Daar aan die waterkant! „PALERMO" m John Millstone Ann Sterman 6 t - Ja, voor het zover is, dat je aan die waterkant de vissen wilt verschalken, is er nog heel wat nodig om te trachten, alle vis sers, die door gebrek aan een vroege tramverbinding, met de touringcar van huis gehaald worden, in het Maarse en Kroon- materiaal te krijgen. Wanneer U overtuigd is zeer moeilijk vroeg uit de veren te kunnen komen, moet U zich nooit als deelnemer aan het vis- festijn opgeven. Voor schrijver dezes, Robert en Seedelaar stond een tijd van samenkomst genoteerd om 6.15 uur op de Midden weg, maar de reeds aanwezigen, La Fleur, Addicks, Keereweer, Derks, Levendig, Euwe, Schroder, J. Blomvliet en A. Zwang, waren nog vroeger door de wekker in hun slaap gestoord. De officiële ontvangst geschiedde door A. Levendig, die als chef de réception optrad. Keurig in het zwart gekleed met ge streepte pantalon, pruik en oud klein model hoge hoed met rood-witte linten. Die hoed heeft hij waarschijnlijk overgehou den van zijn oude beroep als aapjeskoetsier. Van de Ringdijk naar de Kruislaan om Strikkers de kans te bieden uit het huiskamerraam in de bus te stappen. In de Rijnstraat kwam er een serie Volkersen binnen, alsmede penningmeester Dukker. Wij waren dus eigenlijk maar een half uur onderweg, maar de stemming zat er reeds dik in. In de Churchill-laan werd Couton, uitgeleide gedaan door vrouw en dochter, aan de goede zorgen der commissie toevertrouwd. De Albert Cuypstraat levert altijd enige vaste klanten op, n.l. Samson, Th. Bos, De Ruyter, Potharst en H. Uriot. Laatst genoemde was niet vroeg op, waardoor hij waarschijnlijk van een van zijn bevriende grossiers, de heer Vroegop, die een keurige kist pruimen beschikbaar had gesteld (hartelijk dank) wel een standje zal krijgen. Op naar de Munt waar de eeuwig jong blijvende Kolman op de brug van het Singel aan het trainen was. Aan de voet van de ouwe Wester stond de nestor van ons gezelschap, Vrenegoor (67 jaar) rustig te wachten en liet de stortvloed van woorden, die onze chef de réception met „pijpaccent" op hem afvuurde, rustig over zich heen gaan. Vanaf het moment dat de pruimen in de wagen waren ge arriveerd, werd een pruimenballet opgevoerd, dat het ballet der lage landen zeker evenaarde! Het grootste gedeelte der deel nemers was reeds binnen, maar wij hadden toch nog vijf aan legsteigers nodig om het gezelschap met A. de Wit, Louwaard, Nieberg, Zwaan, Puttelaar, A. F. Strikkers, D. Bos, R. de Wit, J. Moos en Mittelmeyer te completeren. Laatstgenoemde was wel een zeer dure benzineklant. Burgemeester de Vlugtlaan Slotermeer of Nieuw-Halfweg, zo U wilt! Met de rondvaartboot door onze mooie grachten mag interessant zijn, een rit met onze sightseeingcar door Amsterdam onder leiding van gids Schroder, met speciale pet, heeft ook zekere bekoring. De pont aan de Hemweg leverde in tegenstelling met de terug tocht (iy2 uur) geen tijdsverlies op, maar wel kans op vaste verkering voor enkele deelnemers en zeer zeker voor enkelen van de oude garde, niet waarNeen, dames, ik noem toch lekker geen namen! Ondanks dat wij voor de derde achtereenvolgende maal naar Broek op Langedijk gingen, is het telkens een probleem hoe wij er moeten komen, waardoor de commissie menigmaal de schert send bedoelde woorden „slecht georganiseerd" moest incas seren. „De koffie is klaar" stond op een kaartje achter de ruiten ver meld bij de familie Vijzelaar en zoals gewoonlijk was de kwali- Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Orkest: Al Jolsoii Songs Vocaliste Zondag mat. 4-6.30 uur teit evenals die van andere consumpties in kleinere afmetingen geschonken, weer prima. Deze keer niet als visser (nou ja, visser?) optredend, maar als surveillant, werd ik door mijn collega's Zwang en Wiep Vol kers in de geheimen van dit voor mij nieuwe beroep ingewijd. De uitoefening werd wel zeer eenvoudig, door de keurig ver zorgde nieuwe materialen, opgeborgen in een grote kist, waar Zwang wel menig vrij uurtje aan gespendeerd zal hebben. Wormen, visvergunningen (aardige bijverdienste voor Schro der) en standplaatsen voor de zes ronden werden uitgereikt en met de beste plannen gingen de vissers op stap. Het aantal deelnemers aan de wedstrijd bedroeg 34, waarvan een kleine specificatie misschien wel aardig is: bestuursleden 2, oud-internationals 3, verdere oud-eerste-elftalspelers 8, dona teurs (nieuwelingen) 3, oude donateurs 16, totaal 34. De kampioenen van de drie vorige jaren waren present, n.l. A. F. Strikkers, M. Volkers en J. Zwaan en het zou de vraag worden of J. Zwaan zijn titel zou kunnen prolongeren en daar mede voor de tweede maal de door het Ajax-bestuur beschik baar gestelde wisselbeker weer een jaar op de schoorsteen mocht zetten. Hengels boven water! en even daarna klonk het startschot op een fluitje gelanceerd door mijn collega Wiep Volkers. U leeft natuurlijk in de veronderstelling dat wij nog in Broek op Langedijk waren, mis geraden! Het eerste toneel van de strijd was in Sint Pancras, alles keurig opgesteld langs een niet al te brede sloot. Nummer één stond inderdaad in Sint Pancras, nummer 34 ongeveer in Heer Hugowaard. Wanneer een visser af en toe maar eens een „bewijsje" ziet, is hij al tevreden, maar het bleef niet bij bewijsjes, want de vissen werden er ook uitgehaald enin behoorlijke totalen. 109 vissen moesten voor de listen en kunstgrepen van ons keur corps bezwijken en slechts 5 deelnemers kwamen blanco op de lijst te staan. Wim Volkers en Uriot vingen wel bomen en planten, over wogen zelfs om samen een tuinderij te beginnen, maar met hun vrienden Th. Bos, J. Kolman! en Potharst kwamen zij dank zij de onomkoopbaarheid der surveillanten niet in het stuk voor. De kopgroep werd gevormd door D. Bos 8 (hij dacht al weer rustig te zitten), Keereweer, Mittelmeijer en Addicks 7, Putte laar en Schroder 6, Couton, Derks, Zwaan en Nolten 5. De kam pioen van vorig jaar boekte dus een achterstand van 3 stuks. In de tweede ronde ging J. B. Strikkers in een geheel andere stijl aan het water staan, hij had zeker in een of ander ge- illustreerd weekblad foto's van een krokodillenjacht gezien. Houding en stand prima, resultaatbedankt voor het ge zicht, hoor! Het gehele resultaat was trouwens matig, maar diverse oude rotten hadden het reeds voorspeld. De posities waren wel gewijzigd, maarhet viswater was hetzelfde ge bleven en zoals de kenners mij vertelden, had de commissie een eindje moeten op laten schuiven. Open voor gezonde critiek ver anderde de commissie in de latere ronden steeds van viswater. De grootst vertegenwoordigde familie Volkers zocht het meer in de kwaliteit dan kwantiteit. M. Volkers was de eerste met een grote baars van 18 cm, maar in deze miserabele tweede ronde bracht W. Volkers het record op 21 cm. Een zeer schrale oogst van 50 stuks was het resultaat. Topscorers waren Puttelaar 8, Addicks en A. de Wit 5, D. Bos 4, La Fleur, De Ruyter en M. Volkers 3. Puttelaar 14 verstoorde het rustig zitten van D. Bos 12, welk aantal Addicks ook voor zich opeiste en Mittelmeijer 8 kwamen nu aan de leiding. Kampioen Zwaan lachte om die 8 visjes achterstand. Nieuw viswater, dus betere kansen voor de hengelaars. Het totaal van de eerste ronde, 109, werd op één visje na bereikt, 108. Van alle deelnemers bleef J. L. Strikkers nog verschoond van enig resultaat, hij had er krokodillentranen van overge houden, terwijl 7 andere deelnemers ondanks heldhaftige po gingen om een visje te bemachtigen, sommigen wilden zelfs in het water springen, niet in het stuk voorkwamen. Addicks met 11, R. de Wit 10, Samson en M. Volkers 9, J. Blomvliet 8, F. Dukker en H. Volkers met 7 bewezen hun capa citeiten. Er was echter „licht tussen de boten" gekomen! Stand van de kopgroep na de eerste seance (3 maal een half uur)Addicks 23, Puttelaar 15, M. Volkers 15, D. Bos, Keere weer en R. de Wit 13. J. L. Strikkers zou bijna een visje ver schalkt hebben, maar deze werkte zich van het haakje los met de woorden: je broer doet het een tikje beter, terwijl Robert en Uriot te laat in de gaten hadden gekregen, dat zij op een plaats stonden waar een bord geplaatst was: tot 15 September met vacantie. Terug naar Broek op Langedijk, waar de inwendige mens (Vervolg op pagina 14) m ■m h*. ik pr m Bar m w r: PALERMO ia n»

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 6