ook BROMFIETSENASBEEK BRUSSE Productiviteit-cijfers Ruime sortering haarden, kachels, gashaarden Zeer gemakkelijke betalingscondities 9 Ik had een poolformulier voor de wedstrijden van 30 October moeten invullen, ik zat n.l. heel rustig- met mijn prognose in de duels ZuidWest. In onze eigen afdeling- gaf ik ons district weinig kans in 3 ontmoetingen, alleen Excelsior behaalde een punt, in tegenstelling met afd. B., waar ik het Westen favoriet stelde. Elinkwijk en Feijenoord stelden mijn verwachtingen niet teleur. 9 van de 10 punten was een goede start voor de poolprijs van ettelijke duizenden guldens (dat komt nog wel) geweest. De productiviteit in onze wel zeer gevaarlijke afdeling, door gebrek aan een uitblinkende kopgroep, bleef wederom 14 doel punten achter bij afd. B., n.l. 23 tegen 37, waardoor de totalen 275 en 351 werden. Een erg productieve dag van alle clubs in deze afdeling en afd. A. staat 100 doelpunten achter. Moest ik na de vorige wedstrijdzondag memoreren dat 8 clubs aan het afdelingsgemiddelde konden beantwoorden, de balans is na 30 October iets gunstiger geworden, daar het aantal nu tot 10 is gestegen. Eindhoven en DO.S. hebben in Fortuna en V.V.V. gezelschap gekregen in de categorie van 20 of meer goals. Wat het aantal gescoorde knikkers betreft, bleven West en Zuid gelijke tred houden, n.l. ieder 11, wat voor het Zuiden in ieder geval nog gunstiger was, daar zij het met 2 clubs minder moet doen. Excelsior, de vijfde plaats delend met Fortuna en Eindhoven (11 punten) is nu in het bezit gekomen van een wel zeer eigenaardig record. Met een positief doelgemiddelde van 76 en slechts een punt achterstand op een leidend kwartet, is het de club geworden, die op 30 October het laagste aantal doel punten van de 36 hoofdklassers heeft gescoord. Ons valt de twijfelachtige eer te beurt met Vitesse en Rigtersbleek (hekke- sluiters) een trio te vormen, dat moeizaam 11 doelpunten ter wereld heeft gebracht. De 9 Westelijke vertegenwoordigers, in totaal niet aan het moyenne van 9 x 15 135 voldoen kunnende, n.l. 132, hebben slechts een kleine voorsprong van 11 goals op hun 7 collega's uit het Zuiden, die tezamen 121 maal de roos troffen en waarvan U er 5 bij de eerste acht op de ranglijst terug kunt vinden. Feu sacré alleen? Ik geloof het niet! In drie wedstrijden werden totaal 14 doelpunten gescoord, waardoor de bezoekers in Rotterdam en Venlo met 5 en in Breda met 4 niets te mopperen hadden, maar het publiek bij de andere 6 wedstrijden met 9 goals tezamen, zal zich bekocht hebben gevoeld. Evenals de stand in onze afdeling een gevaar lijke gelijkheid vertoont, beijverden 7 van de overblijvende 12 clubs zich, om dit bewijs te leveren, zij brachten n.l. 7 nullen op het scorebord. De losse flodders vlogen in afd. B. weer overal door de lucht en in de goal. U kunt het geloven of niet, zou Tom Schreurs zeggen, maar de Westelijke clubs wonnen het deze dag dik van het Zuiden, W. 23/9 tegen 10/6 voor het Zuiden. Het gemiddelde van bijna 20 doelpunten is door 8 clubs reeds overschreden. P.S.V. op de veertiende plaats behoort er zelfs bij. Alkmaar met haar negatieve doelgemiddelde van 1415 neemt hier met 12 punten wel een eigenaardige positie in. Met 23/9 kwamen onze Westelijke collega's boven het af delingsgemiddelde en het resultaat van 10/6 zal wel op een ver gissing van het Zuiden berusten. Scheveningen en Eindhoven bezorgden de mannen van het scorebord vijf maal werk, maar de supporters van D.F.C. in het bijzonder zullen met genoegen gekeken hebbqp. naar de cijfer verschuiver, die voor hun club 7 en voor de tegenpartij slechts 1 maal de trap op en af moest bij de plaatselijke derby Emma D.F.C. 17, een score van D.F.C. waar Excelsior negen wed strijden voor nodig had. Slechts twee vuurlinies in deze afdeling zagen geen kans om te scoren en wat denkt U2 uit het Zuiden, n.l. M.V.V. en Sittar- dia. De mannen uit Sittard zijn de enigen uit het Zuiden, die met hun totaal van 16 doelpunten niet aan het afdelingsmoyenne kunnen voldoen. Het Westen komt met 158/9 lang niet aan het afdelingsge middelde, het Zuiden met 130/6 er royaal boven. Beide districten moeten het echter afleggen tegenover de twee Oostelijke ver tegenwoordigers, die een resultaat van 46 goals boekten. Waren Enschede en D.O.S. tot nu toe de recordhouders van de hoofd klassers, vier clubs uit afd. B. zijn met D.O.S. gelijk gekomen, waardoor de stand van het leidende schutterspeloton er als volgt uitziet: Enschede 29, D.O.S. als enige vertegenwoordiger onzer afdeling en nu met Elinkwijk, Rapid J.C., Willem II en D.F.C. een quintet met 25 doelpunten vormt. Voor het Westen met 3 representanten geen slecht figuur. Van de 36 hoofdklassers staat Excelsior met 7 doelpunten nu het laagst op de deelnemerslijst genoteerd, gevolgd door E.D.O. met 8, waarna 3 clubs uit onze afdeling zich met 11 goals komen melden voor de 5 zwakste aanvalslinies, n.l. Rigtersbleek, Vi tesse enAjax. Laten wij speciaal voor onze eigen club hopen, dat hier spoe dig verbetering in komt. Met 2 Westelijke derbies, Ajax—D.O.S. en E.B.O.H.Sparta, 1 Zuidelijke, Eindhoven—Fortuna '54, is het programma voor 13 November in onze afdeling gecompleteerd met 4 duels West Zuid, een OostZuid en een OostWest ontmoeting. Een ver deling der punten in de W.Z. ontmoetingen lijkt mij niet on waarschijnlijk. 3 Westelijke duels, 1 tussen de 2 Oostelijke vertegenwoordi gers, 1 Zuidelijke derby, SittardiaM.V.V., 3 W.-Z. ontmoe tingen en 1 N.Z. strijd staan voor afd. B. vastgesteld, kortom een interessant programma, waarover ik U verder in deze ru briek op de hoogte wil houden. Ik zie echter maar weinig kansen om in productiviteit tegenover het Zuiden te kunnen uitblinken. Op de vooravond van de interland NederlandNoorwegen werd Fortuna via de protestcommissie een punt rijker ten koste van Limburgia. Door deze beslissing ging er één doelpunt van het afdelingstotaal af, dat nu 274 is. Zaterdag 12 November was voor ons een goede dag en voor de voorstanders van afschaffing van protesten een slechte. Wij werden n.l. een punt rijker door het winnen van het ingediende protest na de wedstrijd N.A.C.Ajax. De 00 uitslag veran derde in 01, waardoor het afdelingstotaal tot 275 steeg. Zondag 13 November was wat de productiviteit betreft een Tevens het adres voor bandrecorders, radio's, pick-ups, televisie, rijwielen, stof zuigers, gasfornuizen, wasmachines, wringers, electr. klokken, keukenuitrustingen, serviezen, bedstellen, dekens, meubelen, woningtextiel, kinderwagens, kleding enz. Bonneostr. 8-14 Tel54251 Reparatie-inrichting voor: radio's, haarden' en kachels, rijwielen enz.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9