4 Zondag 22 Januari. Is me dat even wat? H.V.C.Ajax 06! Alsof je een emmer omkeert! „Ajax mag het ditmaal tegen H.V.C. proberen," schreef de sportredacteur van ons lijfblad. „De Amsterdammers zullen feller moeten zijn dan in de strijd tegen N.O.A.D. Eerst dè,n is de kans op een overwinning aanwezig." We hadden dus een kansje. Achteraf bleek het een reuze kans. Van Dijk en zijn mannen hebben de kans gegrepen. En hoe! Nu hadden ze nog een appeltje met de Amersfoorters te schillen. Thuis had de heer Heynen driemaal de bal achter onze Eddy gedeponeerd en aangezien er twee knikkers langs zijn bloedeigen doelman waren gevlogen, was Amersfoort met het zoet der overwinning de nieuwe week ingegaan. Die nederlaag moest dus uitgevlakt worden. Piet v. d. Kuil begon er al rap aan te vegen. Een wap- perbal van kleine Piet trof doel. Over pech had hij niet te kla gen. Michels gaf met doelpunt nummer twee een vrij veld schonk hem de gelegenheid meer tekening aan de score. Piet de tweede (Ouderland) voelde iets voor een veilige haven en kopte toen maar nummer drie in het touwwerk. Het was niet slecht bekeken van onze outside right, want de orkaan zou na de rust aan Amersfoort medewerking verlenen. Er is niet veel van terecht gekomen. Een goed doelpunt van Van der Kuil (later scoorde Piet er nog twee) ontnam de H.V.C.-ers alle illusies. Het laatste kwartier waren zij er finaal uit. Zo staan we dan met 26 punten alleen aan de kop van de ranglijst en gezien het vertoonde spel te Amersfoort als er zo dik wordt gewonnen is het logisch, dat de ploeg goed heeft gespeeld ziet het er naar uit, dat we blijven „mee-eten". Enige weken geleden te Velsen Stormvogels leek het er op, of onze mannen het goede pad gingen verlaten. Daar, dichtbij de bran ding van onze blonde kust, heeft zeventig minuten lang de dreiging van een nederlaag boven de hoofden van captain Van Dijk en zijn makkers gehangen. De Stormpieten, zoals altijd zwaar gebrand ons team naar een nederlaag te spelen, waren dank zij goed en snel spel naar een voorsprong geklommen, die niet meer te nivelleren scheen. Onze achterhoede, in vele hete voetbalgevechten overeind gebleven, had tweemaal moeten ca pituleren. Zelfs had de achterstand groter kunnen zijn. Eén van de vogels, op onbegrijpelijke manier door onze defensie gerukt, kreeg de kans der kansen. Onbeheerst schieten gaf Eddy ge legenheid de bal nog even aan te raken, waardoor we op won derbaarlijke manier aan een doelpunt ontkwamen. Het geluk is met de moedigen en dus grepen onze mannen moedig het geluk. Het ging stormen voor het doel van de Vogels. Die zijn op het gebied van windvlagen wel iets gewend, maar de beukende Ajax-voorhoede 't was alles of niets knaagde sterk aan hun moreel. Te sterk! Een listig boogballetje van Ajax' aan voerder, gevolgd door een schot van Den Edel, sloeg niet alleen de doel verdediger, maar ook de IJmuider ploeg. Uit het lood! Weg was de zekerheid! Ajax ging door. Zelfs Bijker een ziedend schot van hem had reeds de paal getroffen trok naar voren. Het bracht succes. Een kopbal van hem kwam bij Bakker terecht. Klaas voelt ook iets voor kopballen. Zijn hoofd ging onder de bal en de stand was gelijk. De laatste minuten leefde de Stormvogels-familie in angst en vrees. Een dreunende kop bal weer van Klaas trof de onderkant van de deklat. Geen goal. Met 22 kwam dus het einde. Iedereen en allemaal te vreden! We waren een puntje rijker. Het had niets kunnen zijn! In Tilburg hadden we gewonnen, 't Was wel bescheiden ge weest (01), maar goed, het was in het begin van de competitie en dus meegenomen. Thuis, N.O.A.D. draaide nogal stroef, kon den we vermoedelijk wel weer rekenen op twee punten. Het is niet precies uitgekomen. Eén punt hielden we aan de spannende en sportieve match over. De Tilburgers hadden op één punt ge hoopt (in stilte op twee), kregen dus hun zin en laten we erbij vertellen, verdiend. De blauw-gelen hebben er voor gevochten. Rinus Michels met de achterhoede der Tilburgers in duel AJAX-N.O.A.D.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 4