Productiviteit-cijfers SPORT Goede prestaties („HALFWEG") De eerste wedstrijdzondag in 1956 zit er weer op en de ge bruikelijke stagnaties, die meestal in Januari komen, hebben zich nu ook weer voorgedaan. In beide afdelingen gingen twee wedstrijden niet door. In productiviteit deden beide afdelingen niet veel voor elkaar onder, n.l. A 29 en B 28, waardoor afd. B de 600 dicht benadert, n.l. 593, terwijl onze afdeling met 533 genoegen moet nemen. De situatie in afdeling A blijft uiterst gevaarlijk, de voor sprong van de twee leiders op de bezetter van de demarcatielijn bedraagt slechts 5 punten: Fortuna '54 17 23 33—15 Ajax 17 23 3625 no. 9 Limburgia 17 18 3033 Voor de eerstvolgende Zondag blijft Limburgia bij eventueel verlies nog rustig op deze minder begeerde plaats staan, aan gezien de voorsprong op no. 10 en 11 nog 3 punten bedraagt. Zowel onze Zuiderburen als onze Oostelijke vrienden voldeden aan het daggemiddelde van bijna 2 (29/16) en met 15/8 hield het Westen gelijke tred. Excelsior kwam in het nieuwe jaar met 4 goals voor de dag, waardoor in tegenstelling met afd. B, niemand in onze afdeling onder de 20 gemaakte doelpunten blijft. Emma en E.D.O. noteren n.l. 16 en 17. Er komt enige lijn in de competitiestandr de acht best ge plaatsten bezitten een positief doelgemiddelde, A.D.O. (10) blijft met 2828 in balans en de overigen moeten het met een negatief doelsaldo stellen. Wat tegenpunten betreft, blijven Fortuna (15) en V.V.V. (18) onder de twintig, zes anderen onder de 30, acht onder de 40 en zijn Roda Sport met 40 en Rigtersbleek met 45 de record houders. Met 46 goals uit 16 wedstrijden blijft D.O.S. in onze afdeling aan de kop van de scorelijst staan, maar Enschede blijft met 53 de bollebof. In het Zuiden was het een schuttersfeest bij Lim burgiaSparta met 8 goals en de enige concurrentie kwam van de buurman, n.l. bij Roda SportVitesse met 6 goals. Afd. B deed het voor haar doen kalmpjes aan, de prominenten behaalden de punten en misschien is de 51 overwinning van Feijenoord op G.V.A.V. buiten veler verwachting geweest. En schede wist het met 61 nog beter en de vier Zuidelijke clubs kwamen er met 6 doelpunten maar karig af. Steeds meer blijkt het, hoe moeilijk het is om uit Alkmaar de terugreis met 2 punten te aanvaarden. De 32 overwinning op zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurhaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater P.S.V. bezorgde de kaasstadbewoners een positief doelgemid delde 26—25. Buiten de twee reeds gememoreerde clubs met de minste goals van alle hoofdklassers, heeft Alkmaar slechts gezelschap van drie clubs, die onder de 30 tegenpunten blijven, zeven heb ben de 40 en vier de 50 nog niet bereikt. De twaalf best ge plaatsten zijn in het bezit van een positief doelgemiddelde. Van de grotere productiviteit in deze afdeling heeft Volewijckers wel het meest te lijden (62 doelpunten tegen). Als drager van de rode lantaarn met 3 punten tegenover de collega in onze afdeling met 11, komt het verschil tussen de nummers 1 en 18 wel heel erg naar voren. Afdeling A 23—11, afdeling B 26—3. „Halfweg" staat voor beide afdelingen echter vast, dat voor lopig geen enkele club zich hoofdklasser mag noemen, zo lang het puntenaantal de 40 niet nadert. Voor 15 Januari staat in onze afdeling slechts één wedstrijd van de acht hooggeplaatsten op het programma, n.l. D.O.S.V.V.V., maar in de andere wed strijden schuilen vele verrassingen. Afdeling B verkeert met AlkmaarM.V.V. in dezelfde om standigheden en ook hier schuilen in de overige wedstrijden addertjes onder het gras. De eerste helft zit er, op een, enkele wedstrijd na, ongeveer op en in beide afdelingen zijn enkele bijzondere feiten te constateren. Volewijckers heeft voor eigen publiek nog geen wedstrijd ge wonnen, Amsterdam en E.D.O. hebben thuis nog geen enkele wedstrijd gelijk gespeeld, Sparta, Eindhoven, Elinkwijk, Rapid J.C. en Alkmaar nog geen thuiswedstrijd verloren. Wat de uitwedstrijden betreft, hebben Roda Sport, E.B.O.H. en Vitesse er nog geen enkele kunnen winnen, behaalden Vole wijckers, Sittardia en Rigtersbleek geen gelijke spelen, terwijl Fortuna geen wedstrijd op vreemd terrein verloor en in 8 dezer wedstrijden slechts twee doelpunten tegen zich zag scoren. Het was op 15 Januari bij de 18 wedstrijden lang niet overal „achttien" en in beide hoofdklasse-afdelingen kwamen vele clubs tot de ontdekking, dat de strijd nu pas gaat ontbranden en het behalen van punten geen eenvoudige opgaven met zich medebrengt. Ik memoreerde U na de vorige wedstrijdzondag D.O.S. V.V.V. als de wedstrijd in onze afdeling. De 10 bewijst dit reeds voldoende en ik hield rekening met vele verrassingen in de andere wedstrijden. Naar mijn mening waren deze verrassingen volop aanwezig bij StormvogelsAmsterdam, Roda Sport Sparta, korter gezegd buiten LimburgiaN.A.C. en Excelsior Rigtersbleek bij het resterende gedeelte. De goals waren erg duur, achttien clubs, zeventien doelpun ten, vier gelijke spelen en vijf wedstrijden met één goal verschil. Rigtersbleek hield de eer van het Oosten met één doelpunt op, het Westen fabriceerde acht doelpunten met haar 9 en het Zuiden hetzelfde aantal met haar 7 vertegenwoordigers. De „topscores" vielen in het Zuiden, bij Roda Sport 5 en bij Limburgia mét 3 goals. Vijf en een half honderd doelpunten staan nu op naam van afd. A. De voorsprong van leider Fortuna op de bezetter van de plaats op de demarcatielijn is gestegen van vijf tot zeven punten: Fortuna '54 18 25 34—15 Limburgia 18 18 3135 Het zou helemaal niet vreemd zijn, indien Limburgia volgende week stuivertje moest wisselen met A.D.O., dat volop aan de puntenrace meedoet. Eén winst voor de Hagenaars en een ver lies voor de Limburgers, zou voor Timmermans en zijn mannen in verband met een beter doelgemiddelde voldoende zijn. De acht bezitters van een positief doelgemiddelde kregen geen aanmelding van nieuwe leden en A.D.O. blijft de stand precies in balans houden 2929. Fortuna maakt een mooie kans om na a.s. Zondag nog de enige! club in onze afdeling te worden, die onder de 20 tegenpunten blijft, of V.V.V. zou geen enkel tegenpunt moeten toestaan in de thuiswedstrijd tegen Limburgia. Volgens het totaal is het gemiddelde per club 30 goals. Dis- trictsgewijze is er niet veel verschil. Z. 217/7, W. 277/9, O. 56/2. Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 6