Kalker's Productiviteit-cijfers Modemagazijnen N. V. 8 De resultaten van de op 25 September gespeelde wedstrijden, maakten wat betreft de grotere productiviteit onzer Zuider buren, weer geen uitzondering. Van de 37 gescoorde goals in onze afdeling, produceerden de negen Westelijke voorhoeden er 15, een gemiddelde dus van 1.67. De zeven Zuidelijke vertegenwoordigers namen een zelfde aantal voor hun rekening gem. 2.14. Onze, 2 Oostelijke collega's deden het opperbest en scoorden de zeven overblijvende doel punten, gem. 3.50. Na 5 wedstrijden zijn er in onze afdeling 7 van de 18 clubs die in de dubbele cijfers kwamen met hun aantal gescoorde doelpunten, nl. H.V.C., A.D.O. en D.O.S. uit het Westen en V.V.V., Fortuna, Eindhoven en N.A.C. uit het Zuiden. Deze vier Zuiderburen doen het tot nu toe prima en staan bij de eerste vijf geklasseerd. 8 verenigingen hebben een positief doelgemiddelde, 2 houden de score in evenwicht en 8 bezitten een negatief doelgemiddelde. De liefhebbers van veel doelpunten kwamen in 2 wedstrijden met 7, één met 6 en één met 5 aan hun trek. Afd. B bleef één doelpunt onder het totaal van onze afde ling. Willem II hield ondanks verwoede pogingen van S.V.V. nog alle blaadjes aan de boom en E.D.O. bleef de enige hoofd klasser zonder handgift. De suprematie in productiviteit van het Zuiden kwam op deze Zondag wel zeer bijzonder tot uitdrukking. Hoe denkt U over 20 doelpunten van de 6 Zuidelijke clubs, gem. 3.33, tegen over 7 goals van 9 Westelijke vuurlinies, gem. 0.78? De 2 clubs uit het Oosten overtroffen de prestaties van hun vrienden uit de omgeving in Afd. A en eisten een gemiddelde van 4 voor zich op door hun 8 gemaakte doelpunten. 10 van de 18 vuurlinies kwamen in deze afdeling in de dubbele cijfers en ook hier zijn 4 Zuidelijke clubs bij de eerste vijf op de ranglijst terug te vinden. Negen verenigingen hebben een negatief doelgemiddelde, één kon de weegschaal in evenwicht houden en 8 anderen staan aan de goede zijde. In Afd. A komt het gemiddelde op 9 goals per club bij een totaal van 164. De Westelijke clubs komen met 78 bijna aan dit moyenne toe, maar het Zuiden komt met 74 trillers aan bijna 11. Van het begin af aan ligt het gemiddelde in Afd. B veel hoger. 197 goals met 18 clubs is een gemiddelde van bijna 11. De stormtroepen uit het Zuiden kwamen met 84 goals op een gem. van 14, waar het Westen met ruim 8 wel zeer on gunstig tegen afsteekt. Het Oosten met 2 vertegenwoordigers vraagt uw bijzondere aandacht voor haar gemiddelde van ruim 14. Bijna alle verenigingen houden het publiek vóór de wedstrijd en in de pauze prettig bezig met actuele grammofoonplaten. De aangewezen plaat voor het Westen lijkt mij toe: We willen een goal. We willen een goal enz. Zondag 2 October staan er weer diverse duels van West tegen Zuid in het programma en het zal m.i. voor ons district veel moeite kosten, om iets van de achterstand in de productie slag tegenover onze Zuiderburen in te lopen. Ook het reduceren van het nadelig saldo in onze afdeling tegenover Afd. B nl. 164 om 97, lijkt mij in dit programma niet eenvoudig. We shall sea! Sinds 1876 Speciale afdeling maatkleding en Tropenuitrustingen Amsterdam, Kalverstraat 100-106 's-Gravenhage, Passage 8-10 Mijn pessimisme betreffende een reduceren van de achter stand in productiviteit van onze afdeling tegenover Afd. B is gelogenstraft daar wij 6 doelpunten meer fabriceerden. Afd. A heeft nu een totaal van 201 Afd. B 228. In de 4 duels tussen West en Zuid bleef ons district onder de maat. Excelsior veroverde de volle buit op V.V.V., D.O.S. speel de uit gelijk tegen Fortuna, maar Amsterdam en A.D.O. moesten resp. voor Eindhoven en N.A.C. de vlag strijken. 37 doelpunten werden er in onze afdeling bij elkaar getrapt 2 per vereniging. Vijf van de negen wedstrijden eindigden in een gelijk spel en D.O.S. werd met een minder gemiddelde dan Fortuna bij de eerste 5 weggewerkt, de 4 eerste plaatsen is nu een Zuidelijke aangelegenheid geworden. In IJmuiden kon het publiek acht en in Geleen totaal 6 maal juichen. Ruim 11 doelpunten per club is nu het gemiddelde onzer afdeling. De helft kan hier precies aan voldoen en wij blijven er een doelpunt onder. Afd. B fabriceerde 31 doelpunten, een zeer bescheiden aan tal voor deze heren. De onverwachte nul van Willem II waar nu ook 2 blaadjes van de boom door de herfstwind zijn afge rukt, lijkt mij voornamelijk debet aan dit aantal. Eenmaal zeven en tweemaal vijf goals waren de topscores, waarmede het publiek hier genoegen moest nemen. Onze Westelijke collega's kwamen hier in hun duels met het Zuiden prima uit de bus. Acht van de 10 punten was de buit. De held van de dag was E.D.O. dat haar eerste punten binnenhaalde en nog wel tegen M.V.V. Het gemiddelde van 1.72 per vereniging werd door het Westen met 2.11 overtroffen, terwijl het minder goede raken van de roos, het Zuiden een moyenne van 0.67 opleverde. Vier goals in 6 wedstrijden is nl. ver onder de maat voor deze heren. Enschedé dat met 22 doelpunten de productiefste voorhoede bezit, is door haar nederlaag tegen Emma, waarmede haar doelgemiddelde slechter werd iets afgedaald en ook hier staan 4 Zuiderburen aan de kop. Veertien vuurlinies bereikten hier de dubbele cijfers op deze Zondag na 6 wedstrijden. Zoals het er nu uitziet zal het aantal gespeelde wedstrijden ook met 2 cijfers door de drukker ver werkt moeten worden, voor er in beide afdelingen „licht tussen de boten" komt. Aan de W.-Z. duels Roda-SportStormvogels; D.O.S.Eind hoven; V.V.V.A.D.O.; N.A.C.Ajax; SpartaN.O.A.D. in Afd. A en B.V.V.D.F.C. en M.V.V.Elinkwijk zal wel een en ander te kluiven zijn op 9 October. In ieder geval zal het wel tot de onmogelijkheden behoren dat de Westelijke vuurlinies in beide klassen er in zullen slagen om hun gemiddelde op gelijke voet te brengen in de zevende vastgestelde wedstrijd. Afd. A heeft hier misschien een kans voor, 97 met negen clubs bijna 11 gem., daar het Zuiden een gem. heeft van ruim 12, 88 met 7 clubs. Afd. B zou voor de Westelijke vuurlinies wel enorm met scherp moeten schieten om haar moyenne enigszins in ver houding te brengen. 94 doelpunten met 9 clubs, gem. 10 tegenover 88 met 6 clubs gem. 14 lijkt mij om in de woorden van onze herkozen voor zitter te spreken, geen „sinecure". Ondanks de suprematie der Zuidelijke stormtroepen eisen 2 vertegenwoordigers uit andere districten na 6 wedstrijden het grootste aantal gemaakte doelpunten voor zich op, in Afd. A D.O.S. met 21 en in Afd. B Enschedé met 22. Alleen wanneer alle wedstrijden op 9 October in een bril geëindigd waren, tenminste in Afd. B, was onze afdeling in totaal aantal gemaakte doelpunten op gelijke hoogte gekomen. Nu groeide de achterstand van 27 tot 39 uit. In tegenstelling met de vorige week kwamen de Westelijken nu in de duels met onze Zuiderburen beter uit de strijd. 5 van de 8 punten zonder een verliespartij was het resultaat. A.D.O. won in Venlo van V.V.V. terwijl Stormvogels, Sparta en Ajax een gelijk spel behaalden. Radiocommentaren en meningen van hen die onze strijd in Breda gezien hebben, geven ons de indruk dat beide punten gemakkelijk binnen ons bereik lagen. De afdelingsproductiviteit onzer afdeling was 10 doelpunten minder dan de voorafgaande Zondag, 1 y2 doelpunt per club, het totaal was nl. 27. De gelijkwaardigheid in onze afdeling komt in Afd. A sterk naar voren (een gevaarlijke situatie) daar de negende plaats (degradatiewedstrijden) slechts 2 punten verschilt met de lijst aanvoerder. In Rotterdam en Dordrecht werden de meeste doelpunten gemaakt, resp. 6 en 5.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 8