Dïerdorp Kalker's Erkende Bonds-Auto-Rijschool Modemagazijnen N.V. Prijs per voi lesuur 1 6m— 3 onze club bij het bestuur van deze vereniging in trek gebleven. In 1913 werd de heer J. M. Gilissen uitverkoren. Hij was de laatste Ajacied, die voor het uitbreken van de eerste wereld brand het witte shirt met de zwaluw aantrok. Kort na de oorlog zijn er vele Ajax-Zwaluwen op het nest neergestreken. Couton, Hordijk, Delsen, Gupffert, De Boer, De Kruyff, Terwee, Brok- mann, Addicks, De Natris, Martens, Van Kol, Anderiesen, Schetters etc. Precies weten we het ook niet meer, we hebben maar een greep gedaan, dus als er iemand niet is vermeld, dan geen ingezonden stukken s.v.p.! Mocht een oude-zwaluw of een oud-zwaluw iets aardigs over die fladder-tijd hierbij denken wij aan de matches tegen Les Diables Rouges in België te vertellen hebben, dan graag. Het clubblad is toch immers de spreektrompet voor alle Ajacieden. Hallo! Waarom we U dit verhaal eigenlijk vertellen? Nou, dat zit zo! De Zwaluwen moesten een nieuwe voorzitter hebben. Onze grote baas was al jarenlang vice-president. U voelt waar we heen gaan. Om het kort te maken: Marius zwaait voortaan in het Zwaluwennest met de hamer. Zijn eerste zwaai sloeg een dagretourtje naar België vast. De verbroken verbindingen met de Rode Duivels moeten worden gerepareerd. Dat lukt natuur lijk. Die duvelse Duivels eten ook graag eens per jaar Hollandse stamppot. Awel! Ende avond van Mardis Gras, te Brussel, moet ook lollig zijn. Laten we wel wezen! Verder gaan we sterke Zwaluw-elftallen formeren, met een sloot Ajacieden op de voorgrond. Jongens, er zal gepoetst moeten worden om aan bod te komen. Doen jullie je best! Maar alle pret buitenspel! Marius, onze hartelijke felicitaties met deze ere-baan, waaraan, volgens je eigen woorden, weinig werk is verbonden en die niets te maken heeft met je plan om bij ons de hamer neer te leggen. Wat zeggen ze in het Zuiden ook weer? O ja, „en ge gleuft 't", wat dat neerleggen van die Ajax-hamer betreft! Wij niet. Van de heer Wubs, onze voetbalrelatie uit Winschoten (W.V.V.), ontvingen we weer eens een levensteken. Hij schreef ons o.a.: „Begin November ben ik in Amsterdam geweest, waar ik Ajax bezig zag tegen „Amsterdam" en D.W.S. Van het spel Uwer knapen ben ik wel wat geschrokken, maar nu gaat het weer goed en 't schijnt, dat lucky Ajax toch nog kampioen wordt. (Zo, zo!) W.V.V. zag ik nog niet spelen, de semi-profs geregeld. Ik geloof niet, dat we een stap verder zijn gekomen tot dusver. Een gave ploeg, die het predicaat „hoofdklasser" verdiende, was er dit seizoen nog niet bij. Verder zag ik Partisan uit Belgrado spelen. Heus, dat was voetbal, wat op het Ooster park door de Titoïsten tegen G.V.A.V. werd vertoond. Waarom moeten Nederlanders slechter spelen dan Joego-Slaven Ik meen, dat we het beter moeten kunnen in ons dicht bevolkte landje, maar 80 semi-profclubs moeten eerst vervangen worden door tien -profclubs. Aangezien „Wijzen" echter niet uit het Noorden plegen te komen, zal men deze mening wel schouder ophalend horen verkondigen. Met het Noordelijk voetbal gaat het mis. Leeuwarden heeft een kans zich in de le klasse te handhaven, ja, zelfs op het kampioenschap en ook G.V.A.V. doet het goed, al vrees ik, dat de technische kwaliteiten juist niet voldoende zullen zijn voor plaats acht. De rest gaat weer degraderen. Be Quick en Heerenveen moeten wel zwaar boeten voor hun onbezonnen daden. W.V.V. bestaat dit jaar 60 jaar. Vermoedelijk wordt een in ternationaal jeugd-tournooi georganiseerd. Is het ook mogelijk, dat een Ajax-jeugdgroep deelneemt Ik weet, dat de duiten bij het betaalde voetbal een voorname rol spelen, maar het deel nemen aan jeugdtournooien zal toch wel gehandhaafd blijven, meen ik. En dan kan men beslist wel eens weer naar Winscho ten komen. Zo slecht spelen onze jongens niet, dat ze gemak kelijk onder de voet te lopen zijn. Voor een paar flinke Duitse tegenstanders kunnen we bovendien wel zorgen." Tot zover de heer Wubs. Wat het spel van onze knapen betreft, och, dat loopt wel los, maar kampioenHet meest interesseert ons „de bovenste acht". Waarom Joego-Slaven beter spelen? Wat weten wij van de voetbal-aangelegenheden in het land van de heer Tito? Naar onze bescheiden mening niet zo heel veel. Ver voor de oorlog speelden de Joego-Slaven al goed voetbal en gezien het spel, dat zij nu op de grasmat leggen, hebben ze daar in de buurt van Belgrado beslist niet geslapen. Over enige jaren eten onze „hoofdklassers" de Joego-ers misschien met bal en al op. Of niet natuurlijk! Dat jeugdtournooi te Winschoten; we weten uit ervaring, dat het daar in het hoge Noorden best uit te hou den is, de gastvrijheid overweldigend, maar met een Ajax-ploeg naar W.V.VDe heer Muller zal het in ieder geval met het bestuur bespreken. Wie weet! De heer Jef Mermans, de bekende centreforward van Ander- lecht, is door zijn club geschorst. Niet zo heel erg lang. Dure personen hebben altijd een streep voor. Waarom de heer Mer mans gestraft is Wel vermoedelijk vertellen we niets nieuws hij zat met Oudejaarsavond liever thuis, dan met zijn club makkers ergens in een andere stad geconcentreerd oliebollen te eten. Nieuwjaarsdag lag er een zware karwei te wachten en dus moest er geconcentreerd, of gemediteerd, of hoe noemt men dat allemaal, worden. Jef bleef liever thuis. Misschien was er warme punch of iets, dat lekker bruistEerlijk, we kunnen Jef geen ongelijk geven. Wie gaat er nu de laatste dag van het jaar met z'n club op stap? Natuurlijk, orde en regel moeten er zijn, maar we hebben meer waardering voor het standpunt van de leiding van onze grote K.N.V.B. Op oudejaarsavond de voet ballers aan de huiselijke haard en de eerste dag van het jaar de ballen in het hok. Lui, we gaan er weer uit. Onze medewerkers vooral die van de jaarvergadering staan te dringen om ook iets te zeg gen. U ziet het wel aan de dikte van dit blad. BROWN. Sinds 1876 Speciale afdeling maatkleding en Tropenuitrustingen Amsterdam, Kalverstraat 100-106 's-Gravenhage, Passage 8-10 Gedipl. Instr. ito 2e Jac. van Campenstraat 99, Tel. 94439 Schipperstraat 8, Tel. 46645 Weteringschans 185-223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Kantoor- en Bedrijfsmeubelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1956 | | pagina 3