3 Het vijfde. Als wij de balans van de doelpunten voor en tegen van de laatste vijf wedstrijden even voor U opmaken, dan spreken de cijfers 34 voor en 12 tegen wel boekdelen. Dit elftal dat nu, naar wij menen, zo ongeveer 25 jaar kampioen van de reserve eerste klasse van de afdeling Amsterdam der K.N.V.B. is geweest, zouden wij gaarne eens naar hoger regionen zien bevorderd. Misschien is er, door de gewijzigde omstandigheden, eens iets bij de K.N.V.B. in Den Haag te bereiken om dit elftal te doen promoveren. Het zesde. Ook dit team geeft geen reden tot bezorgdheid, al werden een paar wedstrijden met het kleinst mogelijke verschil verloren. Maar daartegenover staan gelukkig ook vier overwinningen. Voor de uitslagen verwijzen wij U naar de lijst elders in dit blad. Het zevende. Hier kunnen wij niet zo optimistisch over schrijven. Alle vijf gespeelde wedstrijden gingen verloren. Hoe zit dat, lui? Geen schietpoeder meegenomen? Vraag Ger Stroker eens of hij daar geen raad op weet. Een volgende maal mogen wij toch wel wat betere resultaten vermelden. Laten we dat afspreken. Jeugdvoetbal. Gedurende de afgelopen vijf speel-Zondagen werden door onze jeugd 41 wedstrijden gespeeld. Hiervan werden er 32 gewonnen, 5 eindigden in een gelijk spel, terwijl er 4 verloren gingen. Een resultaat waarop onze Jeugdcommissie terecht trots mag zijn. Vele elftallen lieten zich niet onbetuigd in het scoren van doelpunten. Wij lezen daar tenminste een uitslag van 230 en nog enkele, die in de dubbele cijfers lopen. Gaat zo voort, jongens. Een volgend maal zullen we de pres taties van de afzonderlijke elftallen eens nader onder de loupe nemen. J. K. AMSTERDAM—AJAX 1—0. Met 50% zekerheid en met 50% hoop ben ik naar het Olym pisch Stadion gegaan om U mijn visie over deze wedstrijd te geven. In de 50% zekerheid, die zeer overtuigend bestond, ben ik volledig in het gelijk gesteld, aangezien ik deze had gebaseerd op het feit dat beide onproductieve vuurlinies (buiten een uit- gooier) weinig doelpunten op het tapijt zouden brengen. In de 50% hoop ben ik teleurgesteld, daar wij in tegenstel ling met de 4 vorige uitwedstrijden geen kans zagen ons on geslagen record te handhaven. Bij de leiding en spelers van de B.V.C. Amsterdam zal na afloop wel enige vreugde bestaan hebben, met het bereikte resultaat, de penningmeester zal wel een extra sigaar hebben opgestoken in verband met de prima recette, maar het publiek zal wel betrekkelijk koel naar huis zijn gegaan na deze matige wedstrijd. Van een plaatselijke derbysfeer zoals de wedstrijden tegen Blauw-Wit, D.W.S. en Volewijckers altijd waren was geen sprake. Verwonderlijk is dit m.i. niet daar de B.V.C. Amsterdam in haar korte bestaan, nog te weinig markante prestaties heeft kunnen verrichten, die tot de massa spreken. Amsterdam be gon direct met een offensief en er waren enige saves van onze doelman nodig, speciaal met een geweldige kogel van Geel om ons voor een achterstand te vrijwaren. Na dit bliksemoffensief trok onze voorhoede er enkele malen tussen uit, maar verder dan enkele schoten over en naast het doel, inclusief enige corners, bracht zij het niet. Veel gevaar van de „schaapse" voorhoede ging er verder ook niet uit, waardoor zij hun naam eer aan deden. De mindere waren wij in de eerste helft zeker niet, maar keeper Visser moest na 35 minuten voor de eerste maal han delend optreden tussen de doelpalen bij een schot van v. d. Kuil, Van Dijk wist ook nog een keer de juiste richting te vinden, maar verder bleven onze aanvallen door schoten buiten de palen en enkele malen door buitenspel staan van Ouderland, onge vaarlijk. Door het niet benutten van de kansen, waardoor wij een 1 of 02 voorsprong hadden kunnen nemen, gingen wij voor de tweede helft nu niet bepaald met een gerust hart onze plaats weer opzoekên. Het begin van de tweede helft was een copie van de eerste seance. Wederom een bliksemoffensief, meestal via de rechter vleugel geleid en wel zeer gemakkelijk gemaakt door het ge brek aan goede dekking van Bijker, Een snel en goed door Strikker genomen vrije schop werd ons noodlottig, daar Cor- bran scoorde. Onze repliek was fel maar niet overtuigend en kort van duur en een zeer unieke kans werd gemist. Een om zetting met v. d. Kuil als rechtsbuiten bracht tempo in onze voorhoede en gevaar voor Amsterdam met zich mee. Visser had veel moeite met een schot van Den Edel, een prima kopbal van v. d. Kuil en een schot van onze captain vlogen naast. Het geringe hogere percentage productiviteit van de voor hoede van Amsterdam besliste deze strijd, die wij door de meerderheid in de eerste helft zeker met een gelijk spel hadden kunnen afsluiten. De leiding van onze afdeling betaald voetbal mag ik mis schien ernstig in overweging geven om over te gaan tot het opstellen van twee buitenspelers maar dan ook twee die het wer kelijk van origine zijn. Het zal de hoog noodzakelijke tempo verhoging in onze aanvalslinie brengen. Buitenspelers die over snelheid beschikken, niet steeds terug behoeven te gaan om de bal met hun andere been voor het doel te plaatsen, maar in hun ren met hun goede been de bal ineens kunnen voorzetten, stichten verwarring in de vijandelijke defensies en scheppen voldoende kansen voor een binnentrio, dat dan niet eens bril- lant behoeft te zijn. C. E. de V. AJAX - V.V.V. '03 Een benauwde situatie voor het doel der gasten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 3