Dierdorp Kalker's Erkende Bonds-Auto-Rijschool Modemagazijnen N.V. Prijs per voi iesuur f 6.-- 17 Hoewel de competitie al weer enige tijd achter de rug is, was er in honkbalkringen nog een zeer belangrijk probleem aan de orde. Een speciaal daarvoor belegde Algemene Vergadering moest de beslissing nemen of de Kon. Nederlandse Honkbal Bond zich wel of niet bij de F.E.B. zou aansluiten. Als de ver gadering het besluit zou nemen lid van de F.E.B. te worden en deel te gaan nemen aan de Europese kampioenschappen, dan moest hiervoor ca. 5.000 per jaar beschikbaar komen. Hoe deze gelden te verkrijgen Op een reeds eerder gehouden vergadering kreeg een speciaal daarvoor benoemde commissie de taak, dit eens nader te onder zoeken en haar bevindingen in een rapport vast te leggen. Dit rapport is inmiddels verschenen en diverse punten hieruit heeft ondergetekende reeds in ons vorig clubnieuws nader toegelicht. In het kort komt het rapport op het navolgende neer. Om nu de Kon. Nederl. Honkbal Bond de middelen te ver schaffen, de deelname aan de Europese kampioenschappen mo gelijk te maken en de bond in staat te stellen in de nabije toe komst de hogere eisen, die aan zijn organisatie zullen worden gesteld, te verwezenlijken, acht de commissie het gewenst dat: a. de ledencontributie wordt verhoogd tot 2.50 per lid (was 1.75). Verhoging geschat op ca. 2250. b. het inschrijfgeld voor deelneming aan de competitie wordt gebracht op 10.voor het eerste negental (was 5.en 6.voor de volgende negentallen (was 3.Verhoging ca. 840.—. c. de heffing op de recettes wordt verhoogd met 5% (deze verhoging wordt geschat op ca. 500.—) d. per aan de competitie deelnemend negental een extra bij drage wordt geheven, gebaseerd op de klasse waarin het team uitkomt, n.l. Ie klasse 24.overgangsklasse 12.2e klasse 6.3e klasse 3.4e klasse 1.50. Verhoging geschat op 1000.—. Tegen dit laatste voorstel had de vereniging H.H.C. bezwaar gemaakt, omdat zij van mening was, dat het juister gezien zou zijn, als hiervoor in de plaats een extra bijdrage van 0.35 per lid zou worden geheven. (Ook deze heffing komt op ca. 1000.Dit voorstel werd ook door het bondsbestuur onder steund. Tijdens de vergadering die tegen de verwachting in een zeer rustig verloop had bleek echter dat men weinig voor dit laatste voorstel voelde, en werden de voorstellen zoals de com missie die had vastgelegd in het reeds eerder genoemd rapport, met grote meerderheid aangenomen (184 voor, 63 tegen, 4 blanco). Het aannemen van dit rapport hield dus tevens in, dat de Alg. Vergadering zich voor aansluiting bij de F.E.B. zou ver klaren. En dit gebeurde dan ook met 180 stemmen voor, 47 tegen en 24 blanco. Dit zal tot gevolg hebben, dat nu spoedig het contact met de Belgen weer hersteld wordt. Wat het Nederlands team in de Europese kampioenschappen zal presteren, is op het ogenblik niet te voorspellen, maar het kan van grote propagandistische waarde voor onze sport zijn. Moge zich alles zo voorspoedig mogelijk ontwikkelen. Tevens werden tijdens deze vergadering nog enige punten afgewerkt: zo gingen b.v. de notulen van de vorige vergadering er vlot doorheen. Op een vraag van ondergetekende, hoe groot de subsidie is die onze bond van het Ministerie van O.K.W. heeft verkregen (zie hierover ook ons vorig clubnieuws) antwoordde de voorzit ter dat deze 5000.bedraagt. Een lang gekoesterde wens is eindelijk in vervulling gegaan. Ondanks de beperkte middelen welke hiervoor beschikbaar wa ren, is er eindelijk ook een Honkbalmars verschenen. De voor zitter van „de Kieviten", de heer M. C. Bakker, kon de vergade ring zelfs deze mars op de plaat laten horen. De mars wordt gespeeld door het uit meer dan 100 man bestaande Harmonie korps Tuindorp-Oostzaan en staat onder leiding van de heer Kok. De muziek is gecomponeerd door de heer J. Klumpers uit Schiedam, terwijl de bekende radio-sportverslaggever, de heer D. van Rijn (Wereldomroep) zijn bemiddeling verleende om het vastleggen op de plaat mogelijk te maken. De school wedstrijden in Amsterdam hebben ditmaal weinig vertraging ondervonden. Hoopvol was dat ook dit jaar het aan tal deelnemende negentallen hoger lag. In de extra afdeling werd het team van de Universiteit kampioen. Geen kunst, zal men zeggen, als men Herre Kok, H. Nyhuis en G. v. d. Heyden in het negental kan plaatsen. Spanje, de kampioen van West-Europa, heeft om het wereld kampioenschap amateurs in Amerika weinig succes gehad. In haar poule verloor zij van Hawaii met 230 en van Japan met 90. Wist U dat in de zeven wedstrijden die om het kampioenschap van Amerika (de World Series) tussen de Brooklyn Dodgers en de Yankees, er ruim 360.000 toeschouwers aanwezig waren, die ruim 2.347.000.in het laatje brachten. De radio- en televisierechten nog niet eens meegerekend. Tijdens de Algemene Vergadering sprak een van de afgevaar digden in het vuur van zijn betoog, dat zijn vereniging aan recettes geen cent ontvinghoogstens enkele guldens Waarde clubgenoten, dit waren de laatste restanten uit de „zomercollectie 1955". Over training en diverse andere punten zullen onze honkballers binnenkort nadere bijzonderheden ont vangen. W. N. Namens de redactie aan vriend Niepoth onze hartelijke dank voor de welverzorgde honkbalreportages, die wij tijdens het seizoen mochten ontvangen. Welk jeugd- of elftalcommissielid volgt dat goede voorbeeld? (Red.) REDACTIE. Sinds 1876 Speciale afdeling maatkleding en Tropenuitrustingen Amsterdam, Kalverstraat 100-106 's-Gravenhage, Passage 8-10 Gedipl. Instr. 2e Jac. van Campenstraat 99, Tel. 94439 Schipperstraat 8, Tel. 46645

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 17