SINT NICOLAAS komt naar ons Stadion!! 3 voor een „Hoofdklasser" natuurlijk fout. Initiatief nemen en de tegenstanders laten zien, dat-je-er-bent. Dat is de manier! Geelhuizen werkte zoals altijd enorm hard. Een nuttige kracht, maar een voetballer, die nooit een „schoonheidsprijs" zal verdienen. Henk Elzer verzette weer bergen werk en de meeste aanvallen der tegenpartij vonden bij hem reeds een roemloos einde. Ook captain Van Dijk speelde een goede partij, hij is nog steeds handig met de bal, beweegt zich gemakkelijk over het veld en deelt goed geplaatste passes uit. Gé redt het ook dit seizoen wel! En hiermede is ons verhaal AjaxD.O.S. uit. In Brunssum sleepte onze ploeg Zondag j.l. een punt weg, het geen voldoende was om boven de fatale streep te blijven. Roda- Sport komt Zondag a.s. naar de Meer. Er zal fel gestreden moe ten worden, willen we baas in eigen huis blijven. We rekenen op jullie, mannen! Enige weken geleden op het televisie-scherm de Wolver hampton Wanderers een record, of beter, een traditie zien hand haven. Die Engelsen weten toch maar overal een traditie uit te vissen. (Hallo, Jack!) Nog nooit waren, volgens horen zeggen, de Wolves op eigen bodem door een buitenlandse ploeg versla gen, en dat mocht de Dynamos uit Moskou ook niet gelukken. Dies hebben we een uiterst aantrekkelijke match gezien en, zoals U vermoedelijk wel weet, is het de Russen inderdaad niet gelukt te zegevieren. De Engelsen hielden aan de strijd een 21 zege over. Zoals te verwachten, vielen er prachtige staal tjes voetbal te genieten, maar tot onze niet geringe verbazing maakten zelfs deze voetbal-keien nog enorme blunders. De linksbuiten van de Wolves b.v., had beslist een vrije avond. Bijna de gehele match stond hij ongedekt en dat deze knaap snel en handig tot en met (misschien kunnen we een bod op hem doen) van die vrijheid dankbaar profiteerde, kunt U van ons aannemen. Het meeste gevaar voor de Russen kwam dan ook van hem en dat hij scoorde (een prima doelpunt) was een verdiende be loning. Onbegrijpelijk van de achterhoede en de captain der Dynamos om deze gevaarlijke speler maar zijn gang te laten gaan. Opmerkelijk genoeg, vroeg de linksbuiten der Russen ook aller aandacht. Hij genoot minder vrijheid dan zijn Engelse collega, maar daar hij wel de vrijheid verkoos, daverde deze razend snelle knaap om de haverklap als een wervelwind naar het Wanderers-doel. Hier werd echter knap verdedigd vooral de beroemde Billy Wright viel op waarbij de stevige tackle niet werd vergeten, zodat er maar één bal (behalve een buiten - speldoelpunt) in het Engelse net terecht kwam. Een spetter tegen de (ronde) paal had beter lot verdiend, maar daar de Wolves éénmaal bijna de deklat aan barrels schoten, konden er geen verwijten vallen. Verder viel ons op, dat als er ernstig gevaar dreigde, zowel de Dynamos als de Wolves het systeem „weg-is-weg" huldigden, dat prachtige combinaties soms heel slecht werden afgewerkt en dat er vaak een bal in de z.g. vrije ruimte werd gespeeld, die onmogelijk door een teamgenoot bereikt kon worden. In dit op zicht vielen deze grootmeesters bar tegen, maar als we, door de bank genomen, hun spel vergelijken met hetgeen er op onze grasmatten wordt gelegd, dan zijn we toch werkelijk nog ner gens. En, als we dan zien èn lezen, wat er voor misselijke kun sten op onze velden gebeuren, die niets, maar dan ook totaal niets met voetbal hebben te maken (denk aan het drama van Saarland, de „gekleurde" enkels van Van der Hart, etc.) dan zal het wel jaren „nog nergens" blijven. Interessant waren na de (knok-) partij tegen de Saarlanders de verslagen, die diverse dagbladen ons voorlegden. Van ons nationale elftal bleef geen spaan heel. De overwinning was ver schrikkelijker dan een zware nederlaag; tegenstanders werden zonder meer tegen de vlakte gelopen, of op onpleizierige manier besprongen, een stierengevecht was er een dameskransje bij en als we het goed hebben begrepen, kon de scheidsrechter, voor de overtredingen aan de lopende band van onze Oranjemannen, wel blijven fluiten. Als onze grote K.N.V.B. nog behoefte heeft aan nieuwe leden, waren deze verslagen wel een prima propaganda voor onze sport. „Sport", zeiden wij! We herinneren ons nog als de dag van gisteren alhoewel het al weer vele jaren ge leden is hoe in diezelfde bladen (stopperspil-tijdperk) over ons voetbal werd geschreven. Er zat geen systeem in (nou, het systeem is er gekomen), onze voetballers waren te week, niet hard genoeg, de lichaamsconditie deugde niet en de leiding (Den Aan onze Juniores, Adspiranten en Welpen, De heer Muller, secretaris der Jeugdafdeling, heeft bericht ontvangen, dat Zaterdagmiddag 3 December Sint Nicolaas en zijn zwarte bediende naar ons stadion komen. Evenals andere jaren belooft het weer een gezellige middag te worden, daar de Sint, volgens de laatste berichten, een grote hoe veelheid speculaas, borstplaat, chocolade etc. naar ons land heeft laten zenden. We gaan dus met zijn allen de goed Heiligman een prettige ontvangst bereiden. Een pianist is reeds besteld, zodat de bekende St. Nicolaas liedjes (geen ,,Ouwe Taaie") door de zaal kunnen daveren. Het zou wel aardig zijn, als enige jongens, die op het gebied der accordeon- of viool muziek iets presteren, hun instrumenten meebrachten. Het verhoogt de gezelligheid en de Sint is erg gevoelig voor muziek en zang. Voor jeugdige artisten heeft hij altijd een extra-verrassing. Hij, die dus de moed heeft geeft zich even op bij de heer Muller. Het feest begint om half drie, zodat de Jeugdcommissie er op rekent, dat alle jongens op tijd aanwezig zijn. Voor de goede orde maken we er op attent, dat het een kinderfeest is. Ouders, die hun kinderen vergezellen moeten we tot onze spijt de toegang tot de feestzaal weigeren. Beleefd doch dringend verzoek, hiervan goede nota te nemen. De Jeugdcommissie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 3