met enige kleine verschillen in het aantal gespeelde wedstrijden, is het alleszins de moeite waard om het uit te knobbelen en vergelijkingen te maken. De statistiek van het aantal gespeelde wedstrijden varieert tussen de cijfers 207 en 234. Aan de kop staat Heerenveen, dat haar gunstige positie aan een jarenlange suprematie (zonder concurrentie) in het Noor den te danken heeft, en onderaan komt de naam van Juliana (thans Rapid J.C.) voor. De prestaties van Willem II en P.S.V., die op Heerenveen volgen, dienen in verband met sterkere concurrentie, hoger te worden aangeslagen. De doelcijfers spreken duidelijke taal: Heerenveen 232 151 32 49 772—386 334 Willem II 233 147 37 49 647—331 331 P.S.V233 140 43 50 562—307 323 De geringe tegenstand, die Heerenveen in de Noordelijke com petitie heeft ondervonden, loopt tegenover de twee Zuidelijke clubs met verschillen van 125 en 210 doelpunten wel zeer dui delijk in het oog. De stabiliteit in onze club, die wij reeds voor de oorlog be zaten, hebben wij in de jaren na het krijgsgeweld kunnen hand haven. De vierde plaats op deze ranglijst getuigt hiervan met de volgende cijfers: Ajax233 129 58 46 562—323 316 Wij zijn in één van bovenstaande rubrieken zelfs recordhou der, n.l. wat verloren wedstrijden betreft. Van de 37 verenigin Begin dezer maand bereikte ons het ontstellend bericht, dat een goed mens en trouw Ajacied, de heer voor eeuwig van ons was heengegaan. Helaas, veel te vroeg werd wijlen de heer De Boer uit zijn huisgezin weggerukt en ook voor ons, die hem als kameraad zullen moeten missen, kwam dit verscheiden veel te vroeg. Schrijnend is het leed, dat over zijn diepbedroefde echt genote en kinderen is gekomen, groot het verlies, dat N.V. Noord-Hollandse Asbestfabriek v.h. J. de Boer Co., waarvan Kemp met zijn broers Jan en Gerrit de leiding had, door het zo vroegtijdig sterven van een harer beste krachten, heeft geleden. Ik heb het voorrecht gehad Kemp vele jaren van zeer nabij te kennen. Hij was een eerlijk en prettig mens, die zonder zijn onpartijdigheid ook maar een ogenblik los te laten, steeds warme belangstelling voor Ajax heeft ge toond. Zeer velen, zowel uit Ajax-kringen als daar buiten, heb ben zich op 8 Maart 1.1. naar Wésterveld begeven om Kemp een laatste groet te brengen. Diep onder de indruk verliet de grote schare belang stellenden de begraafplaats. Een onvergetelijke vriend, een man, die een voorbeeld van clubliefde en vriendschap zal blijven, is voor altijd van ons heengegaan. Kemp de Boer, beste Ajaxvriend, rust zacht. M. J. KOOLHAAS, voorzitter. gen behoren wij met Heerenveen en Willem II tot het trio, dat onder het cijfer 50 blijft: Heerenveen en Willem II49, Ajax 46. Het aantal clubs dat meer dan 300 wedstrijdpunten heeft be haald, kan nog slechts met 2 clubs uitgebreid worden, n.l. B.V.V. 315 en Eindhoven 304. Het leidende sextet bestaat dus uit 4 clubs onder de Moerdijk, 1 vereniging uit het Noorden, terwijl wij de eer van het Westen ophouden. Slechts 3 verenigingen lieten minder tegenpunten noteren, n.l. B.V.V. 262, D.W.S. 2& en P.S.V. 307. Volledigheidshalve maak ik U er op attent, dat de resultaten van dit seizoen in deze statistiek niet zijn verwerkt. C. E. de V. DANKBETUIGING. Amsterdam, 28 Februari 1956. De heer J. Elzenga, secr. A.F.C. „Ajax", 3e Helmersstraat 47B, Amsterdam-W. Zeer geachte heer, Nu is het dan eindelijk zover, dat ik z.g. loopgips heb gekre gen en moet proberen mijn been weer aan lopen te wennen. Over veertien dagen moet ik naar het ziekenhuis komen en hoop dan van het gips te worden verlost. Ik meende echter niet langer te moeten wachten, U, en met U het bestuur van Ajax, trainer, jeugdcommissieleden en de spe lers van juniores A3 te bedanken voor de blijken van belang stelling, die ik sinds 15 Januari heb mogen ontvangen; fruit manden en chocolade werden in die tijd aan de lopende band bij mij bezorgd. Een speciaal woord van dank aan U, mijnheer Elzenga, omdat U het was, die er voor heeft gezorgd, dat ik niet te ver met mijn studie ben achter geraakt; dit door Uw bemiddeling. Allen, mede namens mijn ouders, hartelijk dank. Hopend, over niet al te lange tijd weer aan de training te kunnen deelnemen, verblijf ik met sportgroet, Hoogachtend, WIM HEISTERKAMP.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 7