Reisbureau Maarse Kroon Café „Populair" Reguliersbreeslraal 51, lel. 31996 Amslerdam-C. voor Uw uitwedstrijden in Europa 1 de terreinknecht na afloop van zo'n wedstrijd de nodige kuilen moest opvullen. De nu nog in functie zijnde secretaris van „de Meer", de heer Spaans, met zijn gewicht van 270 pond, liet altijd zeer duidelijke sporen na. De vloeren van het kleedlokaal waren natuurlijk extra voorzien. Een wedstrijd van de „Cent kilo's" behoorde tot de evenemen ten der hoofdstad en Polygoon legde een en ander op de film vast. In 1938 speelde hij zijn laatste wedstrijd met deze speciaal gebouwde vrienden. Anderen namen het werk over, maar na 2 jaar was alles verdwenen en de vordering op de damesvoetbal club, die nog huur verschuldigd is, heeft hij maar afgeschre ven. Zo, hier heb je dan mijn voetbalervaringen, klonk het en de vrouw des huizes, heftig door eczeem geplaagd, had er maar weinig aan behoeven toe te voegen. Ja, en dan heb ik voor drie verenigingen speciale voorliefde, waren de eerste woorden van een volgende lawine: Ajax bewonder ik; Van A.F.C. houd ik; Van V.V.A. heb ik de beste jeugdherinneringen. De bewondering voor onze club dateert vanaf Jack Reynolds en gaat verder speciaal in de richting van ons bestuur, waarvan hij de keuze der jeugdleiders in de loop der jaren bijzonder ap precieert. Zijn grootste bewondering in algemene zin gezien gaat uit naar die mensen die zich voor een vereniging geven en zich hiervoor ontzettend veel opofferingen getroosten. In 1938 begon hij de rheumakwellingen te ondervinden, die hem nog niet geheel uitschakelden, maar in October 1943 moest het bed opgezocht worden, waarop U hem nu nog onafgebroken kunt terugvinden. Onze zustervereniging A.F.C., waar de zoon des huizes lid van is, verzorgden hem in de hongerwinter, waarbij het initia tief van de heren Bessem en Meiling kwam. De „cent kilo"-man was nu onder de „cent" pond gekomen. Sportman in hart en nieren is het een hobby en prettig ver zetje voor hem geworden om voor vele sport en clubbladen, artikelen en gedichten te schrijven. Alle Nederlandse sport bladen hebben hier reeds profijt van getrokken en verder kunt U in de clubbladen van W.V.V. (vaste medewerker sinds 1948), Blauw-Wit, D.W.S., H.F.C., U.D., Sparta, Spartaan, H.V.V., V.V.A. en nog vele anderen, de naam „B. S. Ie Marché" terug vinden. A.F.C. kwam op 17-12-1951 op de prettige gedachte om hem eens uit zijn isolement te verlossen en haalde hem naar het clubhuis en U begrijpt dat de hernieuwde kennismaking met oude vrienden en bekenden, voor hem een gloriedag betekende. Voorbeschouwingen, reportages en uitslagen vormen de enige houvast voor hem om zich een beeld te kunnen vormen, voor de beoordeling van het spelpeil onzer hoofdklassers. Wed strijden zelf aanschouwen is er niet meer bijbehalve de interland-wedstrijden Holland-België die in Amsterdam ge speeld worden. De directeur van het Olympisch Stadion, de heer Bessem rekent hem op die dag dan tot zijn gasten, verzorgt hem een speciale plaats, terwijl de E.P.M.A. (ziekentransport) de ver dere verzorging in orde maakt. In April 1953 zag hij Holland met 20 ten onder gaan om in April 1955 een spelverbetering te kunnen aanschouwen, inclusief een 1—0 zege. In 1957 zal hem dus voor de derde maal de kans geboden wor den (in verband met de wisseling Rotterdam en Amsterdam) om deze titanenstrijd te zien. In 1956 is er dus niets en mis schien mag ik ons bestuur de suggestie doen om deze leemte te overbruggen, door hem uit te nodigen voor een hoofdklasse- wedstrijd in 1956 en ik dacht zo aan: AjaxFortuna '54. Geachte lezers en speciaal de oude garde, zoek weer eens contact met deze Amicale Bekwame Medewerker van ons clubblad en ik weet. zeker dat U hem daar een groot genoegen mee doet. U behoeft nu niet meer speciaal van zijn gewichtsklasse te zijn. Afgesproken? Dat alle tribunes in den lande niet berekend waren op bezoek van zulke zwaargewichten, bleek in IJmuiden, waar Ajax in die tijd de beslissende wedstrijd om het kampioenschap moest spelen, tegen Stormvogels. De operatie lukte door een 12 overwinning. Bij het eerste doelpunt van Ajax, danste mijn cliënt van genoegen, zakte prompt dwars door de van V.S.V. geleende tribunue om aan zijn kin te blijven hangen. Bij de winnende goal namen zijn vrienden geen enkel risico en gaven hem niet de minste kans om weer een vreugdedans uit te voeren. C. E. DE V. H. Fleijsman Overtoom 477 bij de Zocherstr. - Tel. 85252 B. S. Ie Marché

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 7