Jabo-cli room AJAX-VAMI 2*2 Quellijnstraat 98 - 100. Telefoon 790018, J. Bieshaar VAM I Restaurant - Lunchroom Autoverhuur en Rijschool Qg iofeC## 13 schoenen gingen uit en een paar oude aan de voeten. Dit ge beurde achter de goal, want een kleedkamer was er natuurlijk niet. Vrienden pasten op onze spullen. Na enige minuten doel- schieten, floot de scheidsrechter en kon de strijd beginnen. Rond om het veld dromde het publiek en daar achter stonden de be kende ijskarretjes. Het spel ging gelijk op, waarbij het opviel, dat D.E.C. de hoogte opzocht en met open spel aan doelpunten trachtte te komen. Wij speelden de bal meer langs de grond. We hadden afgesproken, dat de middenspelers niet te veel naar voren zouden gaan en dat de bal zo vlug mogelijk moest worden afgegeven. Er zal ongeveer 25 minuten zijn gespeeld, toen onze linksbuiten de bal snel opbracht. Hij zette de knikker goed voor het doel, waar ik hem te pakken kreeg. Onmiddellijk zond ik de bal naar mijn broer Joop, die het ronde ding direct retourneer de en laat ik hem nu netjes in de hoek van het doel plaatsen. U begrijpt, we gingen met z'n allen de lucht in. Een reuze doel punt tegen die grote kerels. D.E.C. nam dat. natuurlijk niet. Onze tegenstanders pakten flink aan en het duurde niet lang, of de eerste harde punter van lange Bart dreunde tegen de lat. De bal werd echter weggewerkt. Tegen het einde van de eerste helft was D.E.C. iets sterker en wist Bul Spanning met een enorm hard schot gelijk te maken. Ik heb U al verteld van de ijskarretjes, die rond het veld stonden. Eén van de bekendste ijskarbazen was Bram. Zijn roomijs was een tractatie. We lieten tijdens de rust zijn ,,Spat- sies" niet onaangeroerd. Gezien de stand van de score (11) smaakten ze meer dan best. Voor de jongeren is het misschien wel aardig om te vertellen, wat een ,,spatsie" is, n.l. twee boter koeken en daar tussen roomijs. Prima, prima, voordrie centen. Voor de aanvang van de tweede helft spraken we af, ons geheel te geven en vooral niet te pingelen (Zeg, Fons, jullie hadden er in de oertijd al aardig kijk op. Red.). D.E.C. pakte na de rust geweldig aan en de scheidsrechter zag zich genood zaakt enige vrije schoppen uit te delen wegens ruw spel van D.E.C. (Toen ook al? Red.) Het spel bleef echter gelijk opgaan, maar geen van beide partijen zag kans om de verdediging te verslaan. Nadat onze tegenstanders enige hoekschoppen had den genomen, die niets opleverden, wist onze rechtsbuiten er met de bal vandoor te gaan. Zijn voorzet was te hoog voor ons binnentrio, maar precies op maat voor onze linksbuiten, die een prachtig doelpunt scoorde. Enorme vreugde bij ons en bij het publiek, dat sterk met ons meeleefde. D.E.C. is toen nog feller gaan spelen, maar de scheidsrechter liet zich niet van zijn stuk brengen. Toch was het goed te zien, dat onze tegenstanders ouder en krachtiger waren, waartegenover stond, dat wg beter voetbalden. Een kwartier voor het einde maakte D.E.C. met een goed doelpunt gelijk. Voor ons natuurlijk een teleurstelling, maar met een gelijk spel zouden we al dik tevreden zijn. De tanden gingen op elkaar en het werd vasthouden geblazen. D.E.C. zette alles op alles, de hele ploeg trok naar voren en alleen de achterhoede bleef op haar post. Het zag er donker voor ons uit, maar plotseling kreeg ik de bal te pakken, bracht hem snel op en centerde naar mijn broer. Joop liep langs de Voor Uw Ghroomwerk Wat AJAX is voor de Meer (Een gezellig stadion) Is de Y.A.M.I. voor de Kalverstraat (Een gezellige lunchroom) Kalverstraat 171 - Telefoon 45027 PACHTER VAN DE AJAX-BUFFETTEN backs en nummer drie was geboren. Mensenkinderen wat een feest. De hele tent de lucht in. Nog zes minuten te spelen. Een ieder van ons dekte een mannetje en er was geen doorkomen meer aan. Toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf, hadden we gewonnen. Gewonnen met 32. Een wedstrijd om nooit te vergeten. U hebt dit misschien wel bemerkt, want de strijd zit nog zo goed in mijn geheugen, dat ik het feest nog gemakkelijk kan navertellen. Na afloop van de match gingen de doelpalen en hoekvlaggen op de schouders van de D.E.C.-ers en in optocht trokken zij naar hun kleedkamer in de Frans Halsstraat. Wij werden uitgenodigd om mee te gaan en men tracteerde ons op een kogelflesje en een zeebeschuit. Dat vonden we natuurlijk geweldig en zeer sportief. Een volgende keer vertel ik U over ons intreden bij Ajax. FONS PELSER. Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Alle wagens van 1955 en 1956 Verzekering: All Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag Wppl^piriHp Zaterdag 13 uur tot w eekeinae Maandagmorgen 8 UUr 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. „12.50,, „0.06 19.- „0.06 70. „0.06 135.— „0.06 f 13.— en f 0.06 p. km. 15.— „„0.06 22.- 0.06 85.- 0.06 „165.— „„0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K.N.A.C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 13