Grand Spectacle St. Nicolaas en zijn knecht komen naar ons Stadion Zaterdagmiddag 3 December 18 De radioreporter scheen plots stapeldol. Z'n radiogemoed schoot tot herstens toe vol. dat is fenomenaal! En 't Ajaxspél is op z'n minst magistraal!! Zo ging het maar door met veel brio en pit. Je hoeft niet te vragen!; 't Was Leo Zwartwit. De luisteraar dacht, potverdrie, da's niet mis. Maar 'k wacht toch maar tot er een ochtendblad is. Al heeft dan „dat Ajax" zes goaltjes gezet, dat heeft die Kanaries toch geenszins belet in de laatste minuten met veel energie de stand te herzien van 61 tot 63! En ja hoor, wat schreven op Maandag de bladen; werd Ajax, als vroeger, met roem overladen? Wel, Ajax had reed'lijk het tempo te pakken. En ook dat vriend Bakker ze bruin had gebakken! Het was dus niet zo dat hetgeen werd vertoond met een schoonheidsmedaille moest worden beloond. Ook was 't niet zó schoon (wat menigeen dacht) dat het Ajax meteen maar drie winstpunten bracht. Toch heeft men dat weekend drie punten gekregen en zijn de roodwitten vijf plaatsen gestegen! Wéér staat d'Ajacied bij de bovenste acht. Iets wat men van Ajax niet anders verwacht. Waarom? Tja 't is gek, omdat Ajax het is. Met Ajax, zo denkt men, gaat 't niet zo gauw mis. Dat is dan de ballast die ligt als een doem De drukkende ballast van d'aloude roem. Doch daar waar 't niet misgaat is 't nooit het verleden (hoe glorierijk ook) maar de kracht van het heden! Ach wat die van nu hebben zélf leren lopen. Zij zullen hun nummer beslist goed verkopen! B. S. Ie Marché.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 18