7 >.l.n.r.: Jan Vos, Joop Pelser, Jan van Dort, Toon Kooy, Jan Grootmeijer 2e rij, v.l.n.r.Adr. Pelser, M. ten Herkei, G. Fortgens Scheidsrechter Bisselick, Fr. Schoevaart, G. H. Ziegeler, Gilissen, official J. Hommes onze veteranenploeg in de Zaterdagmiddag-competitie nog pro fijt van zijn keeperscapaciteiten kunnen trekken. Zijn eigenlijke afscheid van de wedstrijdsport in hogere re gionen, komt zeer zeker voor vermelding in aanmerking. Aan gezien ik er zelf bij aanwezig was, kon ik mijn cliënt assisteren om alles wat aan deze wedstrijd was voorafgegaan en wat daarna gebeurde, de revue te laten passeren. Enschedé was de kampioen van Nederland 1925/'26 en voor de aanvang van het nieuwe seizoen gingen wij in Enschedé een oefenwedstrijd spelen, tegen niet al te voordelige condities voor ons. De aangewezen doelman Jan de Boer had afgeschreven, de keeper van het tweede was ziek, zijn collega van het derde was verhinderd en met nog weinig minuten respijt, werd het de hoogste tijd om toch te trachten een doelman te vinden. Ja, maar wie? Ziegeler gebeld, weinig zin zowel bij hemzelf als bij het parlement, maar na wat aanhouden kwamen de ver lossende woorden: wij komen! Toen het gezelschap enigszins bezorgd kijkend, eerst een heel dik buikje zagen binnenkomen en daarna de rest van de boddy van de gastrolspeler, iets wat Ziegeler niet ontging, stelde hij het gezelschap gerust met de woorden: Schrik maar niet, want ik vang elke bal met mijn buik op. Als veldspeler het keeperswerk ontwend, stonden wij in de eerste tien minuten doodsangsten met hem uit, daar elke bal in de richting van ons doel. alleen maar met afweerpogingen door hem werd bestreden, door te proberen de bal ineens weer het veld in te trappen, met als resultaat enkele missers. Een aan Enschedé toegekende penalty zou naar ons aller mening een voorsprong voor de landskampioenen betekenen. Op de rand van het strafschopgebied stonden wij in af wachting. Diverse borrels werden Ziegeler toegezegd, wanneer hij kanonnier Fröhlich de baas kon blijven. Er volgde een ont zettend hard schot, we hoorden een dof geluid en zou Gerrit Ziegeler nog geen klein kuiltje in zijn buik bezeten hebben, dan was het er met dit schot wel ingekomen. Een directe reactie in de vorm van een verre uittrap deed de bal bij Hamel belanden, een pass naar Rutte, een pass naar Twelker, een prima voorzet naar Rutte en ons zware geschut scoorde 01. De einduitslag werd 03. De stemming was na afloop prima en wij kwamen in een restaurant waar een Amsterdams muziekensemble van Café de Roemer van de Heiligeweg ontzettend haar best deed. Jan Schoevaart was als tweede penningmeester lang niet karig en

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 7