Wij ouderen 7 B.V.C. AmsterdamAJAX Tolmeyer en Bijker in sportief duel om de bal eraan, dat er toenmaals keepers waren die aarzelden hun han den uit te steken naar een schot dat door Fred binnen het straf schopgebied werd afgevuurd, bang als ze waren, dat hun vingers met bal en al in het net zouden vliegen. Wie het niet gelooft, moet het maar eens aan Jan van Onselen of Frits van Haver vragen. Doelverdedigen is hier een wat riskant bedrijf, omdat de keepers in de hun eigen stijl zich bij een stormaanval onver vaard met een duiksprong op de bal werpen, daarbij soms over de grond rollen en schoppen tegen romp en hoofd riskeren. De doelverdedigers verstaan voorts de kunst van ver uittrappen, ook van een stilliggende bal, die ze een eind over de middellijn doen neerkomen. Ook weten zij goed te plaatsen, waardoor de bal bijna altijd bij een clubgenoot terecht komt. Enkele malen heb ik zelfs, doordat de tegenpartij ver was opgedrongen, on middellijk hieruit zien doelpunten. Er zou hier voor de U.N.I.-bibit heel wat te leren zijn, alleen al door het kijken naar wedstrijden. Maar 14000 km afstand is nu eenmaal een afdoend beletsel en ik betreur het dat onze bibit het als pover surrogaat moet doen met enkele indrukken als hierboven verre van volledig neergeschreven door Uw sport vriend w.g. J. H. P. WILLEBOORDSE. Geachte U.N.I.-vrienden! Mocht U dit milde commentaar over het voetbal in Nederland eens willen testen, afstanden bestaan niet meer, even een tele foontje Amsterdam 82429 en ik maak mij sterk dat het Ajax- gezelschap gaarne per straaljager even een weekend in Ban dung wil komen spelen! C. E. de V. Jeugd breekt zo gaarne af, jeugd heeft niet veel geduld. Zij spot zo graag, omdat van weemoed wij vervuld wij oude, hechte waarden zien verdwijnen. Z ij ziet de dageraad als „gouden schijf" verschijnen! Jeugd kent goddank geen zorg. Die wordt alleen geboekt door hem, naar wie vergeefs in d' ochtendkrant gij zoekt. Maar ook die „hem" stond eens in 't Maandagochtendblad. Vergeelde foto's, trouw bewaard, bewijzen dat. De nieuwe jeugd van thans, de jeugd met „geen geduld", zal aanstonds net als wij van zorgen zijn vervuld indien zij net als wij die zorg op zich zal nemen Of is allang zij dan verkocht naar Reims of Bremen? Zij bindt zich niet, de jeugd. Zij kan niet opgaan, nee, in wat noemt de geest, de trouw aan een F.C.! Voor haar geen hunkering naar juist dat ene veld. Haar keuze is bepaald als 't geld of stemrecht geldt. Nog zijn het altijd wij die 't zullen moeten doen; de oude amateur in prof-gebal nog groen De man die eerlijk het aan wie zijn best doet, gunt. Maar die het nog steeds ziet als een wat vreemde stunt. Als geen zijn wij gehecht aan 't Meerse plekje grond waar, vóór dit Stadion 't bestuurshuisje eens stond. Wij hebben open oog voor 't grote brok historie op 't oude kleiterrein;; daar startte de Victorie! Wij zijn verweven met zo vele goede zaken waarmee de Ajacied zich vrienden wist te maken. En als de dingen nu zich anders gaan verhouden dan breken wij niet af wat vroeger wij eens bouwden. Niet eerder dan als wij over een aantal jaren „dik zijn der dagen zat" of in het Namaals staren, zal in de nieuwe sfeer van 't dan vertrouwd gebied de jeugd van thans het doen Beschame zij ons niet. B. S. Ie MARCHé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 7