2 Onze Buitengewone vergadering is wfeer achter de rug en de leden hebben voordien kennis kunnen nemen, wat de reglements-commissie zoal, na de vergadering van 28 Juli 1955, had uitgebroed. Wel niemand zal van mening zijn ge weest dat de behandeling hiervan nl. 21 artikelen voor de statuten en 67 voor het huishoudelijk reglement, in een uurtje zou zijn bekeken. Het heeft dan ook een gehele avond in be slag genomen. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat er leden zijn geweest die de ongetwijfeld lastige materie, terdege had den bestudeerd, en van hun opmerkingen is dan ook terdege nota genomen. De reglements-commissie had zich voordien, bij monde van Mr Catz, reeds 'geuit, dat zij allerminst de pre tentie had, dat er op de concept statuten en huishoudelijk reglement, niets aan te merken zou zijn. Het is immers zo, dat men over verschillende onderdelen een afwijkende mening kan hebben, doch de sportieve wijze waarop dit werd behandeld, heeft haar stempel op deze vergadering gedrukt. Een ieder was er van doordrongen dat de nieuwe constellatie waarin wij in de voetballerij zijn gekomen, ook nieuwe reglementen eisten en de tijd zal moeten leren in hoeverre wij erin geslaagd zijn deze samen te stellen. Wij leven in de voetballerij ten aan zien van het semi-beroepsvoetbal nog in de groei-periode en heus, er zullen nog wel eens veranderingen noodzakelijk blij ken. Maar ook hier zal de tijd het leren. Dat onze vereniging een der eerste is die nieuwe reglementen heeft, stemt ver heugend. Immers van vele zijden bereikten ons reeds verzoeken, om, zodra zij door onze Algemene Vergadering waren goed gekeurd, een exemplaar te mogen ontvangen. Wij hopen dat vele zusterverenigingen hieruit iets kunnen putten, dat voor haar van belang is. Op de Buitengewone vergadering volgde aansluitend, de gewone algemene vergadering, die, met toestemming van de leden, gehouden werd onder de bepalingen van het nieuwe reglement. Ik zal u niet vermoeien met de opsomming hoe de stemmingen voor de vacant gekomen plaatsen in bestuur en commissies verliepen. Wij mogen U hiervoor verwijzen naar de officiële mededelingen, waarin U kunt lezen hoe bestuur en commissies voor het lopende seizoen zijn samengesteld. Moge deze leden van U alle steun ontvangen, die zij voor hun onge twijfeld zware taak, nodig hebben. Vergeet nimmer dat deze heren ,,con amore" zeer veel vrije tijd beschikbaar stellen, voor het welzijn van onze vereniging. De afgetreden bestuurs- en commissieleden hartelijk dank voor het vele werk dat zij langere of kortere tijd in het belang van onze club hebben verricht. Na deze zakelijke bespreking ook iets over voetbal. Het gaat met ons eerste elftal niet slecht, al is er voorlopig nog niets te zeggen over wat er uiteindelijk uit de bus gaat komen. De competitie is daarvoor nog te jong en er zullen, vooral in de tweede helft van de competitie nog vele harde noten ge kraakt moeten worden. Een eerste vereiste is, dat er rust in het elftal komt, waarmede wij dan bedoelen, dat de spelers zo langzamerhand op hun plaats moeten staan en slechts spo radisch eens een wijziging nodig moet zijn. Een zware taak voor de heren van de sectie betaald voetbal, die, naar wij van harte hopen, hierin zeker zullen slagen. Zo, en nu van de rokerige vergaderzaal naar het frisse, groene voetbalveld. Bij tijd en wijle komen leden van de Keuze- en Technische Commissie van de K.N.V.B. eens op ons veld naar een wedstrijd kijken, en zo spraken wij dan met de heer Hoolboom enige tijd voordat de wedstrijd tegen Vitesse in Arnhem gespeeld zou wor den. Men mag als goede sportmensen elkaar dan wel eens een beetje dwars zitten en tijdens het gesprek verklapte de heer Hoolboom ons, dat wij bij hem in Arnhem op een warme ont vangst konden rekenen en dat wij daar nog lang niet hadden gewonnen. Zijn woorden zijn uitgekomen. Het werd in Arnhem 22. De week daarop tegen Sparta op ons veld wederom een gelijk spel, n.l. 11 en op 9 October in Breda tegen N.A.C. wederom gelijk, 00, zij het onder protest van Ajax, wegens het niet toekennen van een doelpunt, dat de scheidsrechter eerst toekende, maar, na overleg met de grensrechter, annuleerde. Ooggetuigen beweren, dat het doelpunt volkomen correct was. Na de wedstrijd werd hierover met de scheidsrechter en de be treffende grensrechter gesproken en hier bleek dat de waar nemingen van deze rechters elkaar niet dekten, waarna Ajax tot het protest kwam. De Protestcommissie zal hier nu moeten uitmaken, of het doelpunt dat Gé van Dijk scoorde, juist of niet juist was. Wij wachten met spanning op de uitspraak. Met dat al brachten deze drie wedstrijden ons slechts 50% van de punten op, hetgeen o.i. niet voldoende is. Op 15 October werd nog een vriendschappelijke lichtwedstrijd gespeeld op het V.U.C.-veld tegen Scheveningen Holland Sport. Het resultaat was ook hier een gelijk spel, n.l. 44. De wedstrijd van 23 October tegen V.V.V. op ons terrein zal ons nog geruime tijd heugen. Het begon wel zeer sensatio neel. Van de aftrap af zigzagden onze spelers door de V.V.V.- achterhoede en scoorden na mooi voorbereidend werk van Piet v. d. Kuil, middels Postma en Den Edel ons eerste doel punt, waarmede tevens de productiviteit van onze voorhoede werd afgesloten. Wij hebben nadien volop kunnen genieten van een goed spelend V.V.V.-elftal waartegen onze spelers in de meeste gevallen niet waren opgewassen. Dit Venlose elftal de monstreerde, wat een goed op elkaar afgestemd elftal kan pres teren. Ook zagen wij prima positiespel. Mocht een speler eens een steek laten vallen, dan deden anderen hun uiterste best om deze fout te herstellen. Stilstaan en afwachten was er bij hen niet bij. Werken, werken en nog eens werken. Ook de doelver- dediger speelde mee. Wij geloven niet dat hem iets van het spel is ontgaan. Actief, niet schromend om op de noodzakelijke mo menten uit zijn doel te komen. Fouten in onze achterhoede werden genadeloos afgestraft. Vandaar de drie doelpunten die door hen werden gescoord. Na bovenstaande zult U denken dat er bij onze jongens niet veel van deugde. Nu dat is beslist niet het geval. Want ook de onzen hebben hard, zeer hard gewerkt. Maar ja, met hard werken kun je wel eens iets bereiken, maar niet altijd. Er moet ook de nódige techniek en snelheid van handelen aan te pas komen en daar mankeerde zo nu en dan wel eens iets aan. V.V.V. verdiende de overwinning volkomen en wij hebben een les gehad. Mogen wij daar voor de komende wedstrijden de nodige lering uit trekken. Het tweede. Tegen D.W.S. 2 haalden onze jongens de volle buit binnen. Aan de Spaarndammerdijk wonnen zij met 31. Voorwaar knap werk. Op ons veld tegen Z.F.C. 2 ging het niet zo vlot. De Zaan- kanters bleken niet voor de poes en een puntenverdeling, 22, werd dan ook het eindresultaat. Op 9 October was het Gooi 2 onze gast. Op dit toch lang niet sterke elftal werd een benauwde 32 overwinning behaald. Na een weekje rust vanwege de interlandwedstijd Holland België, zijn onze jongens op bezoek geweest bij Hilversum 2. Hier wederom een gelijk spel, 33. Waar blijft het goede schot, jongens? Een volgende keer hopen wij betere resultaten te vermelden. Het derde. Dit elftal heeft, gezien de buitengewone resultaten, blijkbaar grootse plannen. Nu, jongens, wij kunnen je wel zeggen, dat wij daar van harte mede instemmen. Laten wij U eens even de resultaten van dit elftal tonen: Ajax 3B.V.C. 2 31; U.V.V. 2 Ajax 3 02; Ajax 3Donar 2 50; D.W.S. 3Ajax 3 04. Voorwaar prima. Gaat zo voort jongens en voor de E.C. zouden we willen zeggen: Never change a winning team". Het vierde. Ook over de resultaten van dit elftal mogen wij best tevreden zijn. Nemen we alleen maar even in aanmerking, dat dit elftal in dezelfde reserve 2e klasse speelt als het derde, dan geven de uitslagen reden tot grote voldoening. Slechts één wedstrijd, n.l. tegen V.V.A. 2, ging met gering verschil, 34, verloren; tegen Volewijckers 3 werd met 31 gewonnen; aan de Spaarndam merdijk tegen D.W.S. 3 werd een gelijk spel, 33, bereikt en tegen D.W.V. 2 gewonnen met 43. Gaat op deze weg voort en de resultaten zullen steeds beter worden. Play up, Ajax 4!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 2