Een goede sigaar - Aan het gemiddelde van 12 per vereniging kunnen acht clubs voldoen, die niet allen bij de eerste negen geklasseerd staan, daar er drie bij de laatste negen terug te vinden zijn. De onproductiefste voorhoede in onze afdeling is van Excelsior, die per wedstrijd slechts één doelpunt scoorde, maar zich met de score 7—6 na de resultaten van deze Zondag op de vierde plaats van de ranglijst nestelde. E.D.O. in Afd. B met 5 doelpunten doet het nog slechter, maar deze twee onproductieve Westelijke vuurlinies, zijn ook de enigen die nog niet in de dubbele cijfers gekomen zijn. Onze eigen voorhoede met 10 uit 7 komt aan het afdelingsgemiddelde een paar goals te kort. De productiedagprijs mocht dan met 15 uit 9, tegenover het Zuiden met 8 uit 7 aan het Westen ten deel vallen, de lieden onder de Moerdijk behielden met 96 (7 clubs) tegenover ons district 112 (9 clubs) hun moyennevoorsprong. De heren uit Afd. B kwamen met 39 doelpunten uit de bus en ondanks de vijf gescoorde goals blijft landskampioen Wil lem II nog 3 knikkers onder het aantal van Enschedé. De toe schouwers kwamen in Tilburg met 8, Amsterdam met 7, Den Haag en Sittard met 5 doelpunten, ruim aan hun gewicht. Zeer opvallend was dat alle medewerkers uit de diverse districten in deze afdeling keurig aan hun moyenne van 2 kwamen (39/18) W. 19/9, Z. 14/6, O. 4/2 en N. 2/1. De duels van de vertegenwoordigers uit ons district met het Zuiden, mochten dan tot een tweetal beperkt blijven, de resul taten waren sterk in ons voordeel nl. 3 van de 4 punten. De mogelijke fatale negende plaats kan in deze afdeling na 7 wedstrijden uitgebreid worden tot de elfde op de ranglijst, daar deze twee laatsten hetzelfde aantalpunten bezitten als hun collega's vanaf no. 6. In tegenstelling met Afd. A bedraagt de achterstand op de leider, hier echter vier punten. Ondanks een negatief doelgemiddelde heeft Alkmaar kans gezien zich bij de eerste vijf te plaatsen. Het afdelingsgemiddelde van 15 doelpunten werd na 7 wed strijden door het Oosten met 4 en het Zuiden met 1 goal over troffen, terwijl het Noorden en het Westen resp. met 1 en 3 van deze nuttige dingen onder de maat blijven. De voorsprong onzer Zuidelijke vrienden in eigen afdeling bedraagt één goal per vereniging, maar de balans voor de Westelijken in Afd. B ziet er veel ongunstiger uit. De cijfers spreken duidelijk: W. 113/9 gem. 12 tegenover Z. 102/6 gem. 17. Wanneer wij de stand van ons eerste elftal onder de loupe nemen en constateren dat 7 wedstrijden met een ongeslagen record in uitwedstrijden, een puntenverlies hebben gebracht van 42.86«/o zouden wij van de gedachte kunnen uitgaan, dat 39 punten voldoende zouden zijn om ons op deze momentele achtste plaats te handhaven. Naar mijn mening zal voor de achtste plaats een aantal van boven de 40 punten nodig zijn om volgend seizoen in het „Wal halla" der hoofdklassers te mogen binnentreden. Wanneer het cijfer 1 voor het huidige totaal komt te staan, zit de eerste helft er pas op. Wat enkelen nu nog „Spielerei" noemen, zal dan wel als „harde werkelijkheid" betiteld worden. 16 October Pauze: HollandBelgië. De competitieleider heeft voor 23 October een programma in derby-sfeer samengesteld, nl. 3 Zuidelijke, 4 Westelijke en 1 Oostelijke, de enige gemengde ontmoeting is AjaxV.V.V., welke gelegenheid wij maar moesten trachten te benutten om onze eerste overwinning op eigen veld te behalen. N.O.A.D. heeft op 15 October de snipperdag benut om de achterstallige wedstrijd in 30 winst om te zetten en hierdoor van de 12de plaatst met gelijk aantal punten als 5 andere clubs nl. 8 naar de zesde plaats over te stappen. 8 punten blijft 8 punten zult U zeggen, maar op de ranglijst staan wij nu als 9e geklasseerd. De uitslagen van 23 October leverden wederom een over tuigend bewijs, dat de vuurlinies in Afd. B veel productiever zijn. Onze afdeling schopte 21 doelpunten bij elkaar, waar de schutters in Afd. B 46 stuks tegenover stelden. De achterstand begint steeds grotere vormen aan te nemen en bedraagt nu 62 doelpunten, nl. Afd. A 252 Afd. B 314. 14 goals is het gemiddelde voor onze afdeling en 8 clubs kun nen zich op de borst slaan, dit aantal bereikt of overschreden te hebben. Met 11 goals uit 8 wedstrijden komt onze voorhoede niet erg best uit de bus en 3 doelpunten aan het gemiddelde tekort. Twee clubs bij de eerste acht nl. Sparta met 12 en Excelsior met 7! kunnen niet aan het gemiddelde voldoen. De andere broeders met een minder aantal dan 14 kunt u allen onder de demarcatielijn vinden. Twee verenigingen hebben de 20 bereikt, n.l. Eindhoven precies en D.O.S. met 23. en een keuze uit alle merken sigaretten Uitbetalingskantoor Gemeente Giro Sigarenmagazijn HARRY SACKSIÖNI RIJNSTR. 63 - TEL. 726558 Automaat-verkoop tot 12 uur 's-avonds Met 11 doelpunten toonden de 7 Zuidelijke vertegenwoor digers zich tegenover 9 goals van hun 9 Westelijke collega's toch nog productiever, terwijl zij in gemiddelde 110/7 het Westen met 121/9 ver overtreffen. Met een zeer productieve dag zijn zij zelfs in staat om het verschil van 11 doelpunten in te halen. Door hun grotere productiviteit is het ook volkomen begrijpelijk, dat u vijf van de 7 Zuidelijke clubs bij de eerste acht geplaatsten kunt vinden. Vier wedstrijden leverden elk 4 doelpunten op, de overige 10 vuurlinies namen het restant van 5! voor hun rekening. In Sport en Sportwereld schrijft Bep Bakhuys een artikel: „Mens durf te schieten!" een tip die Afd. B niet nodig heeft. Zo af en toe denk je wel eens dat er atoomenergie in de neuzen van hun voetbalschoenen verborgen zit. Slechts 2 van de 18 voorste gelederen mochten het genoe gen niet smaken, de keeper der tegenpartij de bal uit het net te zien halen. E.D.O. en Emma viel deze twijfelachtige eer ten deel. Negen clubs hebben het gemiddelde van 17 bereikt of zijn daar behoorlijk boven gekomen. 6 van deze negen hebben reeds meer dan 20 doelpunten gemaakt en Enschedé blijft met 27 nog steeds recordhouder. Zeven clubs, die het gemiddelde over schreden hebben staan bij de eerste acht, welk dubbelkwartet door Alkmaar met 12 doelpunten wordt gecompleteerd met een negatief doelgemiddelde 1214. Met 22 goals door negen collega's uit ons district gescoord komen wij met 18 van de 6 Zuidelijken ook scheef uit de bus. Gemiddeld blijven de 9 Westelijken 2 goals onder het gemiddelde van 17 n.l. 135/9, de 6 Zuidelijke voorhoeden naderen dit aantal met 120 reeds heel aardig, maar komen dan ook drie doel punten boven dit gemiddelde uit. Enschede en de Graafschap, als sterren uit het Oosten, komen met 43/2 zelfs nog beter uit de bus. Door de jaren heen is tempo een geweldig sterk wapen van onze Zuidelijke vrienden, iets waar onze vereniging momenteel bij gebrek aan goede en snelle buitenspelers aan mank gaat. Vaart in de voorhoede, Zondag tegen Amsterdam misschien? Negen van de 16 eerste plaatsen, verdeeld over de twee afde lingen tonen voor het Zuiden een suprematie tegenover het Westen met 7, en hoe gaarne ik u na de wedstrijden op 30 Oc tober iets anders zou voorschotelen, het programma ziet er nu niet direct naar uit. In de duels uit onze afdeling: FortunaStormvogels; Lim- burgiaExcelsior en N.A.C.H.V.C. zie ik nu niet bepaald voordelen voor ons district, in tegenstelling met Afd. B waar de wedstrijden Willem IIFeijenoord en B.V.V.Elinkwijk redelijke kansen voor de Rotterdammers en Domstadbewoners inhouden. Nog maar 26 wedstrijden, Tipperary is er niets bij. Je be hoeft deze 26 stuks alleen maar te winnen en je bent hoofd klasser. Simple comme bonjour! Negen clubs in onze afdeling zijn in het bezit van een positief doelgemiddelde waar Afd. B er 10 tegenover stelt. Is er in Afd. A slechts een vereniging die reeds meer dan 20 goals tegen zich zag scoren, Afd. B met sterker schutterij telt er reeds 4 boven dit aantal en zelfs één met 34 tegenpunten n.l. onze stadgenote Volewijckers. Tegenover een achterstand van 7 punten tussen no. 1 en no. 18 in Afd. A nl. 114 staat Afd. B met een verschil van 11 punten geboekt nl. 132. C. E. de V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9