Alle hens aan dek H. ERBÉf 6 De clubavondcommissie seint: verzocht, op Zaterdagavond 31 Maart in het Ajax-Stadion Wij maken onze leden en donateurs er op attent, dat op deze avond wedstrijden gehouden worden voor de heren, in de vorm van klaverjassen, terwijl de dames de gelegenheid krijgen, on derling uit te maken, wie de „sjoelbakkampioene 1956" van Ajax zal worden. Uw eerste indruk zal misschien zijn, hoe vul je daar een hele avond mee, maar wanneer wij u een kleine toelichting geven, zult u geen bezwaren hebben om de presentielijst te tekenen. Juist mevrouw, wij bedoelen u, juist aan u hebben wij gedacht, toen wij u op de deelnemerslijst van vorig jaar misten. U is een ontzettende liefhebster van dansen, wij hebben dit niet vergeten. Ziehier dan ons programma: 1. Opening 7.30 uur. 2. Aanvang klaverjaswedstrijden 7.35 uur. 3. Aanvang sjoelbakwedstrijden 8 uur. 4. Einde van beide evenementen 10 uur. 5. Dansen van 102 uur, met onderbreking voor prijsuitreiking. De speling tussen de aanvangstijden van het heren- en dames programma, hebben wij speciaal genomen om de dames volop de gelegenheid te geven, geacclimatiseerd aan de start te kun nen verschijnen. Men heeft dan de gelegenheid om met elkaar de fijne kneepjes van dit edele spel nog eens te bespreken en een bepaald systeem van spelen te kunnen kiezen. Wilt u een advies onzerzijds: geen stopper alles op de aanval! Aangezien er geen voetbal is op de eerste Paasdag, behoeft het sluitingsuur u niet te verontrusten, want u kunt heerlijk uitslapen. Vanzelfsprekend stelt onze commissie voor deze wedstrijden diverse prijzen beschikbaar, maar het zou ontzettend leuk zijn, wanneer een ieder een aardig prijsje (liefst in gecamoufleerde verpakking) zou willen meenemen. Wij zijn u hier bijvoorbaat reeds zeer erkentelijk voor, hoe meer zielen hoe meer vreugd, hoe gezelliger het gaat worden, hoe liever het ons is. Mogen wij tevens deze gelegenheid te baat nemen om ons als nieuwe Commissie even voor te stellen. De heer Wiep Volkers moest zich n.l. door ziekte terugtrekken en onze Commissie heeft een kleine uitbreiding ondergaan. Aangenaam!: C. J. la Fleur, A. Zwang, F. Louwaard, A. de Wit, K. W. v. d. Toorren. Een sterke clubgeest doet wonderen! Als u óók komt, zal het nog gezelliger worden. De Clubavondcommissie. Ook wanneer men door een geregeld contact met de vrouw des huizes rekening moet houden met het komend afscheid van een goede en eerlijke vriend, komt een definitief bericht toch nog onverwachts. Na een lang en smartelijk lijden is de oud-voor zitter van onze zustervereniging Volewijckers van ons heengegaan en vele van mijn collega's voorzit ters zullen dit verscheiden ten zeerste betreuren. Het grootste gemis komt natuurlijk voor reke ning van zijn echtgenote en familie en woorden van troost zijn hier zeer zeker op zijn plaats. Moge het mevr. Erbé gelukken, steun te kunnen vinden in de grote sympathie die haar echtgenoot in de loop der jaren, zowel in zaken als sportwereld, alom in den lande heeft mogen ondervinden! M. J. KOOLHAAS, voorz. A.F.C. „Ajax". Als Ajax op reis gaatDe leider - in dit geval voorzitter Koolhaas - heeft het sein „instappen" gegeven LEDEN, DIE 25 JAAR EN LANGER LID VAN AJAX ZIJN tonen de jongere generatie, dat het in onze club zo slecht niet is, om daarin te mogen vertoeven. De lijst van het afgelopen jaar geeft ons een aantal aan, dat de 150 nadert en misschien bij het aanstaande bordjesclubdiner, reeds ver achter zich laat. Het is een kern in onze vereniging, waar onze voorzitter (naar eigen woorden) in eventuele moei lijke tijden, gaarne op teruggrijpt en aan hun mening grote waarde schenkt. Denkt U niet, dat deze leden nooit teleurstel lingen in de een of andere vorm hebben ondervonden, maar hun liefde voor onze vereniging en de clubsfeer waarin zij zijn op gegroeid, deden deze heren nimmer naar de pen grijpen om een bedankje in te dienen. Enkele maanden geleden heeft U op de voorpagina van ons clubblad een foto kunnenaanschouwen, waarbij onze voor zitter zich overgelukkig voelde, tien leden, die reeds een 25- j aren-bordje in hun bezit hadden, het veertig-jaren-bord je te kunnen uitreiken. In alle letters van het alfabet kunt U de namen van leden onzer vereniging terugvinden, die een bordje in hun bezit heb ben. Het lidmaatschap is als het ware een A-Z polis van Blom Van der Aa. Een drietal komt in de loop van dit jaar aan hun 40-jaren- bord toe, maar aangezien 1957 er nog ruim een tiental bijbrengt, is het misschien voor beide partijen prettiger om één en ander aan het einde van 1957 „en masse" alle luister bij te zetten. In de loop van dit jaar heeft één onzer leden er zelfs „een halve eeuw" opzitten en ik hoop U t.z.t. hier via een interview nader van op de hoogte te stellen. C. E. de V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 6