Productiviteit-cijfers 8 Ook 22 Januari, een gedenkwaardige dag voor onze vereni ging, door het bereiken van de bovenste plaats, leverde geen grote productiviteit op in onze afdeling. Onze wedstrijd maakte hier een zeer gunstige uitzondering op. 18 verenigingen brach ten 26 doelpunten op de bespeelbare tapijten, de buit van de wedstrijdpunten werd aardig verdeeld, daar er 4 clubs thuis en 4 uit wonnen en alleen de wedstrijd N.A.C.Roda Sport een gelijk spel opleverde. Roda Sport is blijkbaar op de punten- jacht. Aan spanning heeft het over het algemeen niet ontbro ken, daar 6 wedstrijden met één doelpunt verschil werden be slist. Het afdelingstotaal steeg tot 576. Met 16-9 kwam het Wes ten, tegenover 9-7 voor het Zuiden en 1-2 voor de Oosterlingen, niet het slechtst uit de bus. Sparta behield haar ongeslagen thuisrecord, waardoor de mannen van Joosten hun record van „ongeslagen in uitwed strijden" verspeelden. De uitwedstrijden verlopen voor ons dit seizoen niet ongun stig, met 15 punten uit 10 wedstrijden staan wij hier ook aan de kop in onze afdeling. In afd. B. heeft B.V.V. dit aantal punten echter in negen wedstrijden bereikt. Roda Sport, E.B.O.H. en Vitesse hebben „uit" nog geen zege kunnen boeken. Ongeslagen thuisrecords zijn nog in handen van Sparta, Eindhoven, Elink- wijk en Alkmaar '54, waarvan er op 29 Januari misschien twee kunnen sneuvelen bij de wedstrijden EindhovenSparta en Alk maar '54B.V.V. Aan de topscore van 6 doelpunten verleenden wij onze volle medewerking, terwijl Tilburg, Amsterdam en Breda resp. met 5 en twee maal 4 doelpunten zeer behoorlijk voor de dag kwamen. Met een andere leider, n.l. onze vereniging, is de voorsprong op de demarcatielijn-bezetter tot 8 punten gestegen: Ajax 19 26 42—25 Limburgia 19 18 3136 Het is jammer, dat de stand geen juist beeld geeft van de juiste situatie in de afdelingen. Eindhoven, V.V.V., D.O.S., Am sterdam, Rigtersbleek en E.B.O.H. staan n.l. een wedstrijd ach ter en een spoedig inhalen lijkt mij zeer noodzakelijk. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat 29 Januari een andere gegadigde voor de onzekere negende plaats oplevert in de vorm van Amsterdam of Excelsior. Limburgia heeft haar lot in de thuiswedstrijd tegen Amsterdam zelf in handen. De zwarte schapen, nu in het bezit van een positief doelgemiddelde en op de punten jacht, zullen het de Limburgers zeker lastig maken. V.V.V. en Fortuna '54 bleven onder de 20 tegenpunten en D.O.S. met 21 punten uit 18 wedstrijden, zag haar doelverdediger voor de veertigste maal gepasseerd. Hier staan wel 48 gemaakte goals tegenover, maar de Utrechtenaren zullen met deze defen- siecijfers toch moeite krijgen om de zevende plaats op de rang lijst te behouden. Door ons prima resultaat in Amersfoort zijn wij met 42 doel- <fm/m Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS punten na D.O.S. de productiefste van onze afdeling geworden, met Sparta (39) als gevaarlijkste concurrent. Aan het afde lingsgemiddelde van 32 goals voldoen nu 9 verenigingen. Met een minder gespeelde wedstrijd B.V.V.Willem n? fabriceerde afd. B. hier één doelpunt meer en met een totaal van 655 doelpunten is aan een spoedig inhalen door onze afdeling niet te denken. Ook in deze afdeling is een onduidelijke situatie ontstaan door achterstanden van B.V.V., M.V.V., Schev. Holland Sport en Emma met 1 en Willem II met 2 wedstrijden. G.V.A.V. is hier al enkele weken de kluts kwijt en bezet nu met 20 punten de ne gende plaats, met een achterstand op de leider van 9 punten Elinkwijk 19 29 46—19 G.V.A.V19 20 43—42 Nog meer dan D.O.S. zal G.V.A.V. aan haar kwetsbare ver dediging de volle aandacht moeten schenken om zich op deze (toch al gevaarlijke) plaats te handhaven. Met 2-2 kwam het Oosten, tegenover het Zuiden met 7-4 en ons district met 17-9 tegen de gewoonte in, slecht uit de bus. 11 van de 18 verenigingen voldoen aan het afdelingsgemiddelde van 36. Bij Sittardia met 6, Rapid met 4 doelpunten, vielen de hoogste scores. Inplaats van een stijgende achterstand van de laatste negen op de koplopers, groeien in beide afdelingen de clubs naar el kaar toe, waardoor wij zeker zullen moeten wachten tot ruim twee derde van het programma (liefst allen met gelijk aantal wedstrijden) achter de rug is, om een behoorlijke kijk op de situatie te krijgen. Wilt U zich vast voorbereiden op de vele ver rassingen, die in het zeer interessante programma van 29 Ja nuari in beide afdelingen schuilen. De laatste wedstrijdzondag in Januari heeft buiten twee uit- gooiers in Rotterdam met 8 en in Den Haag met 7 doelpunten geen geweldige productiviteit in onze afdeling getoond. In de zeven overige wedstrijden werden 16 doelpunten gemaakt, zodat het voor U zeer eenvoudig is om het totaal op 31 te bepalen. Een behaald wedstrijdpunt krijgt steeds meer waarde en de „zwakke" helft roert zich steeds meer, 10 punten van de 18 werden door deze groep veroverd, met Roda SportV.V.V. en AjaxRigtersbleek als verrassende uitslagen. Onder dankzegging aan A.D.O. en Excelsior voor hun samen broederlijk gescoorde 10 goals, kwam ons district met 18 stuks lang niet gek voor 4e dag. Het Zuiden met 7 vertegenwoordigers moest met de helft van de Westelijke productiviteit genoegen nemen, terwijl de 2 Oos telijke vertegenwoordigers met 4 doelpunten boven het dagge middelde uitkwamen. De kopgroep van acht, voor zover spelen de tegen clubs uit de lagere regionen, verspeelde 3 van de 4 punten en het was voor V.V.V. geen genoegen om aan het door ons verspeelde punt een tweetal te moeten toevoegen. Bijna 34 doelpunten is het gemiddelde na 29 Januari, waar slechts zeven clubs aan voldoen, vijf van dit septet kunt U bij de eerste acht terugvinden. Na D.O.S. met 50 doelpunten, be zitten wij met 43 de productiefste voorhoede. De Utrechtenaren weten te produceren, maar met hun 42 doelpunten tegen, zullen zij ook in de ogen van hun supportersschare toch geen overdre ven optimisme kunnen verwekken. Slechts vier verenigingen komen boven de 42 tegenpunten uit, waarvan Rigtersbleek met 47 punten de leider is. Fortuna '54, met 18 goals tegen, heeft, op de voet gevolgd door Elinkwijk met 19, het minste aantal tegen punten van alle hoofdklassers. De volgende wedstrijdzondag maken Limburgia en Vitesse een redelijke kans om hun totaal gescoorde doelpunten op of boven de 30 te brengen, iets dat voor H.V.C. en E.B.O.H. nog wel even toekomstmuziek zal blijven. Van de in totaal 607 gescoorde doelpunten volgt hier een speci ficatie: West 311-9, Zuid 235-7, Oost 61-2. Ook in afd. B. bleek het produceren van doelpunten lang niet eenvoudig. Zes vuurlinies kwamen zonder resultaat de kleed kamers weer opzoeken en de bezoekers kwamen alleen in Rot terdam met 6, Utrecht, Schiedam, Enschede en Doetinchem met 4 doelpunten behoorlijk aan hun trek. 29 doelpunten brachten het afdelingtotaal op 684. De staartgroep weerde zich ook hier zeer kranig in de wed-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 8