Eddy Pieters Graafland Uw AJAX Dames- en Herenkleding Textiel pakketten I Bestaande uit Lakens Slopen Handdoeken Flanellen lakens Dekens (Zaalberg) enz. enz. Sportcolberts (Harris Tweed) Pantalons (kamgaren en gabardine) Autocoats Costuums Bedden Tapijten enz. enz. Betaling in overleg! Inlichtingen Postjeskade 123, Amsterdam-W., telefoon 43363 Na 6 uur telefoon 82747 H.V.C. speelt tegen Ajax. Ajax wint met liefst 60. Maar geen mens is na dit stuntje met applaus eens extra gul. Ajax nam daardoor de leiding, mede doordat Sparta won. Eigenaardig dat geen mens er ook maar warm voor lopen kon. Zelfs al zouden de roodwitten aan de kop niet blijvend staan, dan nog hef ik momenteel dan eenzaam vreugdekreten aan. Heeft de club in het verleden vaak die leidingsplaats gekend, Ajax is de laatste jaren op dit punt niet zo verwend. Is 't dan steeds weer dat verleden plus de naam die Ajax heeft, waardoor niemand haast spontaan is en de vreugd' niet meebeleeft? Is het dat waardoor dit kopgaan juist van Ajax ons niets zegt? Is 't wijl vroeger voor „dat Ajax" grote roem was weggelegd? Kan het zijn dat men van Ajax dit normaal vindt en 't verwacht? Dat de meesten onzer zeggen: Och, dat had ik wel gedacht? Is het dat ook als 't niet goed gaat dat men dalijk heeft kritiek? Weet, ook dit is maar een clubje en geen baltechniek-fabriek. Ook „dat Ajax" is een cluppie waar de vorm soms komt of gaat. Ook bij Ajax zijn de passes niet gesneden steeds op maat. Reeds de Grieken onderscheidden: Ajax-groot en Ajax-klein. Zelfs de boog van Grote Ajax kon niet steeds gespannen zijn Daarom zou 't best kunnen wezen dat, als gij dit versje leest, van U w Ajax gij moet zeggen: Aan de kop is het.geweest. Doch, het goede van Uw Ajax is de club komt steeds terug. En wat ook een heel goed ding is, niet door 'n spel „keihard en stug". Ajax kwam steeds weer naar voren door souplesse en techniek. Voor de voetbalpropaganda is en blijft de club uniek. Alleen daarom-al te hopen dat Uw Ajax niet versaagt. En in B die andere moordclub Feijenoord, tenslotte slaagt. Als de opzet aanstonds doorgaat dat de nummers een en twee om het landskampioenschap spelen (dus gevieren, A en B) hoop ik vurig dat die beide zullen zijn van de partij. Waarborg voor een schoon partijtje Pure schoolvoetballerij A'dam, 24-l-'56. B. S. LE MARCHé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 22