11 verdeling der punten lijkt mij niet onmogelijk. Meerdere inte ressante wedstrijden completeren dit programma en stuivertje wisselen in beide richtingen van de streep is te verwachten. De enige derby Z.-W. in Afd. B. Willem II—E.D.O. kan voor de voorhoede der tricolores een welkome gelegenheid zijn om het totaal doelpunten van Enschedé te benaderen, misschien zelfs te overtreffen. Evenals de dertiende November het geval was, bleken de aanvalslinies van onze afdeling in totaal productiever dan af deling B. Hielden wij tot enkele weken geleden ernstig rekening met de mogelijkheid dat afdeling B. spoedig met een voorsprong van 100 doelpunten op de lei zou komen te staan, inclusief deze laatste wedstrijdzondag die in dit clubblad kan worden opgeno men, bedraagt het verschil zelfs de helft van de gevreesde ach terstand niet meer. Het alarmsignaal „mens durf te schieten" heeft misschien grotere activiteit en lust om te schieten ten gevolge gehad, want wij bleven ook deze keer met 40 tegenover 29 de baas over de kanonniers in afd. B. Om U te bewijzen dat de achterstand geen halfhonderd meer bedraagt, hier de totalen na 20 Novem ber, A. 358, B. 406. In onze afdeling is er dus weer behoorlijk op los gescoord en jammer genoeg hebben wij daar niet aan deelgenomen, op pa pier geeft het bij vorige week vergeleken niet veel verschil, een 6 of een 0, het is maar een klein haaltje met de ballpoint, maar in werkelijkheid scheelt het veel meer. Roda-Sport voegde zich bij het reeds bestaande dozijn clubs, die wat puntenaantal betreft in de dubbele cijfers waren en van de resterende vijf, kan alleen Limburgia dit aantal a.s. Zondag verhogen, daar het overblijvende kwartet, alle met eventuele overwinningen hier nog niet aan toe is. Aan het afdelingsgemiddelde, afgerond op 20358/18, kun nen 10 clubs voldoen, waarvan U er 4 in de super-gevaarlijke zóne kunt terugvinden. Met een beter doelgemiddelde dan Excel sior bezetten wij de zevende plaats, beide 12 punten. Zo lang zamerhand willen wij naar de mening overhellen, dat de geringe, tevens minste productiviteit in onze afdeling, deze Rotterdam mers zeker parten zal gaan spelen. Met het negatieve doelsaldo van 1114 lijkt mij de positie op de laatste plaats van het safe deel der competitieladder zeer kwetsbaar. D.O.S. is de eerste die de 30 heeft gepasseerd en nu met 35 doelpunten de eer met haar stadgenote Elinkwijk en Enschede deelt. Elinkwijk bezit echter de beste papieren, daar de verdediging met haar 11 tegendoelpunten, tegenover Enschede 23 en D.O.S. zelfs met 26, sterk in het voordeel is. De D.O.S.-verdediging blijft dus uiterst kwetsbaar, Roda-Sport heeft er ook 26 tegen en alleen Rigtersbleek en N.O.A.D. overtreffen dit aantal met 28. Met 17/9 kwamen wij als Westelijken met 20/7 voor het Zuiden sterk in het nadeel. Zes van haar vertegenwoordigers komen ook aan het gemiddelde van 20. Drie clubs uit onze afdeling gunden de man van het score bord een vrije middag en in Utrecht kwamen de doelpunten voor het publiek op de staanplaatsen, op een dubbeltje per stuk, ik weet ze in de uitverkoop niet voor die prijs te krijgen. In Geleen en Venlo zullen de toeschouwers voor de 6 goals die zij aan schouwden, ook geen geld aan de kassa teruggevraagd hebben. Aan het daggemiddelde konden wij met onze cijfers dus niet voldoen en de welkome gelegenheid voor de bewoners van de onder de nieuw gerestaureerde bruggen om gunstiger te komen staan, hebben zij benut. Totaal W. 179/9, Z. 150/7. Ondanks drie meer gescoorde doelpunten dan de vorige Zon dag, bleven de jongens in afdeling B. nog 11 doelpunten achter op onze afdeling. Ook hier liet het Westen 17/9 noteren en het Zuiden bleef met 7/6 ver achter. 11 clubs voldoen hier aan het afdelingsgemiddelde van 22, waarvan er vier tot de slechtstgeplaatste negen behoren. Vier clubs gingen zonder goal naar huis en slechts in Scheveningen met 7 en in Dordrecht met 6, kwam het publiek aan haar ge wicht. In Dordrecht alleen maar het gedeelte dat als supporter met de bezoekende club was meegekomen. Het Westen liep hier met de nieuwe cijfers 185/9 tegenover 150/6 iets van haar achterstand in, hoewel de Zuidelijke vrien den met 3 goals boven het gemiddelde tegenover ons district 1 er onder, nog steeds excelleren. Het Oostelijke duo met 53 blijft echter aan de kop, voornamelijk door de 35 van Enschede. Keurig netjes blijven de eerste acht zetels in ons district ver deeld tussen Zuid en West, terwijl de situatie in afd. B. ook het zelfde is gebleven. Voor de negende plaats in onze afdeling (de gradatiewedstrijden met de drie kampioenen der eerste klasse) staan Amsterdam en Stormvogels met 11 punten geboekt, afd. B. telt met 10 punten vijf clubs voor deze minder prettige plaats, W. 2, Z. 1, O. 1, N. 1. Nog enkele bijzonderheden uit beide afdelingen. V.V.V. voelt nog steeds niets voor gelijke spelen, E.D.O. komt door haar ge lijke spel tegen Willem II (uit!) evenals De Volewijckers tegen G.V.A.V. in alle kolommen voor. De Haarlemmers zijn met hun enige goal nu ook in de dubbele cijfers gekomen. Achterstand no. 1no. 18 in onze afdeling 11 punten, n.l. 16 en 5; in afd. B. 16 punten, n.l. 19 en 3. Het totaal aantal punten van de eerste 8 in afdeling A. be draagt 111, in afdeling B. 113. Geen enkele defensie uit onze afdeling heeft zich meer dan 30 maal laten passeren en de vier

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 11