F. DAZERT Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL 4 Haag) deed er beter aan haar biezen te pakken. Misschien hebt U wel eens gehoord van: „Wie wind zaait, zal storm oogsten". Nou, de Saarlanders hebben een paar monsters van de oogst op zicht gehad. We hebben zo'n idee, dat de „monsterzakjes" onder het motto „miserabel" in de prullemand zijn gedeponeerd. Het zal de „zaaiers" misschien bitter weinig interesseren, maar de hand in eigen boezem steken lijkt ons geen slechte tip. Honderdvijftig gulden voor tweemaal drie kwartier voetbal len is o.i. niet zo heel slecht betaald, tenminste als er werkelijk gevoetbald wordt. Wat er voor die „paar gulden" óók kan ge beuren weten we nu héél zeker. Misschien is er „after the ball" een hartig woordje gesproken, dat zou dan heel prettig zijn, maar nog prettiger ware het, als er over de gehele linie kei harde „hartige" woorden vielen. Keiharde „hartige" woorden, die door voetballers met een miserabele opvatting over sport manship niet misverstaan kunnen worden. Of een scheidsrechter een cursus E.H.B.O. heeft gevolgd, kan ons maar matig interes seren, maar zeer sterk interesseert ons een leiding, die niet schroomt, zonder aanzien des persoons, spelers, die met heel vage gedachten over sportiviteit onze velden onveilig maken, direct en zonder pardon naar de kleedkamers te verwijzen. De man, die dat durft en doet, draagt veel bij tot verbetering van het spelpeil en verdient onze achting. Als de bond hem dan steunt, door de „uitgewezenen" een paar maanden en niet een paar weken buiten de krijtlijnen te houden, zijn we misschien eerder uit de misère dan we durven hopen. BROWN. Ajax 1. Na de overwinning op D.O.S., stond het eerste elftal voor de moeilijke opgave Limburgia in Brunssum een paar pun ten lichter te maken. Het is bij) één punt gebleven, daar onze voorhoede, niettegenstaande legio kansen, onmachtig bleek de goede doelman van de Limburgers te passeren. Als excuus kan misschien dienen, dat beide vleugelspelers er bitter weinig van terecht brachten. Gelukkig was onze achterhoede, goed ge steund door de half linie, waar Van Veen de geblesseerde Elzer verving, behoorlijk op dreef, zodat Limburgia ook niet tot sco ren kwam. Aan deze bar slechte wedstrijd hielden we als troost de zevende plaats over. Pieters Graafland, Van Mourik, Bijker, Geelhuizen, Van Veen, Van Dijk, Ouderland, Michels, Den Edel, Bakker en Brokx verdedigden onze kleuren. Zondag a.s. gaat de strijd tegen Roda-Sport. Een overwinning kan onze positie op de ranglijst belangrijk versterken. De dag vóór Sint Nicolaas gaat de reis naar Fortuna we houden ons aanbevolen voor een prettige verrassing, mannen! en een week later komt Eindhoven naar de Meer. Als er met hetzelfde élan wordt ge speeld als tegen D.O.S., kunnen er heel goede resultaten uit de bus komen. Play up, vrienden! Ajax 2 behoort nog steeds tot het leidende peloton van de afdeling. Zondag j.l. werd Volewijckers 2 iets naar achteren ge duwd. Met 43 bleven onze reserves in de meerderheid, maar het was een dubbeltje op zijn kant. Een heel slechte match! Wil de kans op het kampioenschap behouden blijven, dan zal er toch werkelijk een stuk beter gespeeld moeten worden. Ajax 3. Ook dit elftal staat er met betrekking tot het kam pioenschap nog steeds goed voor. Zondag j.l. moest Blauw Wit 3 ons team de zege laten, maar, evenals bij het tweede, werd het een zeer benauwde overwinning. Ajax 4 zal het ook dit seizoen niet tot een kampioenschap brengen, maar boekt toch zeer verdienstelijke resultaten. Zon dag 20 dezer werden weer twee punten in de wacht gesleept. D.C.G. 2 werd op eigen veld met 34 verslagen. Een kleine, maar belangrijke overwinning. Ajax 5 laat ons dit seizoen in de steek. Uitstekend begonnen (grote overwinningen), was het te verwachten, dat het traditio nele kampioenschap wel weer binnen gehaald zou worden. Wat de heren bezielde de laatste weken weten we niet, maar het lijkt nergens meer op. Drie nederlagen achter elkander. Dat zal rap moeten veranderen, boysTen huize van Middenweg 107a is men er niets over te spreken. Ajax 6 en 7. Ook deze elftallen doen het niet daverend. Het zesde elftal boekt nog het meeste succes, maar een kampioen schap zit er dit seizoen niet in. Zondag j.l. verloor het zesde van D.W.V. 5 met 13 en het zevende met 35 van Yboys 2. We hebben betere jaren gehad. De jeugd doet het over het geheel genomen weer zeer be hoorlijk. Alleen Juniores A 1, A 2 en B 2 zullen het dit seizoen naar alle waarschijnlijkheid zonder kampioenschap moeten stel len. Blauw Wit beschikt (zoals altijd) over ploegen, die het uit stekend doen en daar b.v. Juniores A 1 van de Stadionbewoners en de Zeeburgia-juniores reeds klop kreeg, hebben de jongens van vriend Letteboer al een ruime voorsprong. Het tweede elf tal staat op de derde plaats, maar 3, 4 en 5 hebben de leiding in hun resp. afdelingen. Het zesde elftal, ingedeeld bij Blauw Wit 4 - met 40 werd van de jeugdige blauw-witten ver loren staat achter de Stadionboys op de tweede verdieping. Juniores B 1 deelt als de opgave juist is met Blauw Wit de eerste plaats en B 2 (verloor van Blauw Wit met 72) kijkt van de tweede plaats of de Zebra's nog een misstap doen. De jongste Ajacieden, B 3 en B 4, doen het oók dit seizoen heel aardig. B 3 staat aan de top en B 4 als nummer twee geklas seerd. Wie van jullie schrijft eens een klein verslag van de gespeelde wedstrijden Zenden naar Molenkade 9, Duivendrecht. BROWN. Uitslagen Zondag 13 November 1955: AjaxD.O.S63 Wilskracht 2Ajax 5 20 R.K.V.V.A. 2—Ajax 6 1-^1 Amstelzwaluwen 2Ajax 7 13 Juniores A: Ajax 1—A.F.C. 1 5—0 MeteoorAjax 2 16 D.W.S. 3—Ajax 3 0—5 T.I.W.—Ajax 4 1—4 Blauw Wit 4Ajax 6 40 Juniores B: Ajax 1—D.W.S. 1 3—2 Blauw Wit2Ajax 2 72 T.O.G. 2—Ajax 3 0—1 Ajax 4Zeeburgia 5 31 Uitslagen Zondag 20 November 1955: LimburgiaAjax 00 Ajax 2De Volewijckers 243 Ajax 3Blauw Wit 3 32 D.C.G. 2—Ajax 4 3—4 Ajax 6—D.W.V. 51—3 Ajax 7Yboys 2 35 Juniores A: Blauw Wit AAjax Al 2—1 Ajax 2Schellingwoude 1 24 Ajax 3—A.F.C. 2 7—1 Animo 1Ajax 4 17 Ajax 5—D.W.V. 4 22—0 J.O.S. 2Ajax 6 "22 Juniores B: Ajax 1Z.S.G.03—0 Zeeburgia 2Ajax 2 22 Ajax 3—J.O.S. 24—1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 4