Broodje Zuidelijke visie op de wedstrijd Fortuna '54-Ajax Sportblad Marathon, 5 December 1955 van Kootje Autoverhuur en Rijschool GloB©" 9 AJAX WON SPANNENDE ONTMOETING. Fortuna miste na rust kans op gelijkmaker: 12. (Van onze redacteur Gerrit Gommans.) LUTTERADE, Zondag. Het „Poen-poen"-lied uit de (mislukte) Parelfilm, dat na afloop van dit treffen uit de luid sprekers schalde, heeft de grote Fortuna-familie geenszins vrolijk in de oren geklonken. Immers: toen scheidsrechter Ausem het sein tot inrukken gaf, hadden de 1500 Ajax-suppor- ters, die deel uitmaakten van het 12.000 man sterke legioen rond de lijnen, alle reden om flink uitgelaten te zijn en uitbun dig met rood-witte vlaggen te zwaaien. Ajax won deze wed kamp. En: de hoofdstedelingen technisch beter dan de elf van Joosten, die de ranglijst aanvoerden grepen de zege in de eerste helft, toen zij overal en de Fortuna-jongens bijkans ner gens waren. Dank zij een behoorlijke hoeveelheid geluk, een onverbloemde langzaamaan-actie en een practisch erbarmelijke schotloosheid in de Fortuna-gelederen, hadden de mannen van aanvoerder Van Dijk stand kunnen houden en de vóór de rust verworven 12 voorsprong kunnen bewaren. Alle doelpunten vielen in de eerste speelhelft. Na de doelwisseling heeft Fortuna 'm anders flink van katoen gegeven. Alle acties het spel werd jammer genoeg niet vol doende opengegooid strandden evenwel bijna steeds in het centrum van het Ajax-achterland. De beste man uit de Fortuna- aanval? Bart Carlier, die het eerste doelpunt van de wedstrijd scoorde en die ook daarna bijna steeds de enige was, die de Ajax-defensie ernstig kon verontrusten. Carlier werd echter naar onze smaak te weinig in de aanval betrokken. In het begin van deze ontmoeting had het er alle schijn van, dat Ajax een kwade pijp ging roken. Met fris spel trok de thuis club ten aanval en de Ajacieden dienden zich behoorlijk in te spannen om het juiste antwoord te vinden. Nadat Appel op een mooie pass en gehinderd door twee ver dedigers een mooie kans had gekregen (en gemist), bleek For tuna het weldra te mooi te willen doen. Er werd lekker getik takt, maar met dit korte spel werd uiteraard geen resultaat bereikt. In de 14e minuut dan gaf Angenent een pass naar Carlier. Deze laatste bedacht zich geen moment: ineens knalde hij van links de bal in de rechterbenedenhoek langs Pieters Graafland (10). Nog even duurde het Fortuna-overwicht, maar toen kwam Ajax resoluut aan bod. Het leek alsof de Ajax-mensen een injectie met „zuidelijk enthousiasme" hadden gekregen. Dit wel zeer in tegenstelling tot de thuisclub, waar men voort ging met op z'n pantoffels te spelen. Weldra rammelde het in de Fortuna-defensie als een Zwarte-Piet-ketting. In de 23e minuut gaf rechtsbuiten Ouder- land een voorzet. De Fortunaverdediging weifelde met ingrij pen en nadat De Munck de bal nog half had kunnen raken, dook plots midvoor Den Edel op uit een wirwar van spelers. De tik die hij gaf was raak: 11. Nauwelijks één minuut later nam de Fortuna-verdediging andermaal een afwachtende houding aan. Panter De Munck verliet zijn kooi om zijn prooi te bespringen, maar de bal was reeds van Bakker's voet vertrokken (12). Nog steeds bleef de druk van Ajax (ontstaan uit vlotte com binaties) aanhouden. In de 3Óe minuut had Michels een opening gevonden. Pieneman, die de Ajacied was gevolgd, wist in arren moede niets beters te doen dan Michels aan de trui te trekken, hetgeen voor de Amsterdammer echter geen bezwaar was om de bal toch langs De Munck te knallen. Ausem wees echter niet naar het middenveld, (zijn fluit was in het tumult niet te horen geweest), doch gaf een vrije trap vóór Fortuna, waaruit dus geconcludeerd kon worden, dat hij een andere overtreding had geconstateerd. Tot rust bleef het verder Ajax wat de klok sloeg. Een schijnbaar herboren Fortuna betrad hierna weer het veld. Fel werd van leer getrokken om de achterstand weg te werken. Nadat De Munck de bal voor de voeten van Den Edel had moe ten wegtrappen en een kopbal van Ouderland met al zijn talen ten onschadelijk had gemaakt, marcheerde het plots beter in de Fortuna-gelederen. Een aanval leverde notabene drie hoekschoppen, een onge looflijk portie spanning en sensatie, maar géén goal op. Maar Fortuna bleef terugkomen. Hofman miste de kans van deze 4e December en had alle reden om zich naar het hoofd te grij pen. Carlier trof met een ziedend schot de onderkant van de lat, waarna de bal weer rustig in het veld sprongDe rest van de schoten en kopballen Zij gingen naast, over of kwamen in de grijpgrage handen van Pieters Graafland. De intussen toch wel naar onze mening verdiende gelijkmaker bleef Fortuna aldus onthouden Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513 Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel - Chevrolet Alle wagens van 1955 Verzekering: All Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 Opel '55 Chevrolet '55 Per dag Weekeinde Zaterdag 12 uur tot w eeKeinue Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen f 10.— en f 0.06 p. km. 16. 0.06 65.- „0.06 „125.- „0.06 f 11.50enf 0.06 p. km. 18.- „0.06 75.- „„0.06 145.— 0.06 t 20.—en f 0.10 p. km. 35.- „0.10 „130.- „0.10 „250. „0.10 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9