Productiviteit-cijfers 14 Het geringe programma, dat op 4 Maart kon worden afge werkt, heeft weinig verandering in de stand gebracht. H.V.C. en Stormvogels zorgden met een 22 eindstand, dat het doelpuntentotaal van onze afdeling steeg tot 616, zonder enige wijziging op de ranglijst. De twee gespeelde wedstrijden in afdeling B. leverden drie doelpunten op, waardoor afd. B. haar aantal op 693 bracht. De nederlaag die B.V.V. op eigen terrein tegen Enschede leed, maakte tevens een einde aan het record „ongeslagen in thuis wedstrijden". Misschien zijn de weergoden „Koning Voetbal" op 11 Maart gunstiger gezind. Op 11 Maart kon het vastgestelde programma voor het eerst sedert geruime tijd afgewerkt worden. De productiviteit viel na vele weken stilstand niet tegen. In 6 wedstrijden werden in afd. A. 19 en in afd. B. 22 doelpunten gescoord, waardoor de totalen resp. 635 en 715 werden. Verrassingen deden zich in afd. A. niet voor, 3 vuurlinies (waarbij de 2 Oostelijken) zagen geen kans om te scoren, de 6 vertegenwoordigers van het Westen namen 16 en de 4 Zuide lijken de resterende 6 doelpunten voor hun rekening. De groot ste score viel bij AmsterdamRoda Sport (5 stuks). Fortuna '54 heeft de minste tegenpunten (20), terwijl D.O.S., Ajax en Sparta met resp. 52, 45' en 41 topscorers zijn, terwijl Rigtersbleek de meeste tegenpunten heeft (50). In afd. B. vielen enige verrassingen en speciaal Alkmaar '54 zal niet verwacht hebben van Volewijckers, dat reeds 70 doel punten tegen zich zag scoren, met 12 te verliezen. Het zal voor de Kaasstadbewoners nog een moeilijke opgave worden, om zich zonder verbetering van productiviteit, met een negatief doelgemiddelde (nu 3031) boven de demarcatielijn te hand haven. Met 13-7 tegenover 9-5 voor het zuiden bleef de productiviteit hier in evenwicht. Er zijn enige markante verschillen te consta teren tussen de Zuidelijke clubs in beide afdelingen. In onze afdeling heeft Roda Sport, no. 14, meer doelpunten gefabriceerd dan haar collega's, die 2, 3, 4, 7, 9 en 12 geklasseerd staan. Tegenover 39 doelpunten blijven de hoger geplaatsten er resp. 4, 8, 2, 4, 2 en 7 achter. In afd. B. scoren de Zuidelijke broeders er wat lustiger op los. Sittardia (15) met 39 en M.V.V. (10) met 36 blijven tegenover Rapid (46), B.V.V.Willem II en P.S.V. 47 wel aan de beschei den kant. Voor een autobezitter is een zuinige motor zeer voordelig, de dure Emma-motor loopt 1 op 3, n.l. 2060, maar brengt de club op een onaangename plaats op de ranglijst. Wanneer wij op 18 Maart van E.B.O.H. kunnen winnen, valt er misschien tevens voor ons van het resterende programma in de afdeling een snabbeltje mee te pikken. De resultaten van 18 Maart hebben ons inderdaad snabbeltjes opgeleverd. Zelf gewonnen en de eerste drie concurrenten waren zo vriendelijk om punten te verspelen. Stand Ajax Eindhoven N.A.C Sparta Fortuna '54 De mannen uit Geleen hebben op 25 Maart een overwinning op D.O.S. in Utrecht nodig om de op de loer liggende Utrechte naren met de cijfers D.O.S21 25 54—44 van het lijf te houden. Ook V.V.V. heeft met 21-25-3623 veel interesse bij een verdere misstap van Fortuna. 22 31 47—27 21 27 35—24 21 27 31—25 22 27 43—29 22 26 37—23 Van de 23 door onze afdeling gemaakte doelpunten, die het totaal tot 658 verhoogden, namen de 9 Westelijken er 16, zes Zuidelijke collega's 5 en Rigtersbleek de resterende 2 doelpunten voor hun rekening. Afd. B. pompte nog 4 goals meer uit het programma, n.l. 27 en bracht haar totaal op 742. Met 11-5 kwamen de Zuidelijke clubs beter voor de dag dan de clubs uit ons district met 14-8 en de Oostelijken met 2-2. 35.000 toeschouwers mochten in Rotterdam niet klagen over het aantal en de kwaliteit der gemaakte doelpunten. Voor 25 Maart verkeren wij wederom in dezelfde situatiewinnen van Sparta! En we kunnen van D.O.S.Fortuna, Amsterdam Eindhoven, V.V.V.Excelsior en N.A.C.A.D.O. misschien weer wat meenemen. Ook voor afd. B. staan zeer interessante wedstrijden op het programma, waarvan de resultaten volko men open zijn, doch de ranglijst wel eens zwaar zouden kunnen beïnvloeden. In ons volgend nummer kom ik hier op terug. C. E. de V. Zie zo, dat hebben wij weer gehad De kou met vele weken lang onbespeelbare velden en midden in die kou, de jaarver gadering van de Kon. Nederlandse Honkbal Bond. Nu maar hopen, dat de stagnatie de zomersporten niet al te veel in de war zal sturen, want het voetballen zal wel ,,'n latertje" worden. Enfin, de eerste lente-tekenen van het komende honkbal seizoen zijn er al. Zo is er reeds een aanvang gemaakt met de centrale training van een twintigtal spelers (waaronder onze werper Herre Kok) waaruit een team zal worden samenge steld, dat de Nederlandse kleuren gaat verdedigen bij de Euro pese kampioenschappen, die in Juli a.s. in Italië zullen worden gehouden. Door het bondsbestuur van de K.N.H.B. is als coach benoemd de heer H. Keulemans, die verder nog belast is met de samenstelling, training e.d. van de ploeg. Als assistent werd aangewezen onze clubgenoot de heer A. M. Hordijk, die tevens ook als „reisleider" zal fungeren. Wij wensen Ap en Herre zeer veel succes toe met de taak die zij te vervullen krijgen. De Algemene Jaarvergadering die ruim zes uur duurde - bracht nu niet bepaald schokkend nieuws. Zo kon men het over het voorstel van de vereniging „Pacifico" (zie ons vorig club nieuws) niet eens worden. Na ruim anderhalf uur werd tenslotte maar besloten een commissie te benoemen, (meestal de gebrui kelijke oplossing) die tot taak kreeg het een en ander nog eens nader te onderzoeken. Verder werden met slechts enkele kleine wijzigingen de uitgebrachte verslagen van secretaris, penning meester, competitieleiders en rayoncommissies goedgekeurd. Van honk tot honk. De wedstrijden in Italië zullen op officiële honkbalvelden wor den gespeeld. Dus met paden tussen de honken en een ver hoogde werpplaat. Voor 1957 hebben zich inmiddels West-Duitsland en Spanje candidaat gesteld, terwijl in 1958 België de kampioenschappen zal organiseren. Dit laatste in verband met de „Wereldtentoon stelling" die aldaar zal worden gehouden. Onze Zuiderburen be reiden zich nu reeds zo goed mogelijk voor. Zij hebben hiervoor zelfs hun aantal competitiewedstrijden ingekort om meer aan dacht aan de nationale ploeg te schenken. Verder heeft de Kon. Nederlandse Honkbal Bond aan de Belgen voorgesteld om op 5 Augustus de interlandwedstrijd NederlandBelgië te spelen. Op de lijst van internationale scheidsrechters zijn de volgen de landgenoten geplaatst: M. C. Bakker, De Ruiter en de oud- Ajacied E. H. van Tuyl. Hierbij is o.a. rekening gehouden met de kennis van de Engelse taal. Een drietal honkballers heeft een boek samengesteld dat na tuurlijk over honkballen zal gaan. Indien wij goed zijn inge licht, hebben Gé Hogenbos en Jan Smidt (beide van H.H.C.) resp. het manuscript en illustraties verzorgd, terwijl Han Ur- banus (O.V.V.O.) het werpen behandelde. Wij zijn benieuwd naar de „pennevrucht" van deze spelers. Aan de pas gehouden jaarvergadering zal de heer D. Baas wel een bijzonder prettige herinnering bewaren. Hij werd n.l. als „lid van verdienste" benoemd. Reeds 10 jaar lang is hij se cretaris van de bond en heeft tevens zitting (gehad) in diverse

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 14