Some nonsenses Some senses bonthuis „DE BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS and A. F. STRIKKERS 8 Met belangstelling heb ik naar het door* de redactie aange kondigde antwoord op een vorig artikel van mij zitten uit kijken. Ik vind antwoorden prettig, het geeft de kans om „aan te haken" en als beide partijen van goede wil zijn, kan er veel goeds uit komen. Destijds met mijn vriend Brown heeft het weinig positiefs opgeleverd; Frits vertegenwoordigde in zijn mening zeker de massa en wat meer zegt in ieder geval de leiding van ons voetbalwereldje, ik stond meer of minder als outsider. Het was toen de tijd van „weet hij veel", of „het is toch maar een strovuurtje", of „het kan in ons land nu eenmaal niet", men schreef toen nog brochures en ging met de hoed rond om betaald voetbal te bestrijden. Jammer, oorlog geeft puinhopen, en die komen er straks. Ik ben geen helderziende, tracht de dingen alleen normaal te zien. Jan Koomen heeft absoluut gelijk, er is geen semi-beroepsvoetbal, wat kort ge leden met een paar tientjes mogelijk was geweest, kost nu burgermans-inkomens, er zijn nu zeker al spelers, die op Zon dagmiddag meer verdienen dan de gehele week bij hun baas, er hebben zich nu reeds gevallen voorgedaan, dat spelers met hun premies meer dan 100.per week halen. Ajax zal er niet slecht bij varen, ik ben er van overtuigd, dat onze ploeg onder de deskundige leiding, zich dit jaar in de top zal hand haven, en het spannende verloop geeft onze penningmeester een grote zekerheid van goed gevulde tribunes. Ik heb reeds meermalen geschreven, dat er klappen zullen vallen, en ik ben er zeker van, dat over één, misschien twee jaren, verschillende clubs voor een bankroet zullen komen te staan. Ieder recht geaard sportman zal dit betreuren, het vaststellen van de schuld zal dan echter geen doel meer hebben, het zal my be nieuwen of de zaaiers van de wind dan nog bereid zullen zijn de storm te oogsten. Overigens beloofde Jan Koomen mij, op enige passages terug te komen, en hoewel hij uit het bovenstaande kan zien, dat ik het in grote trekken met hem eens ben, kan ik uit zijn artikel toch met de beste wil niet meer halen dan de bespreking over één enkele passage, n.l. over „candidaats bespreking". Aller eerst dan, Jan, zie ik niet in waarom „geld verdienen" niet mogelijk is met een blij-lachend en optimistisch gezicht, als het een beetje loopt (en daar gaat het toch om) zou ik zeggen in tegendeel. Verder meen ik uit Jan zijn artikel te moeten distilleren, dat hij het in grote trekken wel met mij eens is, doch dat hij de tijd daartoe nog niet rijp acht. Daar bem ik het nu niet mee eens, meer dan ooit heeft men thans de beste leiders nodig. Het is beslist niet nodig om te wachten of de K.N.V.B. misschien weer eens een deurtje open zet, en een bestuurslid zijn vrije tijd niet meer „con amore" beschikbaar hoeft te stellen. Men kent de voorwaarden, men stelt zich beschikbaar en op ons rust dan de plicht het beste van het beste te kiezen. Een absolute wetenschap betreffende de capaciteiten van toekom stige bestuurders (speciaal wat nieuwe candidaten betreft) is een allereerste vereiste, wat is dus meer voor de hand liggend dan een juiste voorlichting? Als wij beweren, dat de tijd nog niet rijp is, geven wij toe dat de mogelijkheid tot een betere keuze aanwezig is, nu Jan, wat let ons dan om zo spoedig mo gelijk „het neusje van de zalm" aan te stellen? Nee, al is het dan misschien niet eenvoudig het pro voor mijn stelling aan te tonen, het contra te bewijzen lijkt mij nog veel moeilijker. Dat wij ons echter over mijn bovenstaande suggesties op het moment erg druk behoeven te maken, is gelukkig niet nood zakelijk. De successen van ons eerste elftal tonen duidelijk aan, dat bestuur en spelers in prima conditie zijn en nogmaals durf ik beweren, Ajax speelt volgend seizoen in de Ere-divisie. Laten Roef, Gerrit en Jan zich nu niet bezorgd maken, dat ik dit aan de spelers zal vertellen, het blijft voorlopig nog onder ons. Kapitein Marius heeft het op de laatste vergadering duide lijk gezegd, „de voetbalpool komt er". Ik ben er erg blij mee; niet, dat ik ook maar enig interesse voor die pool heb, maar het geeft mij zo het vertrouwen, dat ons volk steeds mondiger gaat worden, verbeeld je even, dat je van het geld, dat na af- 0 trek van belasting overblijft, zo maar een paar dubbeltjes per week mag uitgeven. Zekerheid is er echter nog niet, en wie deze affaire straks gaat beheren, is dus ook nog niet bekend, wel hoorde ik vertellen, dat er een paar groepen van particu lieren geheel klaar zouden zijn om direct met een eventuele pool te starten, deze heren zullen m.i. echter nog wel een beetje in de wachtkamer kunnen blijven. De K.N.V.B. wil t.z.t. ook niet achterblijven en heeft al een studie-commissie in het leven geroepen, die een beetje in het buitenland gaat rondneuzen. Drommels jammer, dat ik vroeger nooit interesse voor commissies heb gehad, daar zit toch heus wel wat in, straks vinden ze in Brazilië een binnenbol uit, met het tuitje aan de andere kant, en de volgende studiecommissie kan weer uitrukken. Voorwaar een pracht betrekking. We leven momenteel in de wereld van stunts en stuntjes. Cees de Lange, nu voor de verandering eens middenvoor bij Hilversum, in zulke dingen zit bij de hedendaagse dure voet- bal-huishouding beslist brood, ik wilde al voorstellen om vol gende week Opa Schram bij ons op te stellenmaar nu is er bericht gekomen, dat het niet meer mag. Jammer, er zaten zo veel mogelijkheden in. Met het damesvoetbal is het al precies het zelfde, voorwed strijden mogen ze niet meer spelen, gelukkig is er nog geen verbod om ze na de wedstrijd iets te laten doen, hoewel ik dit laatste mede met het oog op de duisternis veel gevaarlijker vind. Zo langzamerhand wordt alles verboden, het is maar geluk kig, dat er voorlopig nog niets op tegen is om scheidsrechters uit een helicoptere op het veld te laten zakken. Over stuntjes gesproken. JAMES. Moderniseren Bontbewaring Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 8